Ухвала
від 31.03.2021 по справі 905/1940/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002


У Х В А Л А

31.03.2021 Справа № 905/1940/20 Господарський суд Донецької області у складі судді Устимової А.М.,

розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКЛАМНА ФАБРИКА ПРИЗМА б/н б/д та клопотання представника Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області №31.9-18735-31.19 від 24.03.2021 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКЛАМНА ФАБРИКА ПРИЗМА

до відповідача: Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області,

про: стягнення 671100,00грн, з яких: матеріальна шкода у вигляді відновної вартості спеціальних конструкцій зовнішньої реклами - 522000,00грн, матеріальна шкода у вигляді вартості послуг на правничу допомогу - 13100грн, упущена вигода - 86000,00грн, моральна шкода - 50000,00грн,

без повідомлення сторін,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді Господарського суду Донецької області Устимової А.М. знаходиться справа №905/1940/20 за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю РЕКЛАМНА ФАБРИКА ПРИЗМА до відповідача 1: Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області, відповідача 2: Головного управління містобудування і архітектури Маріупольської міської ради про стягнення 695100,00 грн, з яких: матеріальна шкода у вигляді відновної вартості спеціальних конструкцій зовнішньої реклами - 522000,00 грн, вартість послуг на правничу допомогу - 13100,00 грн, комерційні збитки - 110000,00 грн, моральна шкода - 50000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на протиправну, як на його думку, дію відповідачів з демонтажу спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, які належали на праві приватної власності позивачу та їх подальше неповернення, внаслідок чого позивачу була спричинена матеріальна шкода у вигляді відновної вартості спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, моральна шкода, понесені збитки пов`язані з наданням послуг на правничу допомогу та комерційні збитки.

Ухвалою суду від 23.03.2021 оголошено перерву в судовому засіданні до 01.04.2021 о 12:00год.

29.03.2021, шляхом направлення поштового відправлення, до суду надійшло клопотання представника відповідача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, за змістом якого останній просить надати можливість участі представника відповідача у судовому засіданні, яке призначено на 01.04.2021 о 12:00год., в режимі відеоконференції поза межами суду за допомогою програмного забезпечення EasyCon .

29.03.2021 електронною поштою до суду надійшло клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні у режимі відео конференції поза межами приміщення суду, документ не скріплено кваліфікованим електронним підписом.

За змістом ч.3 ст.91 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону.

Положеннями ст. 7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг передбачено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги .

З надісланого 29.03.2021 на електронну адресу суду документу не вбачається можливості ідентифікувати підписувача, оскільки він надісланий у вигляді файлу, який не скріплено електронним цифровим підписом, тому останній не може вважатися оригіналом електронного документу, у зв`язку з чим, суд не бере його до уваги.

30.03.2021 електронною поштою до суду від представника позивача надійшло клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, скріплене кваліфікованим електронним підписом, за змістом якого останній просить надати можливість участі представнику позивача у судовому засіданні, яке призначено на 01.04.2021 о 12:00год., в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EasyCon .

За приписами ч.7 ст. 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Розглянувши клопотання представника відповідача, суд встановив, що воно подано з дотриманням вимог статті 197 Господарського процесуального кодексу України.

Щодо клопотання представника позивача, то суд встановив, що клопотання подано з порушенням строку для подання такого клопотання, однак, враховуючи, що судове засідання з розгляду справи по суті, призначене на 01.04.2021 є останнім днем розгляду справи з урахуванням строку, встановленого Господарським процесуальним кодексом України, пояснення представника позивача необхідні для вирішення спору по суті та винесення законного рішення, з метою створення належних умов позивачу в реалізації ним процесуальних прав, суд приймає до розгляду клопотання представника позивача.

У зв`язку з наявністю технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а саме, в суді встановлена система відеоконференцзв`язку та програмне забезпечення EasyCon , суд задовольняє відповідні клопотання представників сторін.

В свою чергу, Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 08.04.2020 №169 (надалі у тексті - Порядок №169) встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням програмного забезпечення EasyCon .

Враховуючи викладене, для забезпечення участі представників сторін справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням програмного забезпечення EasyCon , суд вчиняє необхідні процесуальні заходи згідно з резолютивною частиною цієї ухвали суду.

Керуючись ст.ст. 197, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКЛАМНА ФАБРИКА ПРИЗМА б/н б/д та клопотання представника Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області №31.9-18735-31.19 від 24.03.2021 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.

Провести судове засідання у справі №905/1940/20, призначене на 01.04.2021 о 12:00год., в приміщенні Господарського суду Донецької області, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зала судового засідання №104.

Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення EasyCon (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua).

Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи повинен:

- отримати власний цифровий підпис в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК) ( пошук таких центрів в мережі Інтернет здійснюється за посиланням : https://czo.gov.ua/ca-registry);

- перевірити наявні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, встановленим у додатку 1 до Порядку № 169 ( пошук Порядку № 169 в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://dsa.court.gov.ua/…/dsa_pres_slujba_2020/N_169_20.pdf);

- зайти на офіційний веб-портал Судова влади України у розділ Участь у відео засіданні (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: www.court.gov.ua) ;

- зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі EasyCon (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua).

Позивачу забезпечити участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення EasyCon представника - адвоката Теліус Дар`ї Володимирівни.

Відповідачу забезпечити участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення EasyCon представника Каргіна Євгена Сергійовича.

Попередити учасників справи, що на підставі части 5, 11 статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці господарського суду Донецької області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: dn.arbitr.gov.ua.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя А.М. Устимова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення31.03.2021
Оприлюднено02.04.2021
Номер документу95938446
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/1940/20

Ухвала від 15.04.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Рішення від 01.04.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Рішення від 01.04.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 31.03.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 23.03.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 02.03.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 25.02.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 23.02.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 19.02.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

Ухвала від 11.02.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Устимова Аліна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні