13/86
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
10.08.06 р. Справа № 13/86
Суддя господарського суду Донецької області Темкіжев І.Х.
при секретарі Кужель Ю.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом Прокурора Жовтневого району м. Маріуполь в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Маріуполя
до відповідача Приватного підприємства „Маріупольський альтернативний центр навчання „Наука” м. Маріуполь
про стягнення заборгованості у сумі 911грн. 67коп.
за участю
прокурор: Гармашова І.В.
представників сторін
від позивача: Азжеуров В.А.– зав.юр.сект.
від відповідача не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Жовтневого району м. Маріуполя в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Маріуполя, звернувся до господарського суду з позовом до Приватного підприємства „Маріупольський альтернативний центр навчання „Наука” м. Маріуполь про стягнення суми заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 911грн. 76грн. за період лютий-березень 2006року.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на вимоги ст.ст. 46,121 Конституції України, Закону України „Про пенсійне забезпечення” №1931-ХІІ від 06.12.91р. із змінами та доповненнями ( далі –Закон України №1931-ХІІ від 06.12.91р.), Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІУ від 09.07.03р. ( далі –Закон України №1058-ІУ від 09.07.03р.), розрахунки суми страхових внесків на обов'зкове державне пенсійне страхування.
У судовому засіданні 10.08.06р. позивач надав суду картки особистого рахунку страхувальника та надав письмову довідку у якій повідомляє, що платежів від відповідача до Пенсійного фонду з моменту порушення справи не було.
На адресу суду повернулися конверти з ухвалами про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи, які були надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та рекомендованим листом належним чином на адресу, яка зазначена у позові, статуті та свідоцтві про державну реєстрацію Приватного підприємства „Маріупольський альтернативний центр навчання „Наука” з відміткою що організація вибула. Також ухвала про відкладення розгляду справи надсилалась на домашню адресу керівника відповідача, яку повідомив позивач, але представник відповідача у судове засідання не з'явився. Судом був зроблений запит до Головного управління статистики у Донецькій області щодо місцезнаходження відповідача та отримана відповідь, що станом на 06.07.06р. адреса відповідача не змінилася. Виходячи з наведеного, суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача за наявними у справі матеріалами.
Розгляд справи здійснювався без застосування засобів технічної фіксації судового процесу відповідно до ч. 7 ст. 811 Господарсько-процесуального кодексу України.
У судовому засіданні прокурор підтримав свої позовні вимоги, позивач підтримав позовні вимоги прокурора.
Прокурором у позовній заяві заявлено клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та грошові кошти, що належать відповідачу в межах заявлених позовних вимог. Клопотання задоволенню не підлягає у зв'язку з необґрунтованістю.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд дійшов висновку що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Приватне підприємство „Маріупольський альтернативний центр навчання „Наука” м. Маріуполь є суб'єктом підприємницької діяльності-юридична особа і згідно з п. 5 ст. 14 Закону України №1058-ІУ набув статус платника внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування про що видане повідомлення про взяття на облік страхувальника як платника страхових внесків.
Згідно зі ст. 14 вищезазначеного Закону страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Документом, що визначає процедуру реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах є Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена Постановою правління Пенсійного Фонду України №21-1 від 19.12.2003р. (реєстрація в Мінюсті 16.01.2004 за №64/8663) (далі –Інструкція).
Відповідно до пункту 11.11 Інструкції платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники - фізичні особи, які не мають банківських рахунків, сплачують страхові внески шляхом готівкових розрахунків через банківські установи.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України №1058-ІУ страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітній період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітнім періодом для цього суб'єкта підприємницької діяльності є календарний місяць.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Прокуратурою Жовтневого району під час перевірки виконання Управлінням ПФУ в Жовтневому районі м. Маріуполя вимог Закону України №1931-ХІІ від 06.12.91р. стосовно фінансування коштів для виплати пенсій громадянам, встановлено, що страхові внески відповідачем до Пенсійного фонду в встановлений строк перераховані не були, у зв'язку з чим станом на 26.05.2006року за Приватного підприємства „Маріупольський альтернативний центр навчання „Наука” м. Маріуполь утворилася заборгованість за період лютий-березень 2006року у розмірі 911грн. 67коп. До матеріалах справи додані копії розрахунків страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування завказаний період, картки особового рахунку страхувальника. Як свідчасть ці документи загальна сума страхових внесків за цей період становить 912грн. 60коп., але з урахуванням часткової сплати у сумі 0грн. 93коп. заборгованість склала 911грн. 67коп., яка і заявлена до стягнення.
Згідно до п.2 ст. 106 Закону України №1058-ІУ суми страхових внесків своєчасно не сплачені платниками у строки, визначені ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків або недоїмкою.
Відповідно з абзацем 8 ч.3 ст. 106 Закону України № №1058-ІУ у разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі, якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду має право звернутися до господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. Позивач та відповідач не подали суду доказів здійснення зазначених заходів, у тому числі суду не подано доказів повного погашення суми недоїмки відповідачем.
Відповідно до п. 2 ст.. 121 Конституції України на прокуратуру покладено обов'язок здійснювати представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 20, ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За цих обставин слід визнати, що вимоги Прокурора Жовтневого району м. Маріуполя в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 911грн. 67коп. є обґрунтованими, доведеними належним чином та підлягають задоволенню.
Судові витрати підлягають стягненню з відповідача у порядку, що передбачений ст.49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 22, 29, 32-35, 43, 49, 82- 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м. Маріуполя в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Маріуполя про стягнення суми боргу у розмірі 911грн. 67коп. - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства „Маріупольський альтернативний центр навчання „Наука” (87500, м. Маріуполь, вул. Громової, 63, ЄДРПОУ 31674618) на користь Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя суму недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 911грн. 67коп.
Стягнути з Приватного підприємства „Маріупольський альтернативний центр навчання „Наука” (87500, м. Маріуполь, вул. Громової, 63, ЄДРПОУ 31674618) на користь державного бюджету України державне мито у сумі 102грн.
Стягнути з Приватного підприємства „Маріупольський альтернативний центр навчання „Наука” (87500, м. Маріуполь, вул. Громової, 63, ЄДРПОУ 31674618) витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь ДП “Судовий інформаційний центр” (03057, м. Київ, пр. Перемоги, 44, р/р 26002014180001 у ВАТ “Банк Універсальний”, м. Львів, МФО 325707, ЄДРПОУ 30045370) в сумі 118грн.
В судовому засіданні 10.08.06р. оголошено повний текст рішення. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Суддя Темкіжев І.Х.
Надруковано5 примірників
1- до справи
2,3-прокурору
4,5- сторонам
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 96340 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні