Справа № 643/5940/21
Провадження № 2/643/3471/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
12.04.2021 м.Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Семенова Я.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Мозгової Оксани Анатоліївни, до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю ЕЙ ТІ ФІНАНС , треті особи - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Ємець Іван Олександрович, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання недійсним договору купівлі-продажу, скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, скасування запису про право власності, витребування нерухомого майна,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Мозгової О.А. звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , ТОВ ЕЙ ТІ ФІНАНС , треті особи - приватний нотаріус ХМНО Ємець І.О., ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , в якому просить скасувати рішення державного реєстратора про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ТОВ ЕЙ ТІ ФІНАНС , визнати недійсним договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , укладений 11.03.2021 між ОСОБА_2 та ТОВ ЕЙ ТІ ФІНАНС , скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 57025217 від 11.03.2021 11:44:53, приватний нотаріус Ємець І.О., ХМНО, витребувати з чужого незаконного володіння картиру АДРЕСА_2 , стягнути з ТОВ ЕЙ ТІ ФІНАНС на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 500 000,00 гривень.
При вирішенні питання про прийняття в провадження позовної заяви та відкриття провадження по справі, перевіривши відповідність вимогам закону позовної заяви, суд доходить висновку, що позовна заява не може бути прийнята до розгляду, оскільки не відповідає вимогам закону.
Відповідно до положень ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язків досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як убачається з прохальної частини позовної заяви, в пункті 2 позовних вимог позивач просить суд скасувати рішення державного реєстратора про державну реєстрацію речових прав на квартиру АДРЕСА_1 , поряд з цим, не зазначає, в якому будинку розташована вказана квартира.
Третій пункт позовних вимог містить вимоги щодо визнання недійсним договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , поряд з цим, будинок, в якому розташовано вказане жиле приміщення, позивач не зазначає.
У пункті четвертому позовних вимог позивач просить суд скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, проте жодним чином не зазначає, чого саме стосується це рішення.
Вимогами, викладеними у пункті п`ятому пред`явленого позову позивач просить витребувати з чужого незаконного володіння квартиру АДРЕСА_2 , натомість не зазначає з чийого незаконного володіння він просить витребувати вказаний об`єкт нерухомого майна, як і не зазначає у чию власність він просить витребувати таке майно.
Як убачається з пред`явленого позову, позивач також просив відшкодувати моральну шкоду у розмірі 500 000,00 гривень.
Відповідно до п.п. 3, 4, 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 р. під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань або інших негативних явищ, заподіяних особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Позивач повинен навести докази на підтвердження своїх вимог про відшкодування моральної шкоди. Крім того, обов`язковому з`ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв`язку між шкодою і протиправним діянням заподіювана та вини останнього в її заподіянні. Суд, зокрема, повинен з`ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.
Позивачу слід уточнити обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, оскільки згідно п. 4 Постанови Пленуму ВСУ від 31 березня 1995 р. № 4 Про судову практику у справах про відшкодування немайнової (моральної) шкоди слід зазначити, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір відшкодування моральної шкоди в сумі 500 000,00 гривень, в чому полягає така шкода, якими доказами підтверджується її наявність.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.
Частиною 1 статті 60 ЦПК України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Вимогами ч. 4 ст. 62 ЦПК України закріплено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність . Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи. Уразі подання представником заяви по суті справи в електронній формі він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, підписані електронним цифровим підписом відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Беручи до уваги предмет спору, дана справа не відноситься до малозначних, а відтак, в розумінні ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді по даній справі може бути адвокат.
Поряд з цим, суду подана позовна заява, яку підписано від імені позивача ОСОБА_1 - адвокатом Мозговою О.А., однак до заяви не додано копії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та документів, визначених ст. 62 ЦПК України (ордер), що підтверджують повноваження останньої на представництво інтересів позивача, у зв`язку з чим, суд доходить висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог статті 175 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
На підставі ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Мозгової Оксани Анатоліївни, до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю ЕЙ ТІ ФІНАНС , треті особи - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Ємець Іван Олександрович, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання недійсним договору купівлі-продажу, скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, скасування запису про право власності, витребування нерухомого майна - залишити без руху.
Установити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя: Я.Ю. Семенова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2021 |
Оприлюднено | 20.04.2021 |
Номер документу | 96371513 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Семенова Я. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні