Справа № 472/227/21
Провадження №2-о/472/15/21
У х В А Л А
про залишення заяви без руху
05 квітня 2021 року смт. Веселинове
Миколаївської області
Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської області Орленко Л.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Степівська сільська рада Миколаївської області, Веселинівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
19 березня 2021 року заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, так як подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу .
Відповідно до ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З вищевикладено слідує, що обов`язок збирання доказів та доказування лежить саме на заявнику.
Таким чином, заявнику необхідно надати витяги з державного реєстру актів цивільного стану громадян (в разі їх наявності): про реєстрацію народження та смерті ОСОБА_2 ; про реєстрацію народження ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ; про реєстрацію смерті ОСОБА_5 ; про реєстрацію смерті ОСОБА_6 ; про реєстрацію/розірвання шлюбу ОСОБА_2 ; про реєстрацію/розірвання шлюбу ОСОБА_7 ; про реєстрацію народження та смерті ОСОБА_7 ; про реєстрацію народження дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_7 .
В разі відсутності вищевказаних витягів, необхідно надати відповідні підтверджуючі довідки.
Представник заявника ОСОБА_8 посилається на те, що вона звернулася до Веселинівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), але їй було відмовлено у виконанні запиту.
Однак, з відмови у виконанні запиту вбачається, що представнику заявника відмовлено з підстави того, що нею не підтверджено повноваження звернення з запитом в інтересах заявника.
Крім того, матеріали заяви містять лише підтвердження того, що до відділу звертався представник заявника, однак не містять доказів, що зверталася сама заявник ОСОБА_1 і їй було відмовлено.
Зазначені недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження за цією справою.
У відповідності зі ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Крім того, представником заявника разом до суду подане клопотання про витребування доказів.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до п. 6, п. 7 ч. 1 ст. 183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Однак, представником заявника в клопотанні не надано доказів, що заявником ОСОБА_1 вживалися заходи для отримання цього доказу самостійно. Крім того, як вбачається із листа Веселинівського районного відділу ДРАЦС, представнику заявника було відмовлено у наданні інформації в зв`язку з неналежним оформленням адвокатського запиту.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 258, 259, 260, 261, 273 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Степівська сільська рада Миколаївської області, Веселинівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про встановлення факту родинних відносин залишити без руху і надати строк для виправлення вказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання заявником (представником заявника) ухвали суду.
Роз`яснити заявнику (представнику заявника), що у випадку невиконання даної ухвали суду у встановлений судом строк, заява буде вважатися неподаною та її буде повернуто заявнику.
Клопотання представника заявника - адвоката Губської Ю.О. про витребування доказів, - залишити без розгляду.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області Л.О. Орленко
Суд | Веселинівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2021 |
Оприлюднено | 05.05.2021 |
Номер документу | 96690055 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Орленко Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні