ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
20 квітня 2021 рокуСправа № 912/1177/21
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С., розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Братське-Агро", 55482, Миколаївська область, Братський район, с. Новокостянтинівка, вул. Миру, буд. 45
до відповідача 1: Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, 25030, м. Кропивницький, вул. Академіка Корольова, 26
до відповідача 2: Кетрисанівської сільської ради, 27247, Кіровоградська область, Бобринецький район, с. Кетрисанівка
про визнання незаконним та скасування пункту наказу, скасування рішення
Встановив: до Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Братське-Агро" до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області та Кетрисанівської сільської ради з вимогами про наступне:
- визнання незаконним та скасування пункту 95 наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області "Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність" від 07.12.2020 №20-ОТГ та акту прийманя-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність від 08.12.2020 б/н, складеного між Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області та Кетрисанівською сільською радою, в частині передачі земельної ділянки кадастровий номер 3520882800:02:000:9026, площею 7,9000 га;
- скасування рішення державного реєстратора Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області Демецької Тетяни Миколаївни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 55935561 від 24.12.2020 та визнання припиненим права власності за Кетрисанівською сільською радою на земельну ділянку площею 7,9 га кадастровий номер 3520882800:02:000:9026, з покладенням на відповідача судових витрат.
Розглянувши зазначену позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Відповідно до ч. 1 п. 2 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції на дату подання позовної заяви, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду встановлено наступний розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивачем зазначено про те, що ним заявлено вимогу про визнання незаконним та скасування пункту 95 наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області та акту прийманя-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність, що фактично є однією вимогою немайнового характеру, а також скасування рішення державного реєстратора та визнання припиненим права власності, що фактично є також однією вимогою немайнового характеру та сплатив судовий збір у розмірі 4 540,00 грн, як за дві вимоги немайнового характеру.
Проте, як досліджено вище, у Законі України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір сплачується за кожну немайнову вимогу у сумі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено на рівні 2 270,00 грн.
До позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.
Правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 у справі № 910/13737/19.
Господарський суд враховує, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Братське-Агро" містить вимоги немайнового характеру: про визнання незаконним та скасування пункту наказу, а також про визнання незаконним та скасування акту приймання-передачі, що є окремими вимогами немайнового характеру (дві вимоги); скасування рішення державного реєстратора та визнання припиненим право власності, як одна вимога немайнового характеру.
Таким чином, при подачі даного позову позивач мав сплатити за три немайнові вимоги судовий збір у розмірі 6 810,00 грн.
Однак, як вбачається з матеріалів поданої позовної заяви, в якості доказів сплати судового збору позивачем надано платіжне доручення №2393 від17.02.2021 на суму 4 540,00 грн.
Вказане свідчить про недоплату позивачем судового збору в розмірі 2 270,00 грн, а отже до позовної заяви не додано належних доказів виконання вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, а саме не надано доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, господарський суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вх. №1177/21 від 15.04.2021) Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Надія" - залишити без руху.
2. У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- подати докази, які підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі 2 270,00 грн.
3. Рекомендувати учасникам судового процесу подавати документи по справі (заяви, клопотання, пояснення, відзиви, скарги, тощо) в електронному вигляді на електронну адресу господарського суду (inbox@kr.arbitr.gov.ua) з кваліфікованим електронним цифровим підписом, через особистий кабінет в підсистемі "Електронний суд", або поштою.
4. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч.ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали надіслати:
Товариству з обмеженою відповідальністю "Братське-Агро" за адресою: 55482, Миколаївська область, Братський район, с. Новокостянтинівка, вул. Миру, буд. 45.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2021 |
Оприлюднено | 22.04.2021 |
Номер документу | 96376284 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні