ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позову без руху
30 березня 2021 року Справа № 915/383/21
м .Миколаїв.
Суддя Господарського суду Миколаївської області Коваль C.М.,
розглянувши матеріали
позову фізичної особи підприємця Пелюх Сергія Васильовича,
юридична адреса: АДРЕСА_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2 ;
до 1 . Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, вул. Дружби народів, 48,Южноукраїнськ,Миколаївська область, 55002;
в особі Управління містобудування, архітектури та розвитку інфраструктури Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, вул. Дружби народів, 48, м.Южноукраїнськ,Миколаївська область, 55000;
2. фізичної особи - підприємця Павлова Валентина Григоровича,
АДРЕСА_3 ;
про : скасування паспорту прив`язки тимчасової споруди від 27.02.2020 № 08-20 та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Фізичною особою - підприємцем Пелюх Сергієм Васильовичем (далі-підприємець Пелюх) пред`явлено позов до Южноукраїнської міської ради в особі Управління містобудування, архітектури та розвитку Южноукраїнської міської ради та фізичної особи-підпримця Павлова Валентина Григоровича (далі- підприємець Павлов) з такими вимогами:
"1. Скасувати паспорт прив`язки тимчасової споруди для продажу квітів, розміщеної по проспекту Незалежності в районі житлового будинку №6 від 27 лютого 2020 р. №08-20, виданого Управлінням містобудування, архітектури та розвитку інфраструктури Южноукраїнської міської ради фізичній особі підприємцю Павлову Валентину Григоровичу;
2. Зобов`язати фізичну особу-підприємця Павлова Валентина Григоровича усунути перешкоди в користуванні фізичної особи - підприємця Пелюха Сергія Васильовича належним йому нерухомим майном, а саме торгівельним комплексом "Магазин продовольчих товарів та кафе "Кристал", розташованого за адресою: проспект Незалежності, №6-А, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, шляхом демонтажу (знесення) тимчасової споруди для продажу квітів по проспекту Незалежності в районі житлового будинку № 6 м. Южноукраїнськ Миколаївської області."
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що у нього в оренді перебуває земельна ділянка комунальної власності з кадастровим номером 4810800000:15:001:0002 за адресою проспект Центральний, 6-А, м. Южноукраїнськ Миколаївської області, на якій знаходиться торгівельний комплекс "Магазин продовольчих товарів та кафе "Кристал", який належить позивачу на праві приватної власності.
В серпні 2020 р., біля належного позивачу на праві власності торговельного комплексу, підприємець Павлов почав встановлювати тимчасову споруду на підставі договору про встановлення особистого строкового сервітуту від 22.02.2018 між Южноукраїнською міською радою та підприємцем Павловим, паспортом прив`язки тимчасової споруди для продажу квітів. Позивач вважає, що встановлення зазначеної тимчасової споруди створює йому перешкоди у користуванні будівлею магазину.
Дана позовна заява не може бути прийнятою і її належить залишити без руху у зв`язку з таким.
Згідно процесуального законодавства, позовна заява повинна містити, зокрема,
зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви докази відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п.п. 4, 5, 6 ч. 3 ст. 162, ч.ч. 1, 2 ст. 164 ГПК України).
Позивачем зазначені вимоги законодавства не виконано.
Так, усупереч вищевказаним положенням законодавства, позовна заява не містить зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону в частині скасування паспорту прив`язки тимчасової споруди.
Позовна заява не містить змісту позовних вимог щодо фізичної особи-підприємця Павлова Валентина Григоровича
Крім того, позов підприємця Пелюха містить 2 вимоги немайнового характеру, а саме, вимоги про скасування паспорту прив`язки тимчасової споруди від 27.02.2020 № 08-20 та зобов`язання усунути перешкоди у користуванні майном.
Ці вимоги, згідно ч. 1, пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4, ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", мають бути оплачені судовим збором в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2021 (2270 грн.), за кожну вимогу окремо, а загалом у сумі 4540 грн. (2270 грн.*2).
Натомість, позивачем подано квитанцію від 22.03.2021 № 15665 про оплату судового збору тільки у розмірі 2270 грн.
У відповідності до ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення .
Позовна заява не містить доказів надсилання відповідачам копії доданих до неї документів листом з описом вкладення, як то визначено ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 174 ГКУ України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи викладене, позовна заява фізичної особи підприємця Пелюх Сергія Васильовича підлягає залишенню без руху.
Ураховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 174, 176, 234 ГПК України, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву фізичної особи підприємця Пелюх Сергія Васильовича без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви, зазначеного у мотивувальній частині ухвали, - п 'ять днів з дня вручення даної ухвали.
Звернути увагу позивача на те, що у випадку подання суду документів на усунення недоліків позову, до них належить додати докази направлення цих документів на адресу відповідача.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.М.Коваль.
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2021 |
Оприлюднено | 01.04.2021 |
Номер документу | 95906763 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні