10/181-07
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.09.2007 Справа № 10/181-07
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Павловського П.П.
суддів: Чус О.В. (доповідач), Швець В.В.
при секретарі: Кононенко М. О.
представники сторін у судове засідання не з'явилися, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Спілки громадських організацій “Тендерна палата України”, м. Київ на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 31.05.07р. у справі № 10/181-07
за позовом Спілки громадських організацій “Тендерна палата України”, м. Київ
до Державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”, м. Жовті Води
про відміну торгів
ВСТАНОВИВ:
У травня 2007 року позивач звернувся до господарського суду з позовом до Державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”, м. Жовті Води про відміну торгів
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 31.05.2007 року у справі № 10/181-07 (суддя Кощеєв І.М.), яке було підписане суддею 04.06.07 року, у задоволенні позову Спілки громадських організацій “Тендерна палата України”, м. Київ
Не погодившись з рішенням, позивач звернувся в Дніпропетровський апеляційний господарський суд з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального права, просить скасувати рішення господарського суду та прийняти нове.
Відповідач відзив на апеляційну скаргу не надав.
Сторони в судове засідання не забезпечили явку повноважних представників, про причини неявки суд не повідомили, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи. Матеріали справи містять достатню кількість доказів для прийняття рішення, в зв'язку з чим, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу у відсутність представників сторін.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та прийняте рішення господарського суду, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції повно та всебічно досліджені матеріали справи, правильно встановлені фактичні обставини справи, їм дана належна правова оцінка. Висновки суду відповідають приписам закону та ґрунтуються на доказах, залучених до матеріалів справи.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено господарським судом першої інстанції 27.02.2007 року Державним підприємством "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" було здійснено оголошення на закупівлю автомобілів самоскидів з колісною формулою 6x4 (еквівалент КрАЗ-65055-041), процедура закупівлі: відкриті торги.
Зазначене оголошення було розміщено в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України від 12.03.07р. № 11(82) та у Спеціалізованому друкованому засобі масової інформації із загальнодержавною сферою розповсюдження, що публікує інформацію виключно з питань державних закупівель від 12.03.07р. № 11(48) (а.с.-10,11).
Оголошенні торги по закупівлі автомобілів самоскидів з колісною формулою 6x4 (еквівалент КрАЗ-65055-041) відбулися 19.04.2007 року.
Однією з форм участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері державних закупівель є Тендерна палата України (ст. 17-1 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти »далі Закон).
За змістом ст. 17-2 Закону Тендерна палата України є юридичною особою, має власні печатку, бланк, рахунки в банківських установах.
Відповідно до ч. 1 ст. 17-3 Закону Тендерна палата України функціонує з метою сприяння: розвитку системи державних закупівель в Україні, прозорості державних закупівель, підвищенню ефективності та раціональності витрачання державних коштів, забезпеченню інформаційно-методичного супроводу державних закупівель, підвищенню конкуренції на ринку державних закупівель, формуванню сучасної інфраструктури державних закупівель, підвищенню професійно-кваліфікаційного рівня спеціалістів з питань державних закупівель, здійсненню громадського контролю.
При виявленні під час розгляду та аналізу документів і матеріалів щодо здійснення державних закупівель порушень чинного законодавства у сфері державних закупівель, порушень під час здійснення відповідних перевірок контролюючими органами, а також у разі вчинення тиску на членів або працівників Тендерної палати України з боку будь-яких фізичних чи юридичних осіб Тендерна палата України має право: направляти інформацію у відповідні органи для вжиття ними належних заходів; інформувати місцеві ради відповідного рівня, Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Верховну Раду України, комітети Верховної Ради України, Кабінет Міністрів України, уповноважений орган та громадськість; оприлюднювати підготовлені висновки щодо виявлених порушень або іншої інформації у засобах масової інформації, проводити громадські слухання з цих питань ( ч. 8 ст. 17-3 Закону ).
Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і свобод у сфері закупівель будь-який учасник або інша особа має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність замовника замовнику або Комісії, або до суду згідно з цим Законом.
Оскарження процедур закупівель, рішень, дій або бездіяльності замовника у судовому порядку здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим Законом ( ст. 37-1 Закону ). Так, Позивач в обов'язковому порядку направляє Державному казначейству України, уповноваженому органу, замовнику, а також Тендерній палаті України завірену копію позовної заяви протягом трьох робочих днів після її подання до суду, до якої додаються документальне підтвердження подання її до суду, а також завірена копія ухвали суду про відкриття (порушення) провадження у справі. У разі, якщо на момент направлення копії позовної заяви ухвала суду ще не надійшла, позивач зобов'язаний направити завірену копію ухвали суду протягом 20 календарних днів з моменту направлення копії позовної заяви. Замовник, з моменту надходження копії позовної заяви, призупиняє процедуру закупівлі та не має права укладати договір про закупівлю, крім випадків, коли за скаргою цієї ж самої особи з такого самого приводу Комісією було прийнято рішення в порядку, передбаченому статтею 37 цього Закону. Державне казначейство України та його органи, з моменту надходження копії позовної заяви, зобов'язані не здійснювати оплату, пов'язану з процедурою, яка оскаржується, незалежно від того, чи був укладений договір про закупівлю, крім випадків, коли за скаргою цієї ж самої особи з такого самого приводу Комісією було прийнято рішення в порядку, передбаченому статтею 37 цього Закону. Процедура спірних торгів призупинена не була ( доказів не надано ). Згідно ч. 1 ст. 28 Закону торги відміняються у разі, якщо: на участь у торгах було подано менше двох тендерних пропозицій щодо предмета закупівлі, визначеного замовником у тендерній документації; було відхилено всі тендерні пропозиції відповідно до вимог статті 27 цього Закону; замовник порушив вимоги цього Закону щодо оприлюднення інформації; якщо в результаті відхилення тендерних пропозицій до оцінки допущено тендерну пропозицію лише одного учасника навіть за наявності альтернативної тендерної пропозиції; Комісією чи судом прийняте рішення про відміну торгів. Торги відміняються частково (за лотом), якщо було подано менше двох тендерних пропозицій до відповідного лота.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
З огляду на викладене, господарський суд дійшов правильного висновку, щодо відмови у задоволенні позовних вимог, так як вони відповідає фактичним обставинам та матеріалам справи, нормам матеріального права, а доводи апеляційного подання висновки суду не спростовують.
За таких обставин, апеляційну скаргу Спілки громадських організацій “Тендерна палата України”, м. Київ слід залишити без задоволення, а рішення господарського суду Дніпропетровської області від 31.05.2007 року у справі № 10/181-07 - без змін.
Керуючись ст. 103-105 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Спілки громадських організацій “Тендерна палата України”, м. Київ - залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 31.05.2007 року у справі № 10/181-07 - залишити без змін.
Постанова може бути оскаржена у місячний строк в касаційному порядку до Вищого господарського суду України.
Головуючий суддя
П. П. Павловський
Суддя О. В. Чус
Суддя В. В. Швець
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2007 |
Оприлюднено | 25.09.2007 |
Номер документу | 964930 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чус О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні