КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про призначення судового засідання в режимі відеоконференції
14 квітня 2021 року м. Київ № 320/364/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши в адміністративну справу за позовом Арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправним та скасування припису,
в с т а н о в и в:
11 січня 2021 р. до Київського окружного адміністративного суду звернувся Арбітражний керуючий ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі - відповідач), в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати припис відповідача про недопущення повторних порушень № 86-П від 10 вересня 2020 р., винесений за результатами позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 .
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18 січня 2021 р. відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання по справі.
25 лютого 2021 р., 1 березня 2021 р., 18 березня 2021 р. та 31 березня 2021 р. до суду надійшло клопотання від представника відповідача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції. Відповідно до цього клопотання представник відповідача просить суд доручити проведення відеоконференції Жовтневому районному суду м. Дніпропетровська, де братиме участь повноважний представник позивача.
Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, розгляд цієї заяви здійснено судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
Розглянувши подане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 2 ст. 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з вимогами ч. 7 ст. 195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
За приписами ч. 8 ст. 195 КАС України копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до вимог ч. 11 ст. 195 КАС України відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
Пунктом 1.3 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, під час судового засідання (кримінального провадження), затвердженої наказом Державної судової адміністрації від 15 листопада 2012 р. № 155, встановлено, що обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Ураховуючи вказане, з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи суд вважає за необхідне заявлене клопотання відповідача задовольнити та провести судове засідання в режимі відеоконференції за участю відповідача.
З огляду на зазначене, доручити Жовтневому районному суду м. Дніпропетровська, як найближчому суду, до якого має змогу прибути відповідач, забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції за участю представника відповідача - Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Керуючись ст.ст. 195, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Задовольнити клопотання Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
2. Призначити судове засідання в режимі відеоконференції на 11 червня 2021 року о 10:00 год.
3. Доручити Жовтневому районному суду м. Дніпропетровська забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, яке призначене на 11 червня 2021 року о 10 год. 00 хв., за участю відповідача - Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
4. Відповідачу - Північно-Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції - прибути 11 червня 2021 року завчасно о 09 год. 30 хв. до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська (адреса: 49044, м. Дніпро, вул.Паторжинського, 18-А, E-mail: https://gt.dp.court.gov.ua, телефон: (056) 720-93-64, (056) 720-93-67, (056) 722-00-80) для оформлення документів та участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції о 10:00.
5. Повідомити позивача, що судове засідання відбуватиметься у приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 1-й під`їзд, 6-й поверх).
6. Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
7. Колію ухвали невідкладно надіслати Жовтневому районному суду м. Дніпропетровська та особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя Журавель В.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2021 |
Оприлюднено | 16.04.2021 |
Номер документу | 96245490 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Журавель В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні