Справа № 183/3644/20
№ 2/183/826/21
У Х В А Л А
20 квітня 2021 року м. Новомосковськ Дніпропетровської області
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - Городецького Д.І.,
секретаря судового засідання - Пономаренко О.О.
розглянувши у письмовому провадженні в приміщені суду заяву представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Олімпекс-Агро за довіреністю Авраменка Артема Вікторовича - про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Олімпекс-Агро про стягнення заборгованості по орендній платі, -
в с т а н о в и в:
03 липня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Олімпекс-Агро про стягнення заборгованості по орендній платі.
Провадження у справі відкрито 07.07.2020 року.
16 квітня 2021 року на електронну адресу суду надійшла заява представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Олімпекс-Агро за довіреністю Авраменка Артема Вікторовича про участь у судовому засіданні 22 квітня 2021 року о 13.00 годині в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Зазначене клопотання передано судді 20 квітня 2021 року о 08.30 годині .
Сторони в судове засідання не викликалися.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, на підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, у зв`язку з відсутністю в судовому засіданні всіх учасників справи.
Розглянувши заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч.ч. 1-4 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання . Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду /надалі Порядок/, що є додатком до наказу Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року №196 визначено порядок подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 , 3, 4 Розділу ІІІ зазначеного Порядку визначено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису. 2. Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа. 3. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання . У заяві учасник справи обов`язково зазначає: - назву суду; - номер судової справи; - дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; - своє прізвище, ім`я та по-батькові; - свій статус в судовій справі; - електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; - назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); - номер телефону для зв`язку із судом; - відмітку про наявність або відсутність електронного підпису. 4. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
З огляду на зазначене, судом встановлено, що клопотання подано з порушенням строку встановленого для його подання.
Відповідно до ч.4 ст.183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду і заявником суду не надано належним чином оформленого клопотання суд дійшов висновку про необхідність залишення клопотання без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 182, 183, 212, 247, 260 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Олімпекс-Агро за довіреністю Авраменка Артема Вікторовича - про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Олімпекс-Агро до ОСОБА_2 , Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю АГРОФІРМА ВІЛЬНЕ-2002 , третя особа: Головне Управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання недійним договору оренди землі, скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень повернути заявнику без розгляду .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Апеляційна скарга подається протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем складення ухвали суду.
Ухвала суду складена і підписана 20 квітня 2021 року.
Суддя Д.І. Городецький
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2021 |
Оприлюднено | 20.04.2021 |
Номер документу | 96373636 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні