ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
21 квітня 2021 року Справа № 915/344/18
м. Миколаїв
Кредитори:
1) Фізична особа ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 );
2) Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "АККОРД" (вул. Мечникова, 14/1, м. Київ, 01133).
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю "Тіволі" (пр. Центральний, 67, оф.424, м. Миколаїв, 54017).
Ліквідатор: арбітражний керуючий Кіцул Сергій Богданович (пр. Червонозоряний, 150, прим. 44, м. Київ, 03118).
Суддя Давченко Т.М.
суть спору: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Тіволі"
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа № 915/344/18 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "ТІВОЛІ"; постановою суду від 27.01.21 боржника було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Кіцул Сергія Богдановича (свідоцтво № 1296 видане 08.07.2013).
Ухвалою суду від 06.04.2021 до розгляду у судовому засіданні 28.04.2021 було призначено клопотання ліквідатора про затвердження звіту арбітражного керуючого Кіцула С.Б. про нарахування та виплату грошової винагороди під час виконання обов`язків розпорядника майна ТОВ "Тіволі" (вих. № 02-6/206 від 31.03.2021) та клопотання про зобов`язання державних органів вчинити дії (вих. № 02-6/207 від 31.03.2021).
На електронну адресу суду 20.04.2021 надійшло клопотання ліквідатора вих. № 02-6/209 від 19.04.2021 про участь ліквідатора у судовому засіданні 28.04.2021 в режимі відеоконференції поза межами суду із використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку EasyCon.
Розглянувши клопотання ліквідатора суд зазначає наступне.
Частина 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно приписам ст. 196 ГПК України, розгляд справи відбувається в судовому засіданні, яке, в свою чергу, проводиться у спеціально обладнаному приміщенні - залі судових засідань, та окремі процесуальні дії в разі необхідності можуть вчинятись за межами суду.
Разом з тим, чинним законодавством передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання (ст. 197 ГПК України).
Із змісту викладеного припису законодавства вбачається, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду; законодавець не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання однієї із сторін.
При цьому, перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, у зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду. Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватися у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Суд зауважує, що банкрутство є особливою категорією справ в юрисдикції господарських судів, яка має свої особливості та специфіку. Провадження у справах про банкрутство є самостійним видом судового провадження і характеризується особливим процесуальним порядком розгляду справ, специфічністю цілей і завдань, особливим суб`єктним складом, тривалістю судового провадження, що істотно відрізняють це провадження від позовного. Характерною рисою таких справ є велика кількість документів, кількісний склад сторін, кількість винесених на розгляд у судове засідання питань та ін., що зумовлює значну тривалість судових засідань. Вказані обставини на думку суду, не сприятимуть належному розгляду судом справи, в т.ч. дослідженню всіх документів та доказів, у режимі відеоконференції.
Крім того, проведення відеоконференції позбавляє учасника процесу, який за допомогою відеоконференції бере участь у засіданні суду, можливості подавати докази під час засідання, знайомитись з матеріалами справи, брати участь в огляді наданих іншою стороною документів.
Вирішуючи клопотання ліквідатора ТОВ "Тіволі" про проведення засідання в режимі відеоконференції, суд також враховує, що 28.04.2021 судом має бути розглянута значна кількість справ, внаслідок чого проведення судового засідання в даній справі в режимі відеоконференції може бути утрудненим і зайняти тривалий проміжок часу.
Ураховуючи викладене, в задоволенні клопотання представника ліквідатора ТОВ "Тіволі" належить відмовити.
Керуючись ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 197, 234 ГПК України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання ліквідатора ТОВ "Тіволі" вих. № 02-6/209 від 19.04.2021 про проведення судового засідання 28.04.2021 у режимі відеоконференції.
Ухвалу надіслати ліквідатору ТОВ "Тіволі" арбітражному керуючому Пояркову В.О. на електронну адресу skitsuloffice@gmail.com.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2021 |
Оприлюднено | 23.04.2021 |
Номер документу | 96448133 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні