Ухвала
від 11.04.2021 по справі 906/376/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"12" квітня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/376/21

Господарський суд Житомирської області у складі судді Вельмакіної Т.М.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Військової частини НОМЕР_1

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська архітектурно-планувальна майстерня"

про стягнення 8250,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

Військова частина НОМЕР_1 звернулася до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська архітектурно-планувальна майстерня" 8250,00 грн штрафу та пені за неналежне виконання умов договору підряду №69 на проектне коригування проектно-кошторисної документації від 22.08.2019.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та розглянувши додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі за позовною заявою Військової частини НОМЕР_1 від 31.03.2021, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 162 ГПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

За приписами ст.56 ГПК, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 від 31.03.2021 підписано тимчасово виконуючим обов`язки командира військової частини НОМЕР_1 підполковником ОСОБА_1 , проте повноважень останнього на підписання позовної заяви позовні матеріали не містять.

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За вказаного, до вирішення питання про наявність підстав для застосування п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України, суду необхідно з`ясувати дотримання позивачем ч.2 ст. 162 ГПК України, в частині підписання та подання позовної заяви з доданими до неї документами, т.в.о. військової частини, підполковником ОСОБА_1 .

Крім того, згідно з п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

При цьому ч.1 ст. 172 ГПК України обумовлює, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" від 05.03.2009 №270 (зі змінами і доповненнями) передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Згідно з п.59, 61 зазначеної Постанови, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разi приймання внутрiшнiх поштових вiдправлень з оголошеною цiннiстю з описом вкладення бланк опису заповнюється вiдправником у двох примiрниках. Працiвник поштового зв`язку повинен перевiрити вiдповiднiсть вкладення опису, розписатися на обох його примiрниках i проставити вiдбиток календарного штемпеля. Один примiрник опису вкладається до поштового вiдправлення, другий видається вiдправниковi. На примiрнику опису, що видається вiдправниковi, працiвник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового вiдправлення.

З вищенаведеного вбачається, що належним доказом відправлення відповідачам позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, який підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Однак, до позовних матеріалів додано фіскальний чек від 31.03.2021 та адресований відповідачу супровідний лист від 30.03.2021, у якому перераховано додатки (позовні матеріали). Вказаний супровідний лист не містить підпису працівника поштового зв`язку та вiдбитку його календарного штемпеля. Окрім цього, супровідний лист датовано 30.03.2021, тоді як датою позовної заяви зазначено 31.03.2021.

За вказаного, суд дійшов висновку, що позивачем не надано належних доказів направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви заявнику потрібно подати до суду документально підтверджені пояснення щодо підписання позовної заяви т.в.о. командира Військової частини НОМЕР_1 підполковника ОСОБА_2 , з урахуванням приписів ГПК України, належним чином оформлений опис вкладення документів про направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками, а також докази направлення останніх відповідачу (чек, розрахункова квитанція, тощо). При цьому заявнику слід подати до суду заяву про долучення вказаних документів (пояснення) до позовних матеріалів, із зазначенням дати та номера справи.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Військовій частині А 2900 протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз`яснити Військовій частині НОМЕР_1 , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається Військовій частині НОМЕР_1 згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 12.04.2021.

Суддя Вельмакіна Т.М.

1 - до справи;

2 - позивачу (рек. з пов. про вруч.).

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.04.2021
Оприлюднено05.09.2022
Номер документу96171287
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —906/376/21

Рішення від 26.05.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 29.04.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 11.04.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні