Справа № 646/1622/21
№ провадження 1-кс/646/597/2021
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.03.2021 м.Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Червонозаводського районного суду міста Харкова клопотання дізнавача відділу поліції №1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020225060000430 від 06.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, -
в с т а н о в и в :
Дізнавач відділу поліції №1 ХРУП №1 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: оригіналу довідки з місця роботи, яку надав ОСОБА_4 , оригіналу заяви на отримання кредиту клієнта ОСОБА_4 та копій наданих ним паспорту та картки фізичної особи платника податків. Клопотання обґрунтовується тим, що у даному кримінальному провадженні розслідуються обставини використання невстановленою особою 12 серпня 2019 року в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , документів з ознаками підроблення, виданих на ім`я ОСОБА_4 .
В судове засідання дізнавач та представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не з`явились, про день та час розгляду клопотання повідомлялись своєчасно та належним чином. Дізнавач подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримав та просив його задовольнити. Суд прийшов до висновку про можливість розгляду клопотання у відсутності дізнавача та представника володільця документів, з урахуванням змісту клопотання не вбачає підстав для визнання участі дізнавача у розгляді клопотання обов`язковою, неявка іншого учасника не перешкоджає розгляду клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду даного клопотання не здійснюється. Вивчивши подані матеріали, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
В провадженні відділу поліції №1 ХРУП №1 ГУ НП в Харківській області перебуває кримінальне провадження № 12020225060000430 від 06.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України.
Як вбачається із заяви заступника голови правління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 від 10.09.2020 про вчинення кримінального правопорушення, 12 серпня 2019 року до відділення № НОМЕР_1 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у АДРЕСА_1 , для отримання кредиту звернулась особа, яка назвалась ОСОБА_4 , надала при цьому ID-паспорт громадянина України, картку фізичної особи - платника податків, видані на ім`я ОСОБА_4 , та у заяві на отримання кредиту зазначила, що працює менеджером в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було надано ОСОБА_4 кредитні кошти у розмірі 105140,19 грн., які ним отримані, заборгованість за кредитом не сплачується. Разом з тим, мобільні номери телефонів, які ОСОБА_4 зазначені у заяві про отримання кредиту, - вимкнені, перевіркою встановлено, що ОСОБА_4 в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ніколи не працював, за адресою, яку він зазначив як місце свого проживання, такої особи ніколи не бачили.
Встановлення усіх обставин у даному кримінальному провадженні, крім інших питань, потребує з`ясування обставин щодо підроблення документів, які надані ОСОБА_4 та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відомості, які містяться у документах, відносно яких вирішується питання про тимчасовий доступ, не є речами і документами, до яких заборонений доступ. Разом з тим, вказані документи відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю.
Судом встановлено, що 17.02.2021 дізнавачем в порядку ст.93 КПК України направлено вимогу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо надання оригіналів вищезазначених документів, однак документи на вимогу на час звернення дізнавача до суду з клопотанням не надані.
Суд вважає обґрунтованими доводи, наведені у клопотанні дізнавача, щодо необхідності надати тимчасовий доступ до документів, які були надані особою для підтвердження своїх даних, враховуючи об`єктивну потребу у їх дослідженні під час кримінального провадження, стосовно вчинення таких дій з метою забезпечення дієвості провадження, повного та об`єктивного дослідження фактів та подій, спрямованого на встановлення обставин кримінального правопорушення. Об`єктивно існує необхідність у дослідженні вищезазначених документів та проведенні судових експертизх з їх використанням, що в сукупності з іншими даними може мати суттєве значення для встановлення об`єктивної сторони кримінального правопорушення і осіб, причетних до вчинення злочину. Суд погоджується з доводами дізнавача про те, що дані документи можуть бути використані як доказ у даному кримінальному провадженні та вважає, що таке втручання у діяльність АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " є співмірним заходом для виконання завдань кримінального провадження, встановлених у ст.2 КПК України.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в :
Клопотання дізнавача задовольнити.
Надати старшому дізнавачу СД відділу поліції №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 , дізнавачу СД відділу поліції №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступдо оригіналів наступних документів: довідки з місця роботи, яку надав ОСОБА_4 , заяви клієнта ОСОБА_4 на отримання кредиту, копій паспорту та картки фізичної особи платника податків, які надав ОСОБА_4 , що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення.
Роз`яснити володільцю документів, що згідно зі ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Строк дії ухвали встановити два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2021 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 95751740 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Демчина Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні