Постанова
від 12.03.2021 по справі 760/31288/19
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження №3/760/242/21

Справа №760/31288/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 березня 2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Усатова І.А., при секретарі Омелько Г.Т., за участю представника Київської митниці Держмитслужби України Юрківа В.В., представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності Левандовського Ч.Ч., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи, що надійшли від Київської митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) директора компанії VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (25-663, ul. Olszewskiego, 6, Kielce, Poland) Польща, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

13.11.2019 року у провадження судді надійшов адміністративний матеріал про притягнення громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), до адміністративної відповідальності за ознаками порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.

У матеріалі зазначено, що 13.07.2019 через митний кордон України, пункт пропуску Рава-Руська-Хребенне митного поста Рава-Руська , Львівської митниці ДФС, на автомобільному транспортному засобі р.н. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 , з Республіки Польща на митну територію України ввезено товар одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, що використовувалися, загальною вагою брутто 16 634 кг. та взуття, що використовувалося, загальною вагою брутто 471 кг., на якому наявні значні ознаки зносу (плями, потертість), ступінь зносу не більш як 20 %. Торговельна марка: нема даних. Виробник: нема даних. Країна виробництва: EU всього товарів - 2, пакувальних місць - 570 поліетиленових мішка, загальною вагою брутто - 17 105 кг, загальною вартістю 15418,05 євро, або 634 545,91 грн.

Переміщення вказаного вантажу через митний кордон України здійснено за попередньою митною декларацією від 12.07.2019 № UA100050/2019/616181 на підставі товаросупровідних документів: зовнішньоекономічного контракту від 16.10.2018 № MIT16102018, укладеного між продавцем/відправником - компанією VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (Польща), в особі директора ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), з одного боку, та покупцем/одержувачем - ТОВ МІТІКА (м. Дніпро, Україна), в особі директора ОСОБА_4 , з іншого боку, комерційного інвойсу від 13.07.2019 № МТ2019-02, міжнародної автомобільної накладної (CMR) від 13.07.2019 № б/н.

Згідно з вказаними товаросупровідними документами продавцем та відправником товарів виступає компанія VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (25-663, ul. Olszewskiego, 6, Kielce, Poland/Польща).

Одержувачем - ТОВ МІТІКА (ЄДРПОУ 42442134, 49000, м. Дніпро, вул. Любарського, буд. 143, офіс 212).

15.07.2019, вищевказаний товар доставлений в зону діяльності митного поста Східний Київської міської митниці ДФС (вул. Дніпровська, 1, м. Київ) та заявлений декларантом/директором ТОВ МІТІКА гр. ОСОБА_4 у вільний обіг за митною декларацією (далі - МД) № UA100050/2019/283379.

Разом із вказаною МД та товаросупровідними документами до митниці були надані наступні документи: документи, які стали підставою для переміщення товарів через митний кордон України; специфікація № 1 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018, сертифікат якості (Certificate of quality) від 19.10.2018 № MIT2101, сертифікат дезінфекції (Certificate of disinfection) від 19.10.2018 № MT02I, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 02.11.2018 № 602-123-20-3/45369, специфікація № 3 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018 та інші, необхідні для здійснення митного контролю і митного оформлення, документи, які зазначені в гр. 44 МД.

У п.1.1 контракту від 16.10.2018 №MIT16102018 зазначено, що Продавець зобов`язується передати у власність Покупцеві, а Покупець прийняти та оплатити Товар, що поставляється окремими партіями протягом терміну дії Контракту, на умовах поставки, зазначених в Специфікації і/або Додатках (Додаткових угодах), що є невід`ємною частиною цього Контракту .

В п.1.2. даного контракту зазначено, що Поставка здійснюється партіями в кількості, асортименті, за цінами, вказаними в Специфікації і/або Додатках (Додаткових угодах), що є невід`ємною частиною цього Контракту .

Також, в п.1.3 зазначено, що Ціна, асортимент і кількість Товару узгоджується і затверджується Сторонами шляхом підписання Специфікації і/або Додатків (Додаткових угодах), що є невід`ємною частиною цього Контракту .

Відповідно до специфікація № 3 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018 та комерційного інвойсу від 13.07.2019 № МТ2019-02, всього товарів - 2, товар №1 - одяг бувший у використанні , вагою брутто 16 634 кг., 554 мішків, вартістю 14 970,60 євро , товар № 2 - взуття бувше у використанні , вагою брутто 471 кг., 16 мішків, вартістю 447,45 євро , всього загальною вагою брутто 17 105 кг, 570 мішків, та загальною вартістю 15 418,05 євро.

У період з 18.07.2019 по 22.07.2019, посадовими особами митниці, з урахуванням вимог статей 320, 338 Митного кодексу України, пункту 1.3. Розділу ІІІ "Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення" затвердженого Наказом МФУ № 1316, проведено повний огляд (переогляд) товарів, які заявлені у МД № UA100050/2019/283379.

Під час проведення огляду, здійснено перевірку характеристик товару за ідентифікаційними ознаками та маркуванням. Оглянутий товар по зовнішньому вигляду ідентифікувався як одяг та взуття, що були у використанні. Товар запакований в поліетиленові мішки та не відсортований по найменуванню.

У ході проведення огляду (переогляду) товарів, також було виявлено товар, який не зазначено в товаросупровідних документах та в митній декларації, а саме:

новий одяг, який упаковано у поліетиленові мішки, загальною вагою - 2 495 кг;

нове взуття, яке упаковано у поліетиленові мішки, загальною вагою - 190 кг.

Таким чином, митний орган зазначає, що товари новий одяг, який упаковано у поліетиленові мішки, загальною вагою - 2 495 кг та нове взуття, яке упаковано у поліетиленові мішки, загальною вагою - 190 кг., переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товаросупровідних документів (специфікації № 3 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018 та комерційного інвойсу від 13.07.2019 № МТ2019-02) виставлених компанією VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (Польща), в особі директора ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), для ТОВ МІТІКА (м. Дніпро, Україна), які містять неправдиві відомості щодо найменування товару та кількості.

На переконання митного органу, дії директора компанії VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (Польща), гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), мають ознаки порушення митних правил передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, а саме дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів та їх кількості.

Відповідно до протоколу, безпосередні предмети правопорушення, а саме одяг та взуття нове, у поліетиленових мішках, загальною вагою 2685 кг., кількістю 112 мішків, в порядку ст. 511 МК України вилучені.

Загальна вартість предметів правопорушення складає 11 200 грн.

Постановою судді Солом`янського районного суду м. Києва від 24.01.2020 матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) по факту порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, повернено до Київської митниці Держмитслужби для проведення додаткової перевірки, а саме здійснення запиту до іноземних митних адміністрацій для перевірки законності поставок товару, що є предметом правопорушення у вказаній справі, а також проведення опитування декларанта ТОВ МІТІКА , перевізника та водія.

Вимоги суду виконано частково. Листом митниці від 28.07.2020 № 7.81/20/4/14867 до Держмитслужби скеровано проект запиту до митних органів Республіки Польща. На даний час відповідь митним органом Польщі не надано.

Представник митного органу в судовому засіданні підтримав позицію Київської митниці Держмитслужби та просив притягнути громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил громадянин в судовому засіданні просив закрити провадження у справі про притягнення громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України з огляду на відсутність складу адміністративного правопорушення.

У наданих суду поясненнях громадянин Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), просить звернути увагу на те, що надані декларантом ТОВ МІТІКА для митного оформлення документи польською фірмою, якою керує гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. - ніколи не оформлялись ( в тому числі контракт від 16.10.2018 № МІТ 16102018, Специфікації № 1, № 3, Інвойс від 13.07.2019 № МТ2019-02). Також фірма VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. ніколи не співпрацювала з ТОВ МІТІКА (ЄДРПОУ 42442134).

Крім цього гр.. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) зазначає, що в адміністративному матеріалі відсутні документи, а саме: опитування та пояснення декларанта ТОВ МАТІКА , опитування та пояснення керівника декларанта, опитування та пояснення перевізника, опитування та пояснення водія.

При цьому, польська фірма VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. на обліку в митних органах України не перебуває, не є декларантом та не здійснювала жодних порушень митних правил України. Громадянин Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) не складав та не подавав, не брав жодної участі в подачі у складанні та подачі жодних документів для митного оформлення по справі в Україні.

Також зазначив, що доказами, що свідчать про необгрунтованість тверджень Київської митниці Держмитслужби щодо гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) є заява наявні в матеріалах справи заява в прокуратура м. Кєльце (повідомлення про наявність у заявника підозри у вчиненні кримінального правопорушення), повідомлення Відділу по боротьбі з Економічною злочинністю Міської комендатури поліції у м. Кєльце про відкриття кримінального провадження.

Заслухавши пояснення представника митного органу, представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил № 0547/10000/19 від 23.07.2019, 13.07.2019 через митний кордон України, пункт пропуску Рава-Руська-Хребенне митного поста Рава-Руська , Львівської митниці ДФС, на автомобільному транспортному засобі р.н. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 , з Республіки Польща на митну територію України ввезено товар одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, що використовувалися, загальною вагою брутто 16 634 кг. та взуття, що використовувалося, загальною вагою брутто 471 кг., на якому наявні значні ознаки зносу (плями, потертість), ступінь зносу не більш як 20 %. Торговельна марка: нема даних. Виробник: нема даних. Країна виробництва: EU всього товарів - 2, пакувальних місць - 570 поліетиленових мішка, загальною вагою брутто - 17 105 кг, загальною вартістю 15418,05 євро, або 634 545,91 грн.

Переміщення вказаного вантажу через митний кордон України здійснено за попередньою митною декларацією від 12.07.2019 № UA100050/2019/616181 на підставі товаросупровідних документів: зовнішньоекономічного контракту від 16.10.2018 № MIT16102018, укладеного між продавцем/відправником - компанією VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (Польща), в особі директора ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), з одного боку, та покупцем/одержувачем - ТОВ МІТІКА (м. Дніпро, Україна), в особі директора ОСОБА_4 , з іншого боку, комерційного інвойсу від 13.07.2019 № МТ2019-02, міжнародної автомобільної накладної (CMR) від 13.07.2019 № б/н.

Згідно з вказаними товаросупровідними документами продавцем та відправником товарів виступає компанія VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (25-663, ul. Olszewskiego, 6, Kielce, Poland/Польща).

Одержувачем - ТОВ МІТІКА (ЄДРПОУ 42442134, 49000, м. Дніпро, вул. Любарського, буд. 143, офіс 212).

15.07.2019, вищевказаний товар доставлений в зону діяльності митного поста Східний Київської міської митниці ДФС (вул. Дніпровська, 1, м. Київ) та заявлений декларантом/директором ТОВ МІТІКА гр. ОСОБА_4 у вільний обіг за митною декларацією (далі - МД) № UA100050/2019/283379.

Разом із вказаною МД та товаросупровідними документами до митниці були надані наступні документи: документи, які стали підставою для переміщення товарів через митний кордон України; специфікація № 1 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018, сертифікат якості (Certificate of quality) від 19.10.2018 № MIT2101, сертифікат дезінфекції (Certificate of disinfection) від 19.10.2018 № MT02I, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 02.11.2018 № 602-123-20-3/45369, специфікація № 3 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018 та інші, необхідні для здійснення митного контролю і митного оформлення, документи, які зазначені в гр. 44 МД.

У п.1.1 контракту від 16.10.2018 №MIT16102018 зазначено, що Продавець зобов`язується передати у власність Покупцеві, а Покупець прийняти та оплатити Товар, що поставляється окремими партіями протягом терміну дії Контракту, на умовах поставки, зазначених в Специфікації і/або Додатках (Додаткових угодах), що є невід`ємною частиною цього Контракту .

В п.1.2. даного контракту зазначено, що Поставка здійснюється партіями в кількості, асортименті, за цінами, вказаними в Специфікації і/або Додатках (Додаткових угодах), що є невід`ємною частиною цього Контракту .

Також, в п.1.3 зазначено, що Ціна, асортимент і кількість Товару узгоджується і затверджується Сторонами шляхом підписання Специфікації і/або Додатків (Додаткових угодах), що є невід`ємною частиною цього Контракту .

Відповідно до специфікація № 3 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018 та комерційного інвойсу від 13.07.2019 № МТ2019-02, всього товарів - 2, товар №1 - одяг бувший у використанні , вагою брутто 16 634 кг., 554 мішків, вартістю 14 970,60 євро , товар № 2 - взуття бувше у використанні , вагою брутто 471 кг., 16 мішків, вартістю 447,45 євро , всього загальною вагою брутто 17 105 кг, 570 мішків, та загальною вартістю 15 418,05 євро.

В період з 18.07.2019 по 22.07.2019, посадовими особами митниці, з урахуванням вимог статей 320, 338 Митного кодексу України, пункту 1.3. Розділу ІІІ "Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення" затвердженого Наказом МФУ № 1316, проведено повний огляд (переогляд) товарів, які заявлені у МД № UA100050/2019/283379.

Під час проведення огляду, здійснено перевірку характеристик товару за ідентифікаційними ознаками та маркуванням. Оглянутий товар по зовнішньому вигляду ідентифікувався як одяг та взуття, що були у використанні. Товар запакований в поліетиленові мішки та не відсортований по найменуванню.

При порівнянні відомостей, наявних в митній декларації № UA100050/2019/283379, товаросупровідних документах та документах, які стали підставою для переміщення товарів через митний кордон України, і відомостей, які було виявлено під час проведення огляду (переогляду) товарів, митним органом було виявлено товар, а саме:

-новий одяг, який упаковано у поліетиленові мішки, загальною вагою - 2 495 кг;

-нове взуття, яке упаковано у поліетиленові мішки, загальною вагою - 190 кг.,

який, на переконання митного органу, переміщений через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товаросупровідних документів (специфікації № 3 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018 та комерційного інвойсу від 13.07.2019 № МТ2019-02) виставлених компанією VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (Польща), в особі директора ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), для ТОВ МІТІКА (м. Дніпро, Україна), які містять неправдиві відомості щодо найменування товару та кількості.

Згідно ст. 487 МК України, провадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.

Відповідно до вимог ст. 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або необережні) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст.. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначають вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Згідно зі ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.

Таким чином, основним безпосереднім об`єктом порушення митних правил є встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України.

Об`єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, активна поведінка (вчинок) особи.

Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, шляхом подання до митного органу України підроблених документів, які містять неправдиві дані.

Суб`єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.

Разом з цим, відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил від 03.06.2005 №8, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

У відповідності до протоколу про порушення митних правил, єдиною підставою для його складення стало те, що при порівнянні відомостей, наявних в митній декларації № UA100050/2019/283379, товаросупровідних документах та документах, які стали підставою для переміщення товарів через митний кордон України, і відомостей, які було виявлено під час проведення огляду (переогляду) товарів, митним органом було виявлено товар, переміщений через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товаросупровідних документів, які містять неправдиві відомості щодо найменування товару та кількості.

Відповідно до наявного в матеріалах справи листа від 28.08.2019 компанія VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (Польща), в особі директора ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) повідомляє, що надані декларантом ТОВ МІТІКА для митного оформлення документи (в тому числі Контракт від 16.10.2018 № MIT16102018, специфікація № 1 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018, специфікація № 3 до контракту від 16.10.2018 №MIT16102018, інвойс від 13.07.2019 № МТ2019-02, інвойс від 15.07.2019 № МТ2019-03) польською фірмою VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. , керівником якої є гр.. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ніколи не оформлялись. Також в листі зазначено, що фірма VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (Польща) ніколи не співпрацювала з покупцем та декларантом ТОВ МІТІКА (ЄДРПОУ 42442134, 49000, м. Дніпро, вул. Любарського, буд. 143, офіс 212).

Також гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) подана заява у правоохоронні органи Польщі. З наявних в матеріалах справи заяви в прокуратура м. Кєльце (повідомлення про наявність у заявника підозри у вчиненні кримінального правопорушення), повідомлення Відділу по боротьбі з Економічною злочинністю Міської комендатури поліції у м. Кєльце про відкриття кримінального провадження, вбачається, що гр.. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до правоохоронних органів Польщі Було заявлено про вчинення відносно нього кримінального правопорушення. За результатом розгляду заяви правоохоронними органами Польщі було розпочато розслідування по факту підроблення перевізної і бухгалтерської документації, де вказано дані компанії ТОВ VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. , шляхом підробки на цій документації печатки компанії, підпису і печатки Головного Правління вищезгаданої компанії з метою представлення цієї документації як автентичної на Львівській митниці, а також на митному посту прикордонного пункту Рава-Руська-Гребенне.

Інших даних про те, що переміщення зазначених у протоколі про порушення митних правил товарів було здійснено з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості, митним органом до матеріалів справи не додано.

Також судом встановлено, що попередня декларація від декларанта ТОВ МІТІКА була прийнята митним органом для виконання 12.07.2019 з посиланням на документи, які могли бути лише у майбутньому - інвойс від 13.07.2019 та міжнародна товарно-транспортна накладна від 13.07.2019.

Відповідно до ч. 2 ст. 459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Відповідно до ч. 3 ст. 265 МК України підприємства можуть бути декларантами, за умови перебування їх на обліку в митних органах України.

При цьому, судом встановлено, що польська фірма VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. на обліку в митних органах України не перебуває.

Польська фірма VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. не є декларантом.

Крім цього, на виконання постанови судді Солом`янського районного суду м. Києва від 24.01.2020 митним органом не було здійсненоопитування декларанта ТОВ МІТІКА , керівника декларанта, перевізника та водія з приводу митного оформлення вищевказаного вантажу, що переміщувався через митний кордон України.

Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю

За таких обставин, оскільки, представником митного органу не було надано достатніх доказів, які б беззаперечно вказували на те, що дії гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та подання ним органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо вартості товарів, суддя, виходячи з норми ч. 3 ст. 62 Конституції України, тлумачить усі сумніви щодо доведеності вини особи на користь останнього.

Згідно з ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

У зв`язку з вищевикладеним суддя вважає, що в діях громадянина України Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, тому провадження по справі відносно нього підлягає закриттю.

Керуючись ч. 3 ст. 62 Конституції України, ч. 1 ст. 483 МК України, ст.ст. 245, 247, 252, 280, 283, 287, 288, 289, 294 КУпАП України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження в справі про притягнення громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) (директора компанії VIVE TEXTILE RECYCLING Sp.z.o.o. (25-663, ul. Olszewskiego, 6, Kielce, Poland) до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя: І. А. Усатова

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.03.2021
Оприлюднено07.05.2021
Номер документу96737027
СудочинствоАдмінправопорушення