Рішення
від 30.03.2021 по справі 2-2696/11
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 2-2696/11

Провадження №2/523/3284/21

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" березня 2021 р. м.Одеса

Суворовський районний суд міста Одеси, в складі:

головуючого судді - Малиновського О.М.

за участю секретаря - Кащавцевої А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду №15, в м. Одеса, в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 17 березня 2011р. звернулась до суду з позовними вимогами, в яких просить стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/3 частини від його доходу посилаючись на те, що дитина проживає разом з нею, перебуває на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги не надає. Дані обставини стали підставою для звернення до суду.

Ухвалою суду від 18.03.2011р. провадження у справі було відкрито з призначенням розгляду справи по суті.

Заочним рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 22 червня 2011р. позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені.

Ухвалою суду від 01 березня 2021р. заочне рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 22 червня 2011р. було скасовано з призначенням розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження за участю сторін.

В судовому засіданні представник позивача пред`явлені позовні вимоги підтримав, просить задовольнити.

ОСОБА_2 та його представник просили частково задовольнити позовні вимоги, шляхом стягнення з відповідача аліментів в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Такі заперечення відповідач ґрунтує на тому, що він не має постійної роботи та джерела доходу, отримує мінливий заробіток під час виконання неофіційних робіт. На його утриманні перебувають малолітні діти, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.

Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась ОСОБА_3 та її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .

Сторони по справі у квітні 2008року розірвали шлюб та проживають окремо один від одного. ОСОБА_3 проживає разом з матір`ю, перебуває на її утриманні. Дана обставина сторонами визнана під час розгляду справи.

Матеріали справи не містять доказів наявності, як у позивача так і у відповідача постійного місця роботи та/або отримання ними постійного джерела доходу.

Судом встановлено, що на утриманні ОСОБА_2 перебувають малолітні діти: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Згідно із статтею 141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

За змістом ст.180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина (ч. 3 ст. 181 СК України).

Статтею 182 СК України, в редакції, яка діяла на час звернення з даним позовом до суду (17.03.2011р.) було передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

За приписами ст.182 СК України, в редакції з 08.07.2017р., при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

Відповідно до положень ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

При цьому підстави визначення розміру аліментів у частках до заробітку (доходу) або у твердій сумі визначаються з урахуванням, як положень ст. 182 СК України, так і положень ст. ст. 183, 184 СК України.

Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Отже, з урахуванням встановлених судом обставин, приймаючи до уваги, що ОСОБА_3 постійно проживала та продовжує проживати з матір`ю, ОСОБА_1 та перебувати на її повному утриманні, виходячи з того, що батьки мають рівні зобов`язання по утриманню дітей, а також з урахування того, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини, приймаючи до уваги усталену судову практику в частині визначення аліментів у частці від заробітку відповідача на одну дитину суд приходить до висновку, що на утримання ОСОБА_3 слід стягнути аліменти у розмірі ј частини від його заробітку (доходів), що буде відповідати принципам сімейного законодавства.

При визначені частки аліментів, суд приймає до уваги наявність на утриманні відповідача двох малолітніх дітей, стан його здоров`я, працездатність та можливість отримання ОСОБА_2 додаткових доходів, як для забезпечення свого рівня життя так і рівня життя дітей.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно зі ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

В свою чергу позивач не довела до суду належним та допустимим доказами обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення з відповідача аліментів в розмірі 1/3 частини заробітку ОСОБА_2 , такі вимоги виключно ґрунтуються на припущеннях, що не може бути покладено в основу рішення суду.

В силу ст.191 СК України, аліменти слід стягувати починаючи з часу подання позовної заяви - з 17.03.2011р. до повноліття ОСОБА_3 , а саме до ІНФОРМАЦІЯ_5 . Крім того, при стягненні аліментів, приймаючи до уваги зміну законодавчого мінімуму на дитину відповідного віку у часі, суд визначаючи частку аліментів, вважає зазначити періоди стягнення таких мінімумів, зокрема не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17 березня 2011року до ІНФОРМАЦІЯ_6 , після не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 51,00грн.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України суд вважає можливим допустити негайне виконання рішення у справі про стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми за один місяць.

На підставі ст. ст. 180, 181, 183, 191 СК України, керуючись ст. ст.12,13,76,200, 206,259, 263-265,268,430 ЦПК України,

ВИРІШИВ

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно, в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) ОСОБА_2 , проте не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17 березня 2011року до ІНФОРМАЦІЯ_6 , після не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення ОСОБА_3 повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 на користь держави судовий збір в розмірі 51грн.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 30-ти денний строк з дня складання повного рішення суду.

Повне рішення складено 30 березня 2021р.

Суддя

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення30.03.2021
Оприлюднено02.04.2021
Номер документу95954818
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2696/11

Рішення від 30.03.2021

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

Ухвала від 01.03.2021

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

Постанова від 05.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ступак Ольга В`ячеславівна

Ухвала від 22.01.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ступак Ольга В`ячеславівна

Ухвала від 23.09.2019

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Хаустова Т. А.

Ухвала від 11.12.2018

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Вейтас І. В.

Ухвала від 20.03.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ступак Ольга В`ячеславівна

Ухвала від 18.03.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ступак Ольга В`ячеславівна

Постанова від 06.02.2019

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Вейтас І. В.

Вирок від 06.02.2019

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Вейтас І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні