1Справа № 335/9588/20 1-кс/335/1726/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2021 року м. Запоріжжя
Слідчий суддяОрджонікідзевського районногосуду м.Запоріжжя ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши усудовому засіданніу залісуду ум.Запоріжжі клопотанняслідчого СУГУНП вЗапорізькій області ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромвідділу Запорізькоїобласної прокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ доречей ідокументів заматеріалами досудовогорозслідування,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12020080000000245від 25.06.2020року,за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
З наданих суду матеріалів вбачається, що у провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під № 12020080000000245 від 25.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України.
Так, згідно клопотання, державний реєстратор комунального підприємства в Запорізькій області, на підставі підроблених документів, зловживаючи своїми повноваженнями, з метою отримання неправомірної вигоди, приймав незаконні рішення щодо державної реєстрації прав власності на об`єкти нерухомого майна.
З метою встановлення всіх обставин, які мають значення для проведення досудового розслідування слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_5 , офіс якого розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до:
- нотаріальних справ, в яких містяться документи, що стосуються причалу теплоходу «Титан-1», що розташований за адресою: м. Запоріжжя, прибережна автомагістраль, причал теплоходу «Титан-1» (кадастровий номер 2310100000:05:019:0022, в тому числі до документів, що стали підставою для здійснення нотаріальних дій з можливістю вилучення оригіналів;
- печаток приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , для відібрання зразків, без вилучення самих печаток.
Слідчий подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та без проведення фіксації судового засідання технічними засобами в порядку ч. 4 ст. 107 КПК України. На задоволенні клопотання наполягає.
Представник особи, у володінні якої перебувають речі та документи, в судове засідання не з`явився, був викликаний судовою повісткою.
Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, що передбачено ч. 4 ст. 163 КПК України.
Оскільки учасники кримінального провадження не заявили клопотання про застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження під час розгляду цього клопотання, слідчий суддя, відповідно до ч. 1 ст. 107 КПК України, визнав можливим не застосовувати технічні засоби фіксування під час судового провадження.
Дослідивши матеріали клопотання, додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Положеннями ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно доч.2ст.160КПК Україниу клопотанніпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів зазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Стаття 162передбачає перелікречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю:1)інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3)відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5)відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7)інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9)державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, зокрема, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до положень ст. 164 КПК України, ухвала про тимчасовий доступ до речей та документів повинна містити назву, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ.
Аналізуючи вищевикладені норми КПК України, слідчий суддя доходить до висновку, що тимчасовий доступ до речей і документів може бути надано у разі якщо сторона, яка звернулась із таким клопотанням доведе, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Так, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів повинно бути зазначено не лише родові ознаки речей і документів, а чітко вказано, до яких саме речей і документів орган досудового розслідування має намір отримати тимчасовий доступ.
Проте, у клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, що стосуються причалу теплоходу «Титан-1», що розташований за адресою: м. Запоріжжя, прибережна автомагістраль, причал теплоходу «Титан-1» (кадастровий номер 2310100000:05:019:0022, в тому числі до документів, що стали підставою для здійснення нотаріальних дій, не зазначаючи та жодним чином не ідентифікуючи дані документи, не вказуючи їх конкретних назв, що в свою чергу позбавляє слідчого суддю можливості дотриматись вимог ст. 164 КПК України, а особу, у якої перебувають документи, з`ясувати наявність або відсутність їх у своєму володінні.
Щодо вимоги у клопотанні про надання тимчасового доступу до печаток приватного нотаріуса, слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до п.п. 5,6 ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні слідчого зазначається про значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Обґрунтовуючи клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_5 , слідчий посилався на те, що вказана інформація необхідна для встановлення всіх обставин можливо вчиненого кримінального правопорушення, можливого проведення судово-почеркознавчої експертизи.
Разом з тим, у клопотанні слідчим не доведено, що вказана вище інформація, а також речі, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами може бути використана, як доказ в кримінальному провадженні, також із огляду на зміст інформації, доступ до якої просить надати слідчий, слідчим не вказано, яким чином ця інформація надасть органу досудового розслідування можливість встановити коло осіб, які причетні до скоєння вказаного кримінального правопорушення, а також його можливих свідків та очевидців. Недоведення вказаних обставин є підставою для відмови в задоволенні відповідного клопотання.
При цьому, слідчий суддя вважає, що надання доступу до інформації, яка може містити становити таємницю вчинення нотаріальних дій, без обґрунтованих підстав є втручанням у професійну діяльність нотаріуса, яке не є співмірним із завданнями кримінального провадження.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя доходить до висновку, що в задоволенні клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020080000000245 від 25.06.2020року заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.3ст.365-2КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96420269 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Рибалко Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні