Дата документу 26.03.2021 Справа № 554/6032/15-к
Провадження № 1-кс/554/5660/2021
Ухвала
іменем України
26.03.2021 року м. Полтава
Слідчий суддяОктябрського районногосуду м.Полтави ОСОБА_1 ,розглянувши клопотанняслідчого відділуУправління Службибезпеки Українив Полтавськійобласті старшоголейтенанта юстиції ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий доступ,
встановила:
слідчий звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ, посилаючись на те, що згідно матеріалів кримінального провадження встановлено, що невстановленими особами протягом 2015-2016 років вчинено дії спрямовані на можливе незаконне заволодіння майном та акціями ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі по тексту ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , шляхом укладання декількох договорів купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна останнього.
Так, протягом 2015 року в.о. генеральним директором ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_3 укладено ряд договорі про відчуження рухомого та нерухомого майна на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », яке, в подальшому, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » придбало у вказаних суб`єктів господарської діяльності.
Окрім вказаного, службовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вчинялися дії спрямовані на доведення до стійкої фінансової неспроможності вказаного суб`єкта господарської діяльності шляхом укладення різного роду договорів купівлі/продажу, отримання значних фінансових позик, виведення активів тощо.
У відповідності до положень ст. 242 КПК України, визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушення, обов`язково здійснюється шляхом проведення відповідних судових бухгалтерських, економічних, криміналістичних, інших експертиз.
Згідно до встановленого законодавством порядку документи податкової звітності, на підставі яких здійснюється облік, нарахування, сплата та повернення платежів у вигляді податків та зборів подаються, обробляються та зберігаються у фіскальних органах за місцем здійснення суб`єктом господарювання своєї діяльності.
Для здійснення експертних досліджень необхідно мати оригінали документів первинного податкового та бухгалтерського обліку, а також інші, що засвідчують правові та економічні підстави вчинення господарських операцій, їх обґрунтованості, обліку, оплати, відповідальних службових осіб за складання документів звітності.
Таким чином, слідству на даний час необхідно ознайомитися з реєстраційною, особовою справою ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), деклараціями з податку на додану вартість (з додатками), актами планових та позапланових, виїзних та невиїзних податкових перевірок (з додатками) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), формами 1ДФ, а також інформацією щодо відкритих/закритих банківських рахунків ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та інших документальних матеріалів щодо ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період часу з 2015 по теперішній час в паперовому чи електронному вигляді, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 та її підрозділів ( АДРЕСА_1 ).
Зазначені документи та інформація будуть використані у цьому кримінальному провадженні для проведення судових експертиз, засвідчать або спростують факт вчинення службовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » дій спрямованих на доведення до банкрутства та незаконного заволодінням майном останнього, а також ведення господарської діяльності з конкретними суб`єктами господарювання, тобто будуть використані як доказ під час досудового розслідування та судового розгляду.
Без отримання доступу до вказаних відомостей слідство не зможе в повній мірі провести досудове розслідування та встановити усі обставини вчиненого злочину.
Органом досудового розслідування в порядку ст. 93 КПК України скеровано запит до ІНФОРМАЦІЯ_7 про витребування вищевказаних матеріалів на який отримано відмову про надання останніх.
Беручи до уваги вищевикладене, з метою встановлення події кримінального правопорушення, особи що його вчинила та інших обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідству необхідно в порядку тимчасового доступу ознайомитися з документальними матеріалами та інформацією, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ) стосовно ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: реєстраційної, особової справи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), декларацій з податку на додану вартість (з додатками), актів планових та позапланових, виїзних та невиїзних податкових перевірок (з додатками) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), форми 1ДФ, а також інформації щодо відкритих/закритих банківських рахунків ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та інших документальних матеріалів стосовно ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період часу з 2015 по теперішній час в паперовому чи електронному вигляді з можливістю їх вилучення.
Розголошення вказаних відомостей перед особами, які не є учасниками кримінального провадження призведе до знищення можливих доказів у провадженні.
Працівники ІНФОРМАЦІЯ_7 , у володінні якого перебувають відомості до яких планується отримати доступ, не попереджені про кримінальну відповідальність за розголошення таємниці слідства, а отже, їх виклик до суду для розгляду цього клопотання може створити реальну загрозу зміни або знищення речей, предметі та документів, до яких планується отримати тимчасовий доступ, чи розголошення факту звернення органом досудового розслідування до суду із цим клопотанням зацікавленим особам.
У судове засідання слідчий не з`явився, надавши суду заяву про розгляд його клопотання у його відсутність, клопотання підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
З урахуванням обставин справи, існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, у зв`язку з чим розгляд клопотання повинен проводитися згідно вимог ч. 2 ст. 163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони перебувають.
Згідно з ч. 1ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 7ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Ураховуючи те, що вищевказані документи мають значення для повного, всебічного, та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, відомості, які вони містять можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні, а іншими способами, крім отримання до них тимчасового доступу з можливістю їх вилучення, довести фактичні обставини кримінального правопорушення неможливо, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами ст. ст. 159-163 КПК України, слідчий суддя
ухвалила:
клопотання слідчого відділуУправління Службибезпеки Українив Полтавськійобласті старшоголейтенанта юстиції ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий доступ - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ слідчим СВ УСБУ в Полтавській області ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_2 , ОСОБА_12 в порядку тимчасового доступу можливість ознайомитися з документальними матеріалами та інформацією, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ) стосовно ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: реєстраційної, особової справи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), декларацій з податку на додану вартість (з додатками), актів планових та позапланових, виїзних та невиїзних податкових перевірок (з додатками) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), форми 1ДФ, а також інформації щодо відкритих/закритих банківських рахунків ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та інших документальних матеріалів стосовно ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період часу з 2015 по теперішній час в паперовому чи електронному вигляді з можливістю їх вилучення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 95948754 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Тімошенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні