РІШЕННЯ
іменем України
29 березня 2021 року Справа № 655/581/20
Горностаївський районний суд Херсонської області
в складі: судді Посунько Г.А.
секретаря Бортнюк Л.М.
розглянувши за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні в залі суду смт.Горностаївка Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , поданим від імені та в інтересах ОСОБА_2 , до Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області (треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Горностаївська районна державна адміністрація Херсонської області та Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області) про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , діючи від імені та в інтересах ОСОБА_2 , пред`явив позов до Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом.
Представник позивача ОСОБА_1 посилається в обґрунтування своїх позовних вимог на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_3 , після смерті якої залишилось спадкове майно - земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,9680 га (кадастровий номер 6522683000:04:026:0029) та земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,200 га (кадастровий номер 6522683000:04:001:0240), розташовані на території Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області, які належали померлому на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ХС № 034897, виданого 12 серпня 2002 року Костянтинівською сільською радою Горностаївського району Херсонської області та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 849. За свого життя ОСОБА_3 зробив заповітне розпорядження, яким заповів вказані земельні ділянки позивачеві. В установленому законом порядку позивач ОСОБА_2 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 , але не може оформити свої спадкові права, оскільки в Державному акті на право приватної власності на землю, належному померлому спадкодавцю, маються виправлення. На підставі викладеного представник позивача ОСОБА_1 просить суд визнати за позивачем ОСОБА_2 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку площею 2,9680 га (кадастровий номер 6522683000:04:026:0029) та земельну ділянку площею 2,200 га (кадастровий номер 6522683000:04:001:0240), розташовані на території Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області.
14 серпня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання, учасникам справи встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заперечень та пояснень.
В підготовче засідання позивач ОСОБА_2 та представник позивача ОСОБА_1 не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином - своєю заявою до суду представник позивача просить розглядати справу за їхньої відсутності, позов підтримують. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності позивача та представника позивача, на підставі наявних у справі доказів.
В підготовче засідання представник відповідача Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином - своєю заявою до суду відповідач просить розглядати справу за відсутності їхнього представника, проти задоволення позову не заперечує. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області, на підставі наявних у справі доказів.
В підготовче засідання представники третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Горностаївської районної державної адміністрації Херсонської області та Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином - своїми заявами до суду просять розглядати справу за відсутності їхніх представників, проти задоволення позову не заперечують. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представників третіх осіб, на підставі наявних у справі доказів.
Згідно ч.3 ст.200 ЦПК за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч.1 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В підготовче засідання відповідач та треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, подали окремі процесуальні заяви про визнання позову. Визнання позову відповідачем та третіми особами не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Враховуючи викладене суд вважає можливим ухвалити рішення в даній цивільній справі за результатами підготовчого провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та визначив відповідно до них правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_3 , про що Чаплинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області складено актовий запис про смерть від 19 листопада 2019 року за № 278.
Після смерті ОСОБА_3 залишилось спадкове майно - земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,9680 га (кадастровий номер 6522683000:04:026:0029) та земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,200 га (кадастровий номер 6522683000:04:001:0240), розташовані на території Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області.
Земельні ділянки належали померлому ОСОБА_3 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ХС № 034897, виданого 12 серпня 2002 року Костянтинівською сільською радою Горностаївського району Херсонської області та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 849.
За свого життя ОСОБА_3 розпорядився спадковим майном на випадок своєї смерті, про що 24 грудня 2012 року склав заповіт, яким заповів вказані земельні ділянки позивачеві ОСОБА_2 . Заповіт посвідчено 24 грудня 2012 року державним нотаріусом Чаплинської державної нотаріальної контори Херсонської області та зареєстровано в реєстрі за № 1939. Заповіт складено та посвідчено відповідно до вимог ст.ст.1247, 1248 ЦК України, на час розгляду справи заповіт не змінений та не скасований.
В установленому законом порядку позивач ОСОБА_2 прийняв спадщину після смерті свого батька ОСОБА_3 , оскільки в межах шестимісячного строку з моменту відкриття спадщини подав державному нотаріусу заяву про прийняття спадщини. За заявою ОСОБА_2 заведена спадкова справа № 43/2020.
З довідки приватного нотаріуса Горностаївського районного нотаріального округу Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Карпеченко К.П. від 19 серпня 2020 року № 01-16/166 та Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру від 19 серпня 2020 року № 61363267 вбачається, що єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 , є позивач ОСОБА_2 . Інших спадкоємців, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_3 , немає.
В підготовчому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_2 , як спадкоємець, який прийняв спадщину, не може реалізувати свої спадкові права, оскільки в Державному акті на право приватної власності на землю, належному померлому спадкодавцю, маються виправлення.
Згідно ч.1 ст.316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно ч.1 ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно ч.2 ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності чи необґрунтованість активів, які перебувають у власності, не встановлені судом.
Згідно ч.1 ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ч.1 ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч.1 ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч.1, ч.2 ст.1220 ЦК України с падщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Ч асом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).
Згідно ч.1 ст.1221 ЦК України м ісцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Згідно ч.1, ч.2 ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. С падкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин (стаття 2 цього Кодексу).
Згідно ч.1, ч.2, ч.3 ст.1223 ЦК України п раво на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Згідно ч.1 ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно ч.1, ч.5 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику у справах про спадкування" від 30 травня 2008 року № 7 відповідно до статті 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
Виходячи з обставин справи та наданих сторонами доказів, суд вважає можливим задовольнити позов та визнати за позивачем ОСОБА_2 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку площею 2,9680 га (кадастровий номер 6522683000:04:026:0029, нормативна грошова оцінка - 88940,64 грн.) та земельну ділянку площею 2,200 га (кадастровий номер 6522683000:04:001:0240, нормативна грошова оцінка - 66230,28 грн.), розташовані на території Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області.
Керуючись ст.ст.316 - 319, 321, 328, 1216 - 1223, 1225, 1268, 1278 ЦК України, ст.ст.4 - 13, 81, 200, 206, 259, 263 - 265 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позов ОСОБА_1 , поданий від імені та в інтересах ОСОБА_2 , до Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області (треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Горностаївська районна державна адміністрація Херсонської області та Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області) про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцем с.Костянтинівка Горностаївського району Херсонської області, проживаючого в АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , в порядку спадкування за заповітом після ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку площею 2,9680 га (кадастровий номер 6522683000:04:026:0029, нормативна грошова оцінка - 88940,64 грн.) та земельну ділянку площею 2,200 га (кадастровий номер 6522683000:04:001:0240, нормативна грошова оцінка - 66230,28 грн.), розташовані на території Костянтинівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області.
Рішення суду може бути оскаржене (з врахуванням положень п.п.15.5 п.15 розділу ХІІІ "Перехідні положення" Цивільного процесуального кодексу України - до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Горностаївський районний суд Херсонської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Посунько Г.А.
Суд | Горностаївський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2021 |
Оприлюднено | 30.03.2021 |
Номер документу | 95862519 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Горностаївський районний суд Херсонської області
Посунько Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні