ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
08 квітня 2021 року, м. Херсон, справа № 923/755/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Соловйова К.В. , розглянувши справу
за позовом: Фермерського господарства "СОБ",
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Південний земельний фонд",
про проведення реального розподілу земельної ділянки
за участю секретаря судового засідання Рудченко І.О.,
представників сторін:
від позивача: не прибув;
від відповідача не прибув.
у с т а н о в и в:
Справа розглядається за правилами загального позовного провадження та, безпосередньо, за станом на 08.04.2021 перебуває на стадії підготовчого провадження.
Про обставини провадження у справі докладно вказано в ухвалах суду, які були постановлені раніше у часі за дану ухвалу. Зокрема, за ухвалою від 03.03.2021 суд постановив провести підготовче провадження у цій справі протягом розумного строку.
Сторони належним чином повідомлені судом про місце, дату та час засідання.
До суду не надходили будь-які заяви та клопотання позивача щодо даного засідання. Відповідач електронною поштою 07.04.2021 надіслав до суду заяву (вх.№2856/21) про проведення розгляду справи без участі представника відповідача. Згідно з довідкою канцелярії суду ця заява оформлена неналежним чином: не скріплена ЕЦП. Протокольною ухвалою суду від 08.04.2021 дана заява відповідача залишена без розгляду як неналежно оформлена. Інші заяви та клопотання відповідача до суду не надходили.
Відповідно до ч.4 ст.11 Господарського процесуального кодексу України, а також за ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суд застосовує при розгляді справ як джерело права Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини.
У відповідності до п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: правова та фактична складність справи, поведінка заявника, інших учасників справи та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (справи "Фрідлендер проти Франції", "Федіна проти України", "Матіка проти Румунії", "Літоселітіс проти Греції"). Критерій розумності строку розгляду справи визначений у листі Верховного Суду України від 25.01.2006, № 1-5/45 "Щодо перевищення розумних строків розгляду справ", в якому зазначено, що критерії оцінювання розумності строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ (зокрема, господарських). Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (насамперед суду). Відповідальність держави за затягування провадження у справі, як правило, настає в разі нерегулярного призначення судових засідань, призначення судових засідань з великими інтервалами, затягування при переданні або пересиланні справи з одного суду в інший, невжиття судом заходів для дисциплінування сторін у справі, свідків, експертів, повторного направлення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд.
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Броуган та інші проти Сполученого Королівства" зазначив, що ".. вочевидь для кожної справи буде свій прийнятний строк, і встановлення кількісного обмеження, чинного для будь-якої ситуації, було б штучним. Суд неодноразово визнавав, що неможливо тлумачити поняття розумного строку як фіксовану кількість днів, тижнів тощо (рішення у справі "Штеґмюллер проти Австрії"). Таким чином, у кожній справі постає питання оцінки, що залежатиме від конкретних обставин.
Відповідно ж до положень ч.1-ч.3 ст.177 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження, за загальним правилом, має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи до розгляду по суті строк підготовчого провадження може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї з сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до ч.2 ст.182 ГПК України у підготовчому засіданні суд, зокрема: заслуховує, у разі необхідності, уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті. Згідно з ч.2 ст.183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного ГПК України строку підготовчого провадження, коли питання, що передбачені за ч.2 ст.182 ГПК України до вирішення судом у підготовчому засіданні, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Беручи до уваги наведені положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та судову практику Європейського суду з прав людини, а також об`єктивну необхідність сторонам певного часу для докладного ознайомлення з наявним у справі висновком експерта від 26.02.2021 № 60/20, в умовах триваючих у Державі карантинних заходів, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання у справі, дата якого, має визначатися, з урахуванням часового періоду планової відпустки судді, що утворює склад суду у справі.
Керуючись ст.ст.177, 181, 182, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України суд -
п о с т а н о в и в:
1. Відкласти підготовче засідання.
2. Призначити підготовче засідання у справі на 07 травня 2021 року о 09:30 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зала судових засідань № 319
3. Направити копію даної ухвали сторонам справи до відома.
Ухвала набрала законної сили 08.04.2021 та не підлягає оскарженню.
Суддя К.В. Соловйов
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 14.04.2021 |
Номер документу | 96207562 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Соловйов К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні