Постанова
від 27.08.2008 по справі 5/295
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВ НИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинн а, 4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27.08.2008 р. № 5/295

Окружний адміністративн ий суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Кочана В .М.,

секретаря судового засіда ння Стріхи В.І.,

розглянувши у відкритому с удовому засіданні адміністр ативний позов

Центральної виборчої ко місії

до Генеральної прокурату ри України

про визнання протиправним при пису Генеральної прокуратур и України від 23 червня 2008року № 0711/1-219,

В С Т А Н О В И В:

Центральна виборча ко місія звернулась до суду з по зовом, в якому просила визнат и протиправним припис Генер альної прокуратури України в ід 23 червня 2008року № 0711/1-219.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала і пояснила , що оскаржуваним приписом з аступник Генерального проку рора вимагала від ЦВК вжити з аходів щодо припинення закуп івлі послуг на розроблення т а налагодження програмних за собів створення та ведення а втоматизованої системи "Держ авний реєстр виборців" до при йняття рішення у справі за по данням Президента України пр о конституційність Постанов и Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2008 року № 363, дію якої зупинено.

Центральна виборча комі сія вважає оскаржуваний прип ис неправомірним, незаконним та таким, що підлягає скасува нню, оскільки визначена в оск аржуваному приписі дата ство рення автоматизованої інфор маційно-телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців (з 1 жовтня 2007 року) не ґ рунтується на положеннях нор мативно-правових актів, а Цен тральною виборчою комісією н е приймалось незаконних ріше нь при здійсненні закупівель товарів та послуг. Не заслуго вує на увагу також твердженн я Генеральної прокуратури Ук раїни про відсутність правов их підстав для продовження з акупівлі програмного забезп ечення для створення Державн ого реєстру виборців, оскіль ки таке твердження не ґрунту ється на положеннях Конститу ції та законів України.

Постановою Кабінету Мін істрів України від 17 квітня 2008 року №363 "Про закупівлю послуг , пов'язаних з формуванням інф ормаційно-телекомунікаційн ої системи Державного реєстр у виборців" установлено, що за купівля Центральною виборчо ю комісією послуг з розробле ння та налагодження програмн их засобів створення та веде ння інформаційно-телекомуні каційної системи Державного реєстру виборців здійснюєть ся за процедурою закупівлі в одного учасника без погодже ння з Міністерством економік и України.

Постійний тендерний коміт ет Центральної виборчої комі сії, керуючись зазначеною по становою Кабінету Міністрів України, 21 квітня 2008 року виріш ив здійснити закупівлю послу г з розроблення та налагодже ння програмних засобів створ ення та ведення інформаційно -телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців у акціонерного товариства з акритого типу "Атлас".

5 травня 2008 року Комісією у кладено договір з АТЗТ "Атлас " про закупівлю послуг з розро блення та налагодження прогр амних засобів створення та в едення автоматизованої інфо рмаційно-телекомунікаційно ї системи "Державний реєстр в иборців", який відповідно до с татті 35 Закону України "Про Де ржавний бюджет України на 2008 р ік та про внесення змін до дея ких законодавчих актів Украї ни" було погоджено Міністерс твом транспорту та зв'язку Ук раїни у встановленому порядк у.

Указом Президента Украї ни від 2 червня 2008 року №499/2008 було зупинено дію постанови Кабі нету Міністрів України від 17 к вітня 2008 року №363. Разом з тим, за значеним актом не було забор онено Комісії вчиняти дії що до виконання обов'язків за ви щезазначеним договором.

Після зупинення дії Постан ови Кабінету Міністрів Украї ни від 17 квітня 2008 року №363 ЦВК пр ипинила вчиняти дії щодо вик онання обов'язків за договор ом, укладеним з АТЗТ "Атлас", пр о що повідомила останнього л истом.

Представник відповідач а проти задоволення позову з аперечив і пояснив, що Постан овою Кабінету Міністрів Укра їни від 17 квітня 2008 року №363 "Про з акупівлю послуг, пов'язаних з формуванням інформаційно-те лекомунікаційної системи Де ржавного реєстру виборців" в становлено, що закупівля Цен тральною виборчою комісією п ослуг з розроблення та налаг одження програмних засобів с творення та ведення інформац ійно-телекомунікаційної сис теми Державного реєстру вибо рців здійснюється за процеду рою закупівлі в одного учасн ика без погодження з Міністе рством економіки України.

Указом Президента Украї ни від 2 червня 2008 року №499/2008 було зупинено дію постанови Кабі нету Міністрів України від 17 к вітня 2008 року №363.

Після зупинення ді ї Постанови Кабінету Міністр ів України від 17 квітня 2008 року №363 ЦВК продовжувала вчиняти дії щодо виконання обов'язкі в за договором, укладеним з АТ ЗТ "Атлас". За таких обставин з аступник Генерального проку рора правомірно вимагала від ЦВК вжити заходів щодо припи нення закупівлі послуг на ро зроблення та налагодження пр ограмних засобів створення т а ведення автоматизованої си стеми "Державний реєстр вибо рців" до прийняття рішення у с праві за поданням Президента України про конституційніст ь Постанови Кабінету Міністр ів України від 17 квітня 2008 року №363, дію якої зупинено.

Вислухавши пояснення с торін, дослідивши письмові д окази по справі, суд вважає, що в задоволенні адміністратив ного позову слід відмовити, в иходячи з наступного.

В судовому засіданні вст ановлено, що Постановою Кабі нету Міністрів України від 17 к вітня 2008 року №363 "Про закупівлю послуг, пов'язаних з формуван ням інформаційно-телекомуні каційної системи Державного реєстру виборців" установле но, що закупівля Центральною виборчою комісією послуг з р озроблення та налагодження п рограмних засобів створення та ведення інформаційно-тел екомунікаційної системи Дер жавного реєстру виборців зді йснюється за процедурою заку півлі в одного учасника без п огодження з Міністерством ек ономіки України.

Постійний тендерний коміт ет Центральної виборчої комі сії, керуючись зазначеною по становою Кабінету Міністрів України, 21 квітня 2008 року виріш ив здійснити закупівлю послу г з розроблення та налагодже ння програмних засобів створ ення та ведення інформаційно -телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців у акціонерного товариства з акритого типу "Атлас".

5 травня 2008 року Комісією у кладено договір з АТЗТ "Атлас " про закупівлю послуг з розро блення та налагодження прогр амних засобів створення та в едення автоматизованої інфо рмаційно-телекомунікаційно ї системи "Державний реєстр в иборців", який відповідно до с татті 35 Закону України "Про Де ржавний бюджет України на 2008 р ік та про внесення змін до дея ких законодавчих актів Украї ни" було погоджено Міністерс твом транспорту та зв'язку Ук раїни у встановленому порядк у.

Указом Президента України від 2 червня 2008 року №499/2008 було зу пинено дію постанови Кабінет у Міністрів України від 17 квіт ня 2008 року №363.

Однак, як було встановл ено в ході перевірки Генерал ьною прокуратурою України, п ісля зупинення дії Постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2008 року №363 ЦВК прод овжувала вчиняти дії щодо ви конання обов'язків за догово ром, укладеним з АТЗТ "Атлас". Т ак, 05.06.2008 Центральною виборчою к омісією прийнято виконані ро боти на суму понад 300 тис. грн.

Про намір вчиняти дії, спря мовані на продовження закупі влі послуг на розроблення та налагодження програмних зас обів створення та ведення ав томатизованої системи "Держа вний реєстр виборців" після з упинення Постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітн я 2008 року №363, свідчить зміст лис та голови ЦВК Шаповала В.М. від 12.06.2008 року №21-24-1031, адресований заступнику Генерального пр окурора України Корнякові й Т.В., з якого слідує, що захо ди Центральною виборчою комі сією згідно з Планом заходів будуть реалізовуватись у ві дповідні строки.

Звідси, слід вважати, що порушення вимог ст.ст. 3, 9, 35 З акону України "Про Державний реєстр виборців" та Указу Пре зидента України від 2 червня 20 08 року №499/2008 зі сторони Централь ної виборчої комісії мало оч евидний характер і могло зав дати істотної шкоди інтереса м держави у сфері використан ня комп'ютерних програм і баз даних для забезпечення реал ізації конституційних прав г ромадян на участь у виборах, а тому оскаржуваний припис бу ло внесено Генеральною проку ратурою у відповідності до в имог ст. 22 Закону України "Про п рокуратуру".

Керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Ко дексу адміністративного суд очинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовни х вимог відмовити.

Постанова відповідно до ч . 1 ст. 254 Кодексу адміністративн ого судочинства України наби рає законної сили після закі нчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, в становленого цим Кодексом, я кщо таку заяву не було подано .

Постанова суду може бути ос каржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання зая ви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційн ої скарги. Заява про апеляцій не оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня ск ладення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається пр отягом двадцяти днів після п одання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кочан В.М.

Постанову складе но в повному обсязі 03.09.08.

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.08.2008
Оприлюднено14.10.2010
Номер документу9625056
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —5/295

Постанова від 27.08.2008

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кочан В.М.

Постанова від 19.05.2008

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кочан В.М.

Постанова від 03.02.2010

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Чимбар Любов Олексіївна

Ухвала від 01.10.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

Ухвала від 31.07.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Шевченко С.Л.

Ухвала від 29.07.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

Ухвала від 23.06.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

Ухвала від 28.04.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

Ухвала від 09.04.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

Ухвала від 22.01.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні