Ухвала
від 05.04.2021 по справі 640/23049/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 640/23049/18

н/п 1-кс/953/3061/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" квітня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018220000001212 від 05.10.2018 р. за ч. ознаками кримінального правопорушення, передбаченого 1 ст. 242 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Сторона обвинувачення просить продовжити строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні на дванадцять місяців, тобто до 05 жовтня 2021 року.

На обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що відділом з розслідування злочинів учинених у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018220000001212 від 05.10.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України за фактом звернення народного депутата України ОСОБА_4 , яке надійшло з Генеральної прокуратури України, щодо порушення службовими особами ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», ТОВ «Богодухівський молзавод», ТОВ «МК «М`ясний» правил охорони вод в частині забруднення продуктами переробки вказаних підприємств найближчих водойм, що впадають у річку Мерла, на території м. Богодухова Харківської області.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 1 ст. 242 КК України, порушення правил охорони вод.

Для спростування чи підтвердження факту забруднення підприємствами ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», ТОВ «Богодухівський молзавод», ТОВ «МК «М`ясний» річки Мерла на території м. Богодухів, Харківської області в результаті стоку відходів їх виробництва, призначено екологічні експертизи.

У супроводі працівників уповноважених на проведення відповідних перевірок та експертиз, Державної екологічної інспекції у Харківській області, Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області, експертів Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса, на підставі ухвали слідчого судді проведено огляд території та виробничих приміщень ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», ТОВ «Богодухівський молзавод», ТОВ «МК «М`ясний».

При огляді ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор» встановлено, що на території знаходяться очисні споруди. Стоки підприємства вивозяться спеціальним автотранспортом на очисні споруди КП «Богодухів вода» на підставі укладених договорів. Стоки від виробництва зберігаються у ємностях, всього у кількості 8 цистерн.

При огляді ТОВ «МК «М`ясний» встановлено, що на території стоки підприємства, а також відходи від виробництва вивозяться спеціальним автотранспортом на Лебединську філію «Укрветсанзавод» на ДП «Укрветсанзавод» (м. Куп`янськ) та на ТОВ «ХТК по вивезенню відходів» на підставі укладених договорів.

При огляді ТОВ «Богодухівський молзавод» встановлено, що на території стоки підприємства від виробництва транспортуються через трубопровід на поля фільтрації, які розміщені поблизу заводу на відстані приблизно 1,5 км., поблизу річки Мерло.

20.11.2019 у супроводі працівників Державної екологічної інспекції у Харківській області, проведено огляд полів фільтрації та мулових майданчиків для зневоднення та підсушування, які відносяться до ТОВ «Богодухівський молзавод» та розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 6320810100:00:005:0205, яка являється Державною власністю за адресою: Харківська область, м. Богодухів, вході чого відібрано проби зворотних вод, які стікали по трубі на поля фільтрації, які поміщені в пластикову ємність об`ємом 1,5 л., а також проби ґрунту з рівчака, який розташований вздовж полів фільтрації та закінчується у болоті, яке розташоване орієнтовно у напрямку річки Мерло. У вказаному рівчаку виявлено рідину білого кольору з різким гнилісним запахом. Проби ґрунту з рівчака відібрані у трьох різних місцях та поміщені у три поліетиленові пакети. Вага ґрунту кожного пакету близько 1 кг. Крім того відібрано фонову (зразок) пробу ґрунту у лісному масиві поруч з полями фільтрації, який поміщено у поліетиленовий пакет.

Також 20.11.2019 проведено огляд річки Мерло поблизу вул. Привокзальної у м. Богодухів на відстані 200 м. від житлового будинку № 11 у напрямку залізничного мосту де відібрано проби поверхневих вод річки Мерло нижче по течії від місця ймовірного потрапляння стоків з полів фільтрації ТОВ «Богодухівський молзавод», які поміщені у дві ємності об`ємом 1,5 та 1 л., а також відібрано проби поверхневих вод річки Мерло вище по течії від місця ймовірного потрапляння стоків з полів фільтрації ТОВ «Богодухівський молзавод», які поміщені у дві ємності об`ємом 1,5 та 1 л. Також відібрано рідину темного кольору з характерним запахом гнилі з канави, яка з`єднується з річкою Мерло та являється місцем ймовірного потрапляння стоків з полів фільтрації ТОВ «Богодухівський молзавод», яку поміщено у дві ємності об`ємом 1,5 та 1 л.

Вказані зразки направлено до Державної екологічної інспекції для проведення відповідних вимірювань в результаті чого складено протокол № 75/139-142 вимірювань показників складу та властивостей вод від 30.11.2019 та протокол № 25-2019/71-74 вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів від 11.12.2019.

17.01.2020 отримано дослідження з екологічної інспекції та призначено судово-екологічну експертизу.

За результатами висновку вказаної експертизи від 12.06.2020 встановлено, що в «Протоколі № 75/139-142 вимірювань показників складу та властивостей вод від 30.11.2019» Державною екологічною інспекцією далі ДЕІ, визначено зміни показників води в р. Мерло та стосовно джерела забруднення вказано припущення «... впадіння струмка, який можливо приймає стоки з полів фільтрації ТОВ «Богодухівський молзавод ...».

При складанні «Протоколу № 75/139-142 вимірювань показників складу

та властивостей вод від 30.11.2019» ДЕІ не визначила:

- характеристики встановлених нормативів ГДС зворотних (стічних) вод

ТОВ «Богодухівський молзавод», що направляються на поля фільтрації;

- номенклатуру забруднюючих речовин зворотних (стічних) вод ТОВ

«Богодухівський молзавод», що направляються на поля фільтрації.

ДЕІ не виконана вимога щодо «визначення» місця конкретного витоку джерела, яке призводить до зміни показників складу та властивостей вод р. Мерла, а вказано лише вірогідне припущення про його взаємозвязок з полями фільтрації ТОВ «Богодухівський молзавод».

ДЕІ не виконана вимога щодо «визначення» нормованих значень фактичних показників складу та властивостей вод, які повинні скидуватися на поля фільтрації ТОВ «Богодухівський молзавод.

ДЕІ не виконана вимога щодо «визначення» факту аварійного або неорганізаційного скидання стічних вод ТОВ «Богодухівський молзавод» в р. Мерла.

ДЕІ не виконана вимога щодо «визначення» фактичного стану улаштування полів фільтрації ТОВ «Богодухівський молзавод», стану обвалування секцій полів фільтрації та мулових майданчиків, рівнів ухилів для стікання дощових та талих вод, наявності обвідних каналів, дренажних струмків, які впадають у р. Мерла, характеристики їх витрат та показників

складу вод.

ДЕІ не виконана вимога щодо «визначення» фактичного розташування

промислових майданчиків ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», ТОВ «МК

«М`ясний», інших промислових підприємств, що розміщені вище полів фільтрації ТОВ «Богодухівський молзавод» за течією р. Мерло, та вірогідно можуть спричиняти її забруднення. Тобто під час проведення вказаної експертизи з наведених причин не було встановлено інформації, яка б вказувала на те, що виробнича діяльність ТОВ «Богодухівський молзавод» разом з полями фільтрації призводить до погіршення якості водного об`єкту р. Мерло.

При проведенні екологічної експертизи №2109/11301/11302 від 12.06.2020 Державною екологічною інспекцією, висновки якої враховувались, було допущено не виконання певних вимог, що негативно позначилось на висновку екологічної експертизи.

З цього приводу 30.09.2020 призначена та проведена додаткова комісійна інженерно-екологічна експертиза. В період її проведення не надалось за можливе усунути допущені ДЕІ недоліки під час складання Протоколу № 75/139-142 вимірювань показників складу та властивостей вод від 30.11.2019, оскільки повторний огляд полів фільтрації в зимовий період неможливий через погодні умови.

Враховуючи, що при проведенні екологічної експертизи від 06.01.2021 не надалось за можливе усунути допущені ДЕІ недоліки під час складання Протоколу № 75/139-142 вимірювань показників складу та властивостей вод від 30.11.2019, оскільки повторний огляд полів фільтрації в зимовий період неможливий через погодні умови, по справі на даний час призначена та проводиться додаткова екологічна експертиза, для закінчення якої необхідний певний час.

Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 03.10.2019 строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 05.04.2020.

Крім цього, ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 03.04.2020 строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 05.10.2020.

Крім цього, ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 02.10.2020 строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 05.04.2021.

Строк досудового розслідування по кримінальному провадженню закінчується 05.04.2021, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим у зв`язку проведенням екологічної експертизи, яка до цього часу не завершена та яка має суттєве значення для проведення повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Отримати зазначені відомості та прийняти законне процесуальне рішення по даному кримінальному провадженню іншим шляхом є неможливим.

Сторона обвинувачення зазначає, що по кримінальному провадженню необхідно закінчити додаткову екологічну експертизу, для проведення якої, через її складність, необхідний значний проміжок часу, строком не менш ніж 6 місяців.

У судове засідання слідчий не з`явився, але надав суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності у зв`язку зі службовою зайнятістю та пандемією, викликаною хворобою COVID-19, клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, викладених у клопотанні.

Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.

Згідно з Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.10.2018 за ч. 1 ст. 242 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

- дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

- вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

За правилами ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 1 ст. 242 КК України, є нетяжким злочином.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру щодо нетяжкого злочину становить 12 місяців та закінчувався 05.10.2019 р.

Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова 03.10.2019 р. строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено на шість місяців, тобто до 05 квітня 2020 року включно.

Крім цього, ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 03.04.2020 р. строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено на шість місяців, тобто до 05 жовтня 2020 р. включно.

Після чого ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова 02.10.2020 р. строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено на шість місяців, тобто до 05 квітня 2021 року включно.

Повідомлення про підозру у даному провадженні нікому не повідомлене.

Слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування, достатнього для потреб досудового розслідування.

Слідчим також доведено, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а саме: для завершення проведення додаткової екологічної експертизи, висновок якої має суттєве значення для проведення повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування, а також проведення інших слідчих дій, необхідність яких може виникнути в ході досудового розслідування, з метою встановлення істини по кримінальному провадженню, щоб осіб, що вчинили кримінальне правопорушення, було притягнуто до відповідальності в міру своєї вини і щоб до них була застосована належна правова процедура, - та що ці дії не могли бути здійснені з об`єктивних причин.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.

Керуючись ст. 107, 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018220000001212 від 05.10.2018 р. за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України, на шість місяців, тобто до 05 жовтня 2021 р. включно.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення05.04.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу96014641
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —640/23049/18

Ухвала від 04.10.2021

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 02.07.2021

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 28.04.2021

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 05.04.2021

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 02.10.2020

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 03.04.2020

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 03.04.2020

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 22.11.2019

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 22.11.2019

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

Ухвала від 03.10.2019

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Садовський К. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні