1Справа № 335/14283/19 2/335/959/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2021 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючої судді Апаллонової Ю.В., за участю секретаря Якимової О.С., представника позивача ОСОБА_1 , представника відповідача Марчевського Д.І., третьої особи ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя клопотання представника позивача про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю Юністар Авто , третя особа директор Товариства з обмеженою відповідальністю Юністар-Авто Бойко Олександр Анатолійович про визнання незаконним наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимученого прогулу , стягнення заробітної плати за час роботи,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходиться вищезазначена цивільна справа.
Представником позивача у підготовчому судовому засіданні заявлено клопотання про витребування доказів, в якому просить витребувати в Товариства з обмеженою відповідальністю Юністар-Авто докази, обґрунтовуючи клопотання такими обставинами. ОСОБА_3 звертається до ТОВ ЮНІСТАР-АВТО , третя особа; Директор ТОВ ЮНІСТАР-АВТО з позовною заявою про стягнення заробітної плати за час роботи та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, стягнення компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати.Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем за час роботи позивача на підприємстві жодного разу не виплатив заробітну плату, відмовив у наданні довідки про розрахунок при звільненні, не задовольнив заяву про звільнення за ч. 3 ст. 38 КЗпП України, звільнив за п. 4 ст. 40 КЗпП України без будь якої правової підстави.
Позивачем заявляється клопотання про призначення почеркознавчої експертизи
Відповідно до п. 1.1, 1.3, 1.4 Наказу МЮУ N 53/5 від 08.10.1998 Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень - Об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.
Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
1.3. Для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) - особи, яка підлягає ідентифікації.Вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (літерні та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття кримінального провадження, провадження у справах про адміністративні правопорушення, цивільних, адміністративних чи господарських справах і не пов`язані з їх обставинами; умовно- вільними є зразки почерку та (або) підпису, виконані певною особою до відкриття провадження у справі, але пов`язані з обставинами цієї справи або виконані після відкриття провадження у справі та є як пов`язаними зі справою, так і не пов`язаними з її обставинами; експериментальні зразки почерку та (або) підпису, що виконані за завданням органу (особи), який (яка) призначив) експертизу (залучив(ла) експерта), у зв 'язку з призначенням такої експертизи.1.4. Перед приєднанням вільних та умовно-вільних зразків до матеріалів 'справи орган (особа), який (яка) призначивша) експертизу (залучив(ла) експерта), має пред`явити їх особі, яка підлягає ідентифікації У документі, що є підставою для проведення експертизи, орган (особа), який (яка) призначивша) експертизу (залучив(ла) експерта), зобов`язаний (зобов`язана) зазначити документи, у яких містяться вільні, умовно-вільні зразки почерку та (або) підпису особи.
Таким чином, для проведення почеркознавчої експертизи необхідні зразки підпису ОСОБА_3 ..
Під час роботи на підприємстві ОСОБА_3 розписувався заяві про прийняття на роботу, в журналі по техніки безпеки, в посадовій інструкції та в журналах передрейсового медичного огляду. Також ОСОБА_3 , власноруч складав пояснення на скарги пасажирів та розписувався. З огляду на вимоги Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень вважаємо за необхідне витребувати в оригіналах як відомості про виплату заробітної плати з 18.01.2018 до 02.12.2019 року, так й зазначені документи.
Враховуючи той факт, що працівник є залежною особою по відношенню до керівника, не має адміністративного впливу на дії керівника, а також позбавлена можливості в інший спосіб отримати документи, позивач вимушений звернутися до суду з цим клопотанням про витребування доказів.
Позивач просив суд витребувати в якості доказів в Товаристві з обмеженою відповідальністю ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017) :ОРИГІНАЛИ відомостей про виплату заробітної плати ОСОБА_3 за весь період роботи, а саме з 18.01.2018 року по 02,12.2019 року, або інші документи з підписом про отримання заробітної плати, а також належним чином завірені копії таких документів;Витребувати в ОРИГІНАЛІ особову справу в повному обсязі працівника: ОСОБА_3 ;Оригінал Посадової інструкції з підписом ОСОБА_3 та належним чином оформлену копію;Оригінал журналів з проходження ОСОБА_3 інструктажу по техніки безпеки за період з 18.01.2018 до 02.12.2019 року;Оригінали пояснень написаних власноруч ОСОБА_3 на скарги пасажирів;Оригінали журналів перед рейсового медичного обстеження за період з 18.01.2018 до 02.12.2019 року, про проходження медичного перед рейсового обстеження ОСОБА_3 ;Розгорнутий розрахунок про нараховані суми, належні працівникові ОСОБА_3 при звільненні 02.12.2019 року.Розгорнуту Довідку про нарахування сум заробітної плати ОСОБА_3 за весь період роботи з 18.01.2018 по 02.12.2019 року із зазначенням нарахованої заробітної плати, сум індексації, відпускних та інших нарахувань.Належним чином оформлену копію штатного розпису за яким працював ОСОБА_3 з 18.01.2019 року по 02.12.2019 року;Оригінали та належним чином оформлені копії табелю обліку робочого часу за яким працював ОСОБА_3 за період з 18.01.2018 року по 02,12.2019 року;Належним чином оформлену копію Правил внутрішнього трудового розпорядку ТОВ ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017). Належним чинам оформлену копію Порядку виплати заробітної плати на підприємстві ТОВ ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017) в період роботи ОСОБА_3 з 18.01.2019 року по 02.12.2019 року Належним чином завірені копії уставних документи ТОВ ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017) в повному обсязі;Належним чином оформлену копію графіку відпусток на 2018 рік, 2019 рік працівників ТОВ ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017) з підписом ОСОБА_3 .
У судовому засіданні представник позивача клопотання підтримав і просить його задовольнити на підставах викладених у клопотанні, зазначаючи, що витребувані докази потрібні для проведення почеркознавчої експертизи підпису, а тому просить витребувати саме оригінали вказаних документів.
Проти вказаного клопотання представник відповідача заперечує, зазначивши, що позивачем не доведено підстав неможливості самостійно витребувати вказані документи та необхідності у витребуванні усіх наведених у клопотанні доказів.
Третя особа ОСОБА_2 проти задоволення клопотання заперечує, зазначивши, що після проведення обшуків на підприємстві вилучено майже усі документи, а тому підприємство не має можливості надати ці документи в оригіналі.
Згідно п.8 ч.2 ст.197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста.
Дослідивши матеріали справи, зміст позовної заяви та викладені у позовній заяві обставини справи, суд дійшов до висновку, що, з метою всебічного та повного розгляду справи, суд вважає, що клопотання відповідача та позивача про виклик свідків підлягає задоволенню.
Вирішуючи клопотання представника позивача про витребування вказаних доказів, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.Ч. 2 ст. 116 ЦПК України способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до ст.77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Згідно зі ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Особа, яка заявляє клопотання перед судом про витребування від інших осіб письмових доказів, повинна зазначити: який письмовий доказ вимагається, орган чи особу, у яких він знаходиться, та обставини, які може підтвердити цей доказ. Крім того, у клопотанні слід зазначити обставини, що можуть бути підтверджені доказом, якого необхідно витребувати. Ці обставини повинні входити до предмету доказування у справі, інакше суд може відмовити в задоволенні клопотання про витребування доказів.
З огляду на предмет доказування і підстави заявленого ОСОБА_3 позову, з урахуванням поданого позивачем клопотання про призначення почеркознавчої експертизи, суд вважає необхідним витребувати Товариства з обмеженою відповідальністю Юністар-Авто : Оригінали відомостей про виплату заробітної плати ОСОБА_3 за весь період роботи, а саме з 18.01.2018 року по 02,12.2019 року, або інші документи з підписом про отримання заробітної плати, а також належним чином завірені копії таких документів, Оригінал особової справи в повному обсязі працівника: ОСОБА_3 , Оригінал Посадової інструкції з підписом ОСОБА_3 та належним чином оформлену копію,Оригінал журналів з проходження ОСОБА_3 інструктажу по техніки безпеки за період з 18.01,2018 до 02.12.2019 року, Оригінали пояснень написаних власноруч ОСОБА_3 на скарги пасажирів, Оригінали журналів перед рейсового медичного обстеження за період з 18.01.2018 до 02.12.2019 року, про проходження медичного перед рейсового обстеження ОСОБА_3 , Розгорнутий розрахунок про нараховані суми, належні працівникові ОСОБА_3 при звільненні 02.12.2019 року, Розгорнуту Довідку про нарахування сум заробітної плати ОСОБА_3 за весь період роботи з 18.01.2018 по 02.12.2019 року із зазначенням нарахованої заробітної плати, сум індексації, відпускних та інших нарахувань, Належним чином оформлену копію штатного розпису за яким працював ОСОБА_3 з 18.01.2019 року по 02.12.2019 року, Оригінали та належним чином оформлені копії табелю обліку робочого часу за яким працював ОСОБА_3 за період з 18.01.2018 року по 02.12.2019 року, Належним чином оформлену копію Правил внутрішнього трудового розпорядку ТОВ ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017), Належним чином завірені копії уставних документи Товариства з обмеженою відповідальність ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017).
Вивчивши письмові матеріали справи, зваживши доводи представника позивача, врахувавши те, що необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання означених доказів для доведення обставин справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання в цій частині та витребування зазначених документів.
Щодо інших документів, які просить витребувати представник позивача, суд прийшов до висновку, що докази, на які вказує відповідач, а саме не є необхідними для вирішення даної справи, а позивачем не доведено і не обґрунтовано, що докази, які вимагає витребувати позивач по справі встановлює наявність або відсутність обставин, що входять до предмета доказування і має значення для вирішення даної цивільної справи, враховуючи зміст заявлених вимог, а тому в решті частині клопотання суд відмовляє.
Щодо тверджень третьої особи про відсутність на підприємстві вказаних документів з підстав їх вилучення органом досудового розслідування в іншому кримінальному провадженні, то суд зауважує, що жодного доказу усним поясненням третьої особи в судовому засіданні не надано. Вказані обставини зобов`язують сторону, у якої витребуються докази згідно із ч. 7 ст. 84 ЦПК України повідомити про неможливість подання доказів суд із зазначенням причин.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.84 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання про витребування доказів - задовольнити частково.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю Юністар-Авто :
1.Оригінали відомостей про виплату заробітної плати ОСОБА_3 за весь період роботи, а саме з 18.01.2018 року по 02,12.2019 року, або інші документи з підписом про отримання заробітної плати, а також належним чином завірені копії таких документів;
2.Оригінал особової справи в повному обсязі працівника: ОСОБА_3 ;
3.Оригінал Посадової інструкції з підписом ОСОБА_3 та належним чином оформлену копію;
4.Оригінал журналів з проходження ОСОБА_3 інструктажу по техніки безпеки за період з 18.01,2018 до 02.12.2019 року;
5.Оригінали пояснень написаних власноруч ОСОБА_3 на скарги пасажирів;
6.Оригінали журналів перед рейсового медичного обстеження за період з 18.01.2018 до 02.12.2019 року, про проходження медичного перед рейсового обстеження ОСОБА_3 ;
7.Розгорнутий розрахунок про нараховані суми, належні працівникові ОСОБА_3 при звільненні 02.12.2019 року.
8.Розгорнуту Довідку про нарахування сум заробітної плати ОСОБА_3 за весь період роботи з 18.01.2018 по 02.12.2019 року із зазначенням нарахованої заробітної плати, сум індексації, відпускних та інших нарахувань.
9.Належним чином оформлену копію штатного розпису за яким працював ОСОБА_3 з 18.01.2019 року по 02.12.2019 року;
10.Оригінали та належним чином оформлені копії табелю обліку робочого часу за яким працював ОСОБА_3 за період з 18.01.2018 року по 02.12.2019 року;
11.Належним чином оформлену копію Правил внутрішнього трудового розпорядку ТОВ ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017).
12.Належним чином завірені копії уставних документи Товариства з обмеженою відповідальність ЮНІСТАР-АВТО (ЄДРПОУ 41089017) в повному обсязі.
В решті частині клопотання відмовити.
Витребувані докази надати в строк не пізніше 28 травня 2021 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Згідно із ч. 7 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Відповідно до ч. 8 ст. 84 ЦПК України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Згідно із ч. 9 ст. 84 ЦПК України притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Вступна та резолютивна частина ухвали складена у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 30.04.2021 р.
Повний текст ухвали виготовлено 05.05.2021 року.
Суддя Ю.В. Апаллонова
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2021 |
Оприлюднено | 06.05.2021 |
Номер документу | 96713589 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Апаллонова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні