Ухвала
від 14.04.2021 по справі 914/2503/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

14.04.2021 справа № 914/2503/17

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В. розглянувши матеріали скарги : Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна Компанія «Галичина» , м. Львів

про визнання неправомірною бездіяльність державного виконавця Ірпінського МВ ДВС ЦМУМЮ (м. Київ) Лемберської Ольги Іванівни, яка полягає у не розгляді клопотання ТОВ «Молочна Компанія «Галичина» від 04.03.2021р. №04/03-01; та зобов`язання державного виконавця Ірпінського МВ ДВС ЦМУМЮ (м. Київ) Лемберську Ольгу Іванівну усунути порушення прав ТОВ "Молочна компанія "Галичина" як стягувача шляхом розгляду клопотання

у справі №914/2503/17

за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна компанія «Галичина» , м.Львів

про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення Постійно діючого третейського суду при Західній універсальній товарній біржі від 19.09.2017р.

у справі №16-01/0817

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна компанія «Галичина» , м.Львів

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Великий віз» , смт.Гостомель, м.Ірпінь, Київська область

про стягнення коштів

Суб`єкт оскарження - Державний виконавець Ірпінського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального Управління юстиції у Київській області Лемберська Ольга Іванівна.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області поступила скарга №08/04 від 08.04.2021р. (вх.№1551/21 від 12.04.2021р.) Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна Компанія «Галичина» про визнання неправомірною бездіяльність державного виконавця Ірпінського МВ ДВС ЦМУМЮ (м. Київ) Лемберської Ольги Іванівни, яка полягає у не розгляді клопотання ТОВ «Молочна Компанія «Галичина» від 04.03.2021р. №04/03-01; та зобов`язання державного виконавця Ірпінського МВ ДВС ЦМУМЮ (м. Київ) Лемберську Ольгу Іванівну усунути порушення прав ТОВ "Молочна компанія "Галичина" як стягувача шляхом розгляду клопотання.

Оглянувши матеріали скарги, суд вбачає підстави для залишення скарги без руху з огляду на таке.

В пп. 9.9 п. 9 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. № 9 Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України роз`яснено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви.

Згідно із ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно із ч.2 ст.170 ГПК України, письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Пунктом 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.

З вищенаведеного випливає, що особа, яка подає скаргу повинна подати докази надіслання сторонам та суб`єкту оскарження (органу державної виконавчої служби) копії цієї скарги та доданих до неї документів.

Відповідно до п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку затверджених Постановою КМУ від 05.03.2009р. №270 документом, що підтверджує прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення є розрахунковий документ встановленої форми та змісту, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку, а саме касовий чек, розрахункова квитанція.

Згідно із п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року №270 Правилами поштового зв`язку також визначено, що: адресат - фізична або юридична особа, якій адресується поштове відправлення, поштовий переказ, прізвище, ім`я та по батькові або найменування якої зазначені на поштовому відправленні, бланку поштового переказу в спеціально призначеному для цього місці; поштова адреса - адреса відправника та адресата, яка зазначена на поштовому відправленні, бланку поштового переказу у спеціально призначеному для цього місці; реєстроване поштове відправлення - поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку.

Як вбачається із матеріалів поданої скарги стягувачем поштової квитанції про надіслання поштового відправлення про надіслання документів згідно опису вкладення у цінний лист - суб`єкту оскарження та Товариству з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Великий віз» до скарги не долучено. Відтак, за даних обставин, скаржником не подано належних доказів надіслання копії скарги із додатками суб`єкту оскарження та боржнику.

Відповідно до частин 1-5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Як вбачається з матеріалів, поданих на розгляд суду, долучено документи у неналежно засвідчених копіях, оскільки відповідно до вимог оформлення документів не зазначено вказівки на дату засвідчення копії. Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (Постанова Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17).

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.164, ст.170, ст.172, ст.174, ст.234, ст.235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Скаргу №08/04 від 08.04.2021р. (вх.№1551/21 від 12.04.2021р.) Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна Компанія «Галичина» залишити без руху.

Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Молочна Компанія «Галичина» 3-денний строк з дня вручення ухвали суду про залишення скарги без руху для усунення таких недоліків:

Подати суду належні докази надіслання копії скарги із належними копіями відповідних документів суб`єкту оскарження та боржнику.

Надати належні докази до матеріалів справи оформлені відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та в порядку встановленому чинним законодавством.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, скарга вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя С.В. Іванчук

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.04.2021
Оприлюднено15.04.2021
Номер документу96242807
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2503/17

Ухвала від 11.05.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 27.04.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 14.04.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Рішення від 07.10.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 28.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 14.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 01.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 27.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 20.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 10.03.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні