Ухвала
від 22.03.2021 по справі 557/1832/19
ГОЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №:557/1832/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 березня 2021 року смт.Гоща

Гощанський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді Пацка Д.В.

секретар судових засідань Гуменюк Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Гоща заяву адвоката Денисюк О.І., яка діє в інтересах ОСОБА_1 про відшкодування судових витрат у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Надія", ОСОБА_2 про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Гощанського районного суду Рівненської області перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Надія", ОСОБА_2 про стягнення коштів.

12 березня 2021 року, ухвалено рішення про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1

12 березня 2021 року, від адвоката Денисюк О.І., яка діє в інтересах ОСОБА_1 надійшла заява про відшкодування судових витрат понесених позивачем на правничу допомогу з розгляду зазначеної справи.

Згідно поданого клопотання адвокат Денисюк О.І. просить стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати, які складаються з витрат, пов`язаних з розглядом справи на професійну правничу допомогу у розмірі 15000,00 гривень.

Суд, вивчивши клопотання, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

12 березня 2021 року рішенням Гощанського районного суду Рівненської області, позов ОСОБА_1 до ФГ "Надія", ОСОБА_2 про стягнення коштів за договорами позики, - задоволено частково.

Стягнуто з Фермерського господарства "Надія" та ОСОБА_2 солідарно на користь ОСОБА_1 грошові кошти - суму інфляційних втрат, в розмірі 5 190 (п`ять тисяч сто дев`яносто) грн. 76 коп.

12 березня 2021 року на адресу суду надійшла заява про відшкодування витрат на правничу допомогу.

Вирішуючи зазначене клопотання суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Частиною 3 статті 133 ЦПК України визначено, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать зокрема витрати на професійну правничу допомогу.

Розмір витрат на оплату правової допомоги визначається за домовленістю між стороною та особою, яка надає правову допомогу.

Витрати на правову допомогу стягуються не лише за участь у судовому засіданні при розгляді справи, а й у разі вчинення інших дій поза судовим засіданням, безпосередньо пов`язаних із наданням правової допомоги у конкретній справі (наприклад, складання позовної заяви, надання консультацій, переклад документів, копіювання документів).

Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені.

В силу вимог ст.246 ЦПК України , якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше двадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 270 цього Кодексу .

Крім того, відповідно п.3 ч.1 до ст.270 ЦПК України , суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.

Постановою Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах п. 47, 48 також роз`яснено, що право на правову допомогу гарантовано статтями 8 , 59 Конституції України , офіційне тлумачення якого надано Конституційним Судом України (Рішення від 16 листопада 2000 року № 13-рп/2000; Рішення від 30 вересня 2009 року № 23-рп/2009; Рішення від 11 липня 2013 року № 6-рп/2013). Витрати, пов`язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони. При стягненні витрат на правову допомогу слід враховувати, що особа, яка таку допомогу надавала, має бути адвокатом або іншим фахівцем у галузі права. Розмір витрат на оплату правової допомоги визначається за домовленістю між стороною та особою, яка надає правову допомогу. Підстави, межі та порядок відшкодування судових витрат на правову допомогу, надану в суді як адвокатом, так і іншим фахівцем у галузі права, регламентовано у статті 133 , статтях 137 , 141 ЦПК України . Витрати на правничу допомогу, стягуються не лише за участь у судовому засіданні при розгляді справи, а й у разі вчинення інших дій поза судовим засіданням, безпосередньо пов`язаних із наданням правничої допомоги у конкретній справі (наприклад, складання позовної заяви, надання консультацій, переклад документів, копіювання документів).

Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правничу допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.

На підтвердження витрат на правничу допомогу в сумі 15000.00 гривень суду не надано доказів про проведення оплати.

На підставі викладено, суд приходить до висновку що в задоволені заяви про ухвалення додаткового рішення слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 260 , 261 , 270 , 353 ЦПК України , суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_1 про відшкодування судових витрат у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Надія", ОСОБА_2 про стягнення коштів.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до Рівненського апеляційного суду або через Гощанського районного суду Рівненської області (відповідно до п.п. 15.5 п.15 ч.1 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону №2147VIII від 03 жовтня 2017 року ) протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Д.В. Пацко

СудГощанський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення22.03.2021
Оприлюднено01.04.2021
Номер документу95922733
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —557/1832/19

Постанова від 06.10.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Рішення від 08.06.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Постанова від 08.06.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 11.10.2021

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 16.07.2021

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 22.03.2021

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Рішення від 12.03.2021

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Рішення від 12.03.2021

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Ухвала від 03.12.2020

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Ухвала від 29.10.2020

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні