ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.04.2021 р. справа № 914/507/21
м.Львів
За позовом: Заступника керівника Львівської місцевої прокуратури №3 в інтересах держави в особі Львівської міської ради, м.Львів
до відповідача: Приватного підприємства «Фарммаркет» , м.Київ
про: розірвання договору оренди землі від 10.03.2015 Ф-2567
Суддя Кітаєва С.Б.
При секретарі: Зарицька О.Р.
Представники сторін:
Від прокуратури: Леонтьєва Н.Д.
від позивача: Цап П.М. - представник (довіреність від 21.03.2020);
від відповідача : не з`явився
Суть спору: Заступник керівника Львівської місцевої прокуратури №3 звернувся до Господарського суду Львівської області в інтересах держави в особі Львівської міської ради з позовом до Приватного підприємства Фарммаркет про розірвання договору оренди землі від 10.03.2015 № Ф-2567, укладеного між Львівською міською радою (79008, м. Львів, пл. Ринок, 1, ідентифікаційний код: 04055896) та приватним підприємством Фарммаркет (02160, м. Київ, пр. Возз`єднання, 7, оф. 26, ідентифікаційний код: 30477829) щодо земельної ділянки площею 0,1661 га, кадастровий номер: 4610136900:08:005:0022, яка знаходиться у м. Львові по вул. Науковій, 2-б.
Ухвалою суду від 09.03.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 05.04.2021.
Відповідно до ст.222 ГПК України, фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу «Акорд» .
Прокурор та представник позивача в підготовче засідання 05.04.2021 з`явилися.
Відповідач явки повноважного представника в підготовче засідання 05.03.2021 не забезпечив.
Суд зазначає, що ст.164 ГПК України, встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, і вказує, що до позову повинні бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи, у тому числі відповідачу, копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення .
При цьому, слід відзначити, що порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку визначено Правилами надання послуг поштового зв`язку, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. №270 (з наступними змінами та доповненнями).
За змістом п.19 вказаного Порядку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12 травня 2006 р. №211 затверджено Порядок пересилання поштових відправлень, в п. 3.2.1 якого наведено зразок оформлення Опису вкладення за формою 107.
Так, за формою 107 відправник складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.
Відповідно до ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
В даному випадку, відповідачем за даним позовом визначено - Приватне підприємство Фарммаркет (02160, м.Київ, пр.Возз`єднання, 7Б, офіс 26).
З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належними доказами направлення відповідачу копії позову з додатками - будуть докази направлення їх листом з описом вкладення за адресою місцезнаходження відповідача згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Як убачається з відомостей з Єдиного державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, адресою місцезнаходження Приватного підприємства Фарммаркет є: Україна, 02160, м.Київ, проспект Возз`єднання, будинок 7Б, офіс 26.
В якості доказів направлення копії позовної заяви відповідачу, прокуратурою надано фіскальний чек, накладну (службовий чек) та опис вкладення у цінний лист від 22.02.2021.
При цьому, у наданій прокуратурою накладній (службовому чеку) Одержувачем зазначено міська рада (хоча відповідачем у позові зазначено ПП Фарммаркет ), а також вказано адресу Одержувача Воз`єднання, 7Б, 26 офіс, Київ, 02160 .
Крім того, наданий опис вкладення не містить посилання на відповідний номер поштового відправлення (7905704787241 штрихкодовий ідентифікатор.
Тобто, надані суду накладна (службовий чек) і опис вкладення у цінний лист від 22.02.2021 не містять відповідних доказів направлення відповідачу - Приватному підприємству Фарммаркет копії позовної заяви з доданими до неї документами, а відтак господарський суд позбавлений можливості пересвідчитись, що саме відповідачу - Приватному підприємству Фарммаркет , була направлена копія позовної заяви з доданими до неї документами, оригінал якої надійшов до суду.
Окрім цього, суд зазначає, що відповідно до п.5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається зі змісту позовної заяви, на підтвердження обставин, викладених у ній, позивач посилається на повідомлення про звернення прокурора до суду №14.36/04-16-911вих.-21 від 08.02.2021, однак відсутні докази надіслання такого повідомлення Львівській міській раді.
Відповідно до ч.11 ст.176 ГПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно із ч.ч.1,3 ст.2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: 1) верховенство права; 2) рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; 3) гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; 4) змагальність сторін; 5) диспозитивність; 6) пропорційність; 7) обов`язковість судового рішення; 8) забезпечення права на апеляційний перегляд справи; 9) забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у визначених законом випадках; 10) розумність строків розгляду справи судом; 11) неприпустимість зловживання процесуальними правами; 12) відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (ч.3 ст.2 Господарського процесуального кодексу України).
Рішеннями Європейського суду з прав людини у справах "Dombo Beheer B.V. v. the Netherlands" від 27.10.1993 (пункт 33) та "Ankerl v. Switzerland" від 23.10.1996 (пункт 38) встановлено, що принцип рівності сторін у процесі - у розумінні "справедливого балансу" між сторонами - вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони. Рівність засобів включає: розумну можливість представляти справу в умовах, що не ставлять одну сторону в суттєво менш сприятливе ніж іншу сторону; фактичну змагальність; процесуальну рівність; дослідження доказів, законність методів одержання доказів; мотивування рішень.
Крім того, принцип змагальності тісно пов`язаний з принципом рівності, тоді як рівноправність сторін - один із необхідних елементів принципу змагальності "без якого змагальність як принцип не існує". Рівноправність сторін є суттю змагальності, бо тільки через рівні можливості сторін можлива реалізація принципу змагальності.
Суд визначає в межах, встановлених ГПК України, порядок здійснення провадження у справі відповідно до основних засад (принципів) господарського судочинства та у своїй діяльності забезпечує непорушність балансу інтересів сторін, їх рівності та змагальності, у тому числі і шляхом запобігання зловживання процесуальними правами окремими учасниками судового процесу.
Оскільки після відкриття провадження у справі, а саме в підготовчому засіданні 05.04.2021р. встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 164 ГПК України, суд приходить до висновку постановити ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача, що відповідно до положень ч.ч.12,13 ст.176 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Враховуючи викладене вище, позовна заява залишається без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.162, 164, 169, 170, 172, ч.11 ст.176, ст.234 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Заступника керівника Львівської місцевої прокуратури №3 в інтересах держави в особі: Львівської міської ради вих.№14.36/04-16-1313вих-21 від 22.02.2021 - без руху.
2. Встановити прокурору строк п`ять днів з дня вручення цієї ухвали на усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання:
- належних та допустимих доказів на підтвердження надіслання відповідачу копії позовної заяви та всіх долучених до позовної заяви документів;
- докази надіслання повідомлення про звернення прокурора до суду №14.36/04-16-911вих.-21 від 08.02.2021.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України.
4. Попередити позивача проте, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений законом, згідно ч.13 ст.176 ГПК України має наслідком залишення позовної заяви без розгляду.
Суддя С.Б. Кітаєва
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2021 |
Оприлюднено | 08.04.2021 |
Номер документу | 96073170 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні