28.04.2021 227/299/21
УХВАЛА
28 квітня 2021 року м.Добропілля
Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Любчик В.М.,
за участю секретаря судового засідання Сафронової К.М.,
розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду м. Добропілля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів за договором позики,-
ВСТАНОВИВ:
в провадженні Добропільського міськрайонного суду Донецької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів за договором позики.
Підготовче засідання було призначене на 11.00 год. 28 квітня 2021 року.
Позивач ОСОБА_1 у підготовче засідання не з`явився, в матеріалах справи є заява про розгляд справи у його відсутність.
Представник позивача ОСОБА_3 у підготовче засідання не з`явилась, про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлена належним чином.
Відповідач ОСОБА_2 у підготовче засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлений належним чином.
Представник відповідача адвокат Чумак І.М. у підготовче засідання не з`явилась, надала клопотання про призначення почеркознавчої експертизи та витребування у приватного нотаріуса Добропільського районного нотаріального округу Донецької області Молодняк О.В. оригіналу заповіту від 20 грудня 2019 року, складеного ОСОБА_4 , 1957 року народження.
Суд, розглянувши матеріали справи, вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача, з огляду на наступне.
Так, відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання, зокрема, про призначення експертизи.
Відповідно до ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Пунктом 2 частини 2 статті 76 ЦПК України встановлено, що висновок експерта є одним з видів доказів по справі.
Враховучи те, що відповідач наполягає на тому, що його померлий батько не писав розписку про отримання коштів, написану його померлим батьком недійсною, суд вважає клопотання представника відповідача таким, що підлягає задоволенню, оскільки іншим шляхом ніж проведення почеркознавчої експертизи для з`ясування чи написана розписка із зазначенням прізвища, ім`ям та по-батькові ОСОБА_4 власноруч чи іншою особою, є неможливим.
Порядок та умови проведення судових експертиз врегульовані статтею 8 Закону України Про судову експертизу від 25 лютого 1994 року N 4038-XII та Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертні: досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5.
Так, згідно положень пункту 3.5 розділу ІІІ Інструкції, коли об`єкт дослідження не може бути представлений експертові, експертиза може проводитись за фотознімками та іншими копіями об`єкта (крім об`єктів почеркознавчих досліджень), його описами та іншими матеріалами, доданими до справи в установленому законодавством порядку, якщо це не суперечить методичним підходам до проведення відповідних експертиз.
Тобто, обов`язковою умовою для призначення судом почеркознавчої експертизи є виключно оригінали об`єкта дослідження.
Пунктом 1.1. Інструкції встановлено, що об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.
Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідним для організації проведення судової почеркознавчої експертизи зобов`язати приватного нотаріуса Добропільського районного нотаріального округу Донецької області Молодняк О.В. надати оригінал заповіту від 20 грудня 2019 року, складеного ОСОБА_4 , 1957 року народження.
Проведення судово-почеркознавчої експертизи доручити експертам Донецького науково-дослідницького інституту судових експертиз (84112, м. Слов`янськ, вул. Поштова, 67).
Відповідно до ч. 1 п. 5 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Згідно ч. 1 п. 9 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 251 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне, клопотання представника відповідача задовольнити, судове провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст. ст. 103, 197, 252, 253 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
клопотання представника відповідача адвоката Чумак Ірини Миколаївни про призначення судово-почеркознавчої експертизи - задовольнити.
Призначити по справі судово-почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Донецького науково-дослідницького інституту судових експертиз (84112, м. Слов`янськ, вул. Поштова, 67).
На вирішення експертам поставити наступне питання:
Чи написана розписка із зазначенням прізвища, ім`ям та по-батькові ОСОБА_4 власноруч чи іншою особою?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків відповідно до ст. ст. 384-385 КК України .
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 227/299/21.
Витрати по проведенню експертизи покласти на відповідача.
З метою забезпечення проведення судово-почеркознавчої експертизи зобов`язати приватного нотаріуса Добропільського районного нотаріального округу Донецької області Молодняк О.В. надати суду оригінал заповіту від 20 грудня 2019 року, складеного ОСОБА_4 , 1957 року народження, який надати до суду, для подальшого направлення експерту, в строк до 13 травня 2021 року.
Провадження у справі № 227/299/21 - зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Надруковано в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Суддя В.М. Любчик
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2021 |
Оприлюднено | 30.04.2021 |
Номер документу | 96634194 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Любчик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні