ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 500/1073/20
05 травня 2021 рокум.Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Дерех Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника відповідача про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до Рогачинського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" Бережанської районної ради Тернопільської області про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Тернопільського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до Рогачинського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" Бережанської районної ради Тернопільської області про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Рішенням суду від 26.08.2020 у справі №500/1073/20 даний позов задоволено.
Дане рішення залишено без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25.01.2021.
13.04.2021 представником Рогачинського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" Бережанської районної ради Тернопільської області подана письмова заява про відстрочення виконання судового рішення. В обґрунтування вказаної заяви зазначено, що в бюджеті Нараївської об`єднаної територіальної громади на 2021-2024, затвердженого рішенням сесії Нараївської сільської ради від 23.12.2020 №119 "Про місцевий бюджет Нараївської сільської ради на 2021" на потреби даного закладу освіти передбачено ще 1448000,00 грн. Однак, як зазначає заявник, на освоєння коштів потрібен час. Вказав, що такі докази відповідач не міг подати до суду першої інстанції з незалежних від нього причин. Просить вважати дані обставини такими, що пом`якшують вину відповідача. Просить також врахувати й обставини, що істотно ускладнюють рішення, а саме: на даний час у Рогачинському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітній навальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад", триває навчальний процес (навчається 113 учнів); для того, щоб розподілити учнів відповідача по інших освітніх закладах необхідно забезпечити їхній підвіз, а для цього необхідно придбати хоча би два автобуси, кошти на придбання яких в бюджеті Нараївської сільської ради відсутні.
Ухвалою суду від 22.04.2021 призначено судове засідання з розгляду заяви про відстрочення виконання рішення суду на 05.05.2021 о 09:15 год.
05.05.2021 учасники справи не прибули, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи, причин неприбуття суду не повідомили.
Згідно частини другої ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України) передбачено, що заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Вирішуючи заяву про відстрочення виконання рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до частини третьої ст. 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Суд зазначає, що факт наявності таких обставин має підтверджуватись певними доказами, як це встановлено положеннями статей 72-77 КАС України. При цьому, обов`язок доказування покладається на сторони, а тому кожна сторона повинна довести наявність тих обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Згідно з частиною четвертою статті 378 КАС України, вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо. Відповідно до частини п`ятої статті 378 КАС України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
З огляду на наведені положення, інститут відстрочення виконання рішення суду спрямований на забезпечення виконання судового рішення протягом певних визначених проміжків часу у разі наявності виняткових обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Доказів наявності таких виняткових обставин заявником до суд у не подано та судом не здобуто.
При цьому, суд зазначає, що відстрочення виконання рішення суду здійснюється у виняткових випадках і є правом, а не обов`язком суду.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви про відстрочення виконання рішення у справі №500/1073/20
Керуючись статтями 241,243, 248, 378 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Рогачинського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" Бережанської районної ради Тернопільської області про відстрочення виконання судового рішення - відмовити повністю.
Копію цієї ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складено та підписано 05.05.2021.
Головуюча суддя Дерех Н.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2021 |
Оприлюднено | 11.05.2021 |
Номер документу | 96729549 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні