Справа № 515/400/21
Провадження № 3/515/783/21
Татарбунарський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
Іменем України
25 березня 2021 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Тимошенко С.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Національ- ного природного парку Тузлівські лимани , про притягнення до адміністративної відповідальнос- ті ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Приморське Татарбунарського району Одеської області, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
В С Т А Н О В И В:
24 березня 2021 до суду надійшли матеріали про адміністративне правопорушення за ознаками ст.91 КУпАП відносно ОСОБА_1 , з яких вбачається, що 05.03.2021 р. о 10.20 год. було вияв- лено, що ОСОБА_1 порушив правила охорони та використання територій, об`єктів НПП Ту- зловські лимани , а саме обробляючи земельну ділянку, кадастровий номер - 5125083900:01:001: 1841, яка межує з НПП, під виконання сільськогосподарських робіт з обробки землі допустив на- їзд спеціальної техніки на територію НПП, що призвело до зрошення грунту площею 0.024 га знищення рослинності та чагарникових насаджень у кількості 36 шт, які були висаджені в рамках проекту Смарагдовий оберіг Посейдона та Дім для птахів , що є порушенням ст.ст.12, 68 Зако- ну України Про охорону навколишнього природного середовища , ст.ст.7, 21, 64 Закону України Про природно-заповідний фонд України , п.4.2.4 Положення про НПП Тузлівські лимани , ст. 61 Закону України Про обмеження у використанні земельних ділянок прибережної захисних смуг , ст.89 Закону України Про обмеження господарської діяльності прибережної захисних смуг .
Однак під час вирішення питання про прийняття зазначених матеріалів до свого провадження з`ясувалося, що суддя не може брати участь у розгляді даної заяви і підлягає самовідводу, оскільки є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Так, 14 серпня 2019 року суддею Тимошенком С.В. розглядалась справа про адміністративне правопорушення за ознаками ст.91 КУпАП відносно ОСОБА_2 , якого було притягнуто до адміністративної відповідальності за заначеною нормою Кодексу та накладено стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті. Представник НПП Тузлівські лимани - в.о. директора ОСОБА_3 брала участь у розгляді зазначеної справи. Через кілька годин у Facebook на сторінках зазна- ченої особи та керівника НПП Тузлівські лимани ОСОБА_4 з`явились ганебні і образливі зви- нувачення на адресу судді ОСОБА_5 про те, що він неприкрито сприяє правопорушникам, ігнорує чинне законодавство, дозволяє у суді ображати представників Парку, призначив аж 170 грн. штрафу латифундисту ОСОБА_6 . Суддя виправдав двох порушників ОСОБА_7 та ОСОБА_8 . Суддя не визнає Указ Президента Про створення НПП Тузлівські лимани в частині карто- графії… . ОСОБА_3 підібрані відповідні заголовки своїй писанині - Непокаране зло зрос- тає і цьому сприяє правосуддя та суддівська система , Кривосуддя по Татарбунарські. Татарбуна- рський районний суд, єдиний суддя ОСОБА_5 . А ОСОБА_4 у написаному під заголовком Татарбунарський суддя - адвокат лісових розбійників зазначив, що суддя ОСОБА_5 як і в багатьох випадках за направленими НПП Тузлівські лимани матеріалами на порушників україн- ського законодавства, шукає лазівки, щоб захистити не державні інтереси, а навпаки - не обра- зити порушника. Ось і цього разу, суддя просто стає адвокатом лісових розбійників, про що я вже четвертий рік пишу і не визнає їх провини… .
Крім того, 30.03.2020 р. о 15.20 год ОСОБА_5 , як слідчим суддею Татарбунарського ра- йонного суду Одеської області, мало розглядатись в рамках кримінального провадження клопотан- ня слідчого СВ Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області про арешт майна, належного Кілійському міжрайонному управлінню водного господарства. До початку розгляду за- значеного клопотання до приміщення суду, не дивлячись на запровадження карантину, з`явився натовп осіб, очолюваний керівництвом НПП "Тузлівські лимани" в особі ОСОБА_3 та ОСОБА_9 , перебування яких у приміщенні суду тривало до кінця робочого часу і мало за мету, є такі підстави вважати, здійснення тиску на суд. І хоча того дня у зв`язку з перебуванням судді у нарад- чій кімнаті у цивільній справі клопотання не розглядалось і судове рішення не ухвалювалось, у со- ціальних мережах з`явилася стаття ОСОБА_4 , в якій було у цинічній формі вилито чергову порцію бруду на адресу правоохоронних органів і особисто судді Тимошенка С.В.
Наслідком зазначених дій ОСОБА_3 та ОСОБА_4 явилось те, що у судді ОСОБА_5 до керівництва НПП Тузлівські лимани склалося особливе ставлення - відчуття неприязні та зневаги, які будуть впливати на його об`єктивність та неупередженість у прийнятті рішення у да- ній справі.
А тому суддя Тимошенко С.В. не може приймати участь у розгляді даних матеріалів і підлягає самовідводу, оскільки існують інші обставини, які можуть викликати сумнів у його неупереджено- сті.
Так, в рішенні в справі "Фельдман проти України", ЄСПЛ визнав порушенням ст.6 Конвенції, незабезпечення суддею достатніх гарантій для виключення будь-якого розумного сумніву з при- воду його безсторонності.
Згідно роз`яснень, що містяться в п.4 рішення Ради суддів № 34 від 08.06.2017 р., у разі необхід- ності врегулювання суддею конфлікту інтересів при розгляді матеріалів про адміністративне пра- вопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, з огляду на ві- дсутність норм, що визначають правила відводу (самовідводу), до внесення змін до чинного зако- нодавства суддя, враховуючи засади судочинства, передбачені Конституцією України та міжнаро- дні стандарти щодо незалежності суддів, неупередженості та безсторонності судочинства, може застосовувати чинні процесуальні норми за аналогією.
Відповідно до ч.1 ст.80 КПК України, за наявності підстав, передбачених ст.ст.75-79 КПК Ук- раїни, суддя зобов`язаний заявити самовідвід.
Згідно положень ч.2 ст.81, ч.2 ст.82 КПК України, усі інші відводи під час судового провадже- ння розглядає суд, який його здійснює. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді, який здійснює судове провадження одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею.
За встановлених обставин, з метою виключення будь-якого сумніву в об`єктивності та неупере- дженості судді, заява судді про самовідвід підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.75, 80-82 КПК України, ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Заяву про самовідвід судді Татарбунарського районного суду Одеської області Тимошенка С.В. у справі про адміністративне правопорушення № 515/400/21, провадження № 3/515/783/21 про при тягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адмініст- ративного правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП, задовольнити.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення № 515/400/21, провадження № 3/515/ 783/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчи- нення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП, передати до канцелярії суду для його повторного перерозподілу згідно вимог чинного законодавства.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Тимошенко С.В.
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2021 |
Оприлюднено | 26.03.2021 |
Номер документу | 95799998 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Татарбунарський районний суд Одеської області
Тимошенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні