Ухвала
від 05.05.2021 по справі 157/578/20
КАМІНЬ-КАШИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 157/578/20

Провадження №1-кс/157/214/21

УХВАЛА

про продовження строку досудового розслідування

05 травня 2021 рокумісто Камінь-Каширський

Слідчий суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12 травня 2020 року за №42020031160000020, про продовження строку досудового розслідування,

встановив:

Слідчий СВ Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Камінь-Каширської окружної прокуратури Волинської області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №42020031160000020 від 12 травня 2020 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 239-1 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що на орендованих ДП «Волиньторф» земельних ділянках в урочищі «Лишнівка», що на території Олениненського старостинського округу Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області працівники Маневицького торфозаводу без відповідного на те дозволу проводять видобування поверхневого родючого шару землі (торфу), який в подальшому вивозять для власних потреб, чим створюють небезпеку для довкілля та заподіяли матеріальну шкоду у великих розмірах.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, рішенням Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району №7/15 від 10.09.2019 року затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Олениненського старостинського округу Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області та надано в оренду Державному підприємству «Волиньторф» 252 земельні ділянки загальною площею 57,7639 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Олениненського старостинського округу Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області терміном на 7 років. На виконання вказаного рішення 01 жовтня 2019 року між Гуто-Боровенською сільською радою Камінь-Каширського району Волинської області та ДП «Волиньторф» укладено 10 договорів оренди землі (загальна кількість 252 земельні ділянки загальною площею 57,7639 га). Категорія орендованих земель землі сільськогосподарського призначення (не витребуванні частки (паї). Їх цільове призначення - ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Угіддя сіножать.

Під час моніторингу дозвільних документів на сайті Державної служби геології та надр України встановлено, що ДП «Волиньторф» має три дійсні дозволи на користування надрами:

- дозвіл № 785, строк дії 13.02.1997 року 13.02.2035 року; вид користування надрами видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ); назва об`єкту обліку родовище «Засвіття Ситнелюк» (Маневицький район); корисна копалина торф;

- дозвіл № 810, строк дії 04.03.1997 року 04.03.2036 року; вид користування надрами видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ); назва об`єкту обліку родовище «Сойне» (Маневицький район); корисна копалина торф;

- дозвіл № 2396, строк дії 26.03.2001 року 26.03.2021 року; вид користування надрами видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ); назва об`єкту обліку родовище «Вутишно» (Маневицький район); корисна копалина торф.

12 травня 2020 року слідчим за участю спеціалістів та понятих було проведено огляд місця події, в ході якого встановлено, що працівники ДП «Волиньторф» на наданих їм в оренду земельних ділянках, що на території Олениненського старостинського округу Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області в урочищі «Лишнівка», неподалік с. Лишнівка Маневицького району Волинської області, проводять роботи по видобуванню торфу, зокрема за допомогою спеціальної техніки знімають верхній шар вказаного ґрунту, який в подальшому вивозять на вантажних автомобілях.

Згідно з відомостями державної екологічної інспекції у Волинській області розмір шкоди, зумовлений нецільовим використанням земельної ділянки внаслідок видобутку торфу на земельній ділянці сільськогосподарського призначення на території Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району, становить 2510858 грн. Відповідно до цих же відомостей розмір шкоди, зумовлений зняттям ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на земельній ділянці сільськогосподарського призначення на території Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району, становить 1657701,30 грн.

Наявні в матеріалах кримінального провадження дані дають достатні підстави вважати, що посадові особи Маневицького торфозаводу ДП «Волиньторф» без відповідних дозволів проводять видобування корисних копалин торфу.

На даний час жодній особі про підозру в кримінальному провадженні не повідомлено, оскільки не завершено проведення комплексної судової земельно-технічної експертизи та експертизи з питань землеустрою, яка була призначена постановою слідчого від 23 жовтня 2020 року і виконання якої покладено на Волинське відділення ЛНДІСЕ.

Як вбачається із витягу Єдиного реєстру досудових розслідувань №42020031160000020 відомості про вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 239-1 КК України, були внесені 12 травня 2020 року і строк досудового розслідування спливає 12 травня 2021 року.

Даний злочин відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії нетяжких.

З метою зібрання необхідної доказової бази, встановлення інших фактичних даних, що сприятимуть повноті, об`єктивності та неупередженості досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла потреба в продовженні строку досудового розслідування для завершення судової земельно-технічної експертизи та експертизи з питань землеустрою, що послугує в подальшому підставою для призначення та проведення інших відповідних судових екологічних експертиз, а також здійснення інших процесуальних дій, які дадуть змогу пред`явити винній особі повідомлення про підозру у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення, адже внаслідок виняткової складності даного провадження існували об`єктивні обставини, які перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше.

Посилаючись на викладене вище, слідчий просить продовжити строк досудового розслідування в даному кримінальному провадженні на дванадцять місяців.

Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, подав до суду письмову заяву, в якій просить проводити розгляд справи без його участі та задовольнити клопотання.

Перевіривши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

Згідно з частинами 1-4 статті 219 Кримінального процесуального кодексу України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину. З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене: 1) протягом сімдесяти двох годин у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу; 2) протягом двадцяти діб у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім; 3) протягом одного місяця у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу; 4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у виняткових випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань встановлено, що слідчим відділенням Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом незаконного видобутку працівниками Маневицького торфозаводу поверхневого родючого шару землі (торфу), який в подальшому вивозять для власних потреб, чим створюють небезпеку для довкілля, а саме на орендованих ДП «Волиньторф» земельних ділянках в урочищі «Лишнівка», що на території Олениненського старостинського округу Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області.

Відомості про вчинення даного кримінального правопорушення, кваліфікованого за ч. 2 ст. 239-1 КК України, яке відноситься до нетяжких злочинів, були внесені до Реєстру 12 травня 2020 року за №4202003160000020. Строк досудового розслідування, який у даному кримінальному провадженні становить дванадцять місяців, спливає 12 травня 2021 року. Повідомлення про підозру жодній особі не оголошено.

Разом із тим, із постанови слідчого СВ Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області від 23 жовтня 2020 року встановлено, що в даному кримінальному провадженні призначено комплексну судову земельно-технічну експертизу та експертизу з питань землеустрою, яка відповідно до листа Волинського відділення ЛНДІСЕ від 03 листопада 2020 року за № 1051-21-20 може бути розпочата лише в червні 2021 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

У відповідності до частин 1 та 4 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

Враховуючи, що матеріалами кримінального провадження підтверджується наявність події кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 239-1 КК України, а на час закінчення встановленого законом строку досудового розслідування в даному кримінальному провадженні залишаються незавершеними процесуальні дії, результати яких мають важливе значення для встановлення усіх обставин вчиненого злочину, тому для завершення вказаних вище слідчих заходів у кримінальному провадженні необхідно продовжити строк досудового розслідування. Враховуючи кількість, обсяг та складність процесуальних дій, закінчення яких потребує додаткового часу, слідчий суддя вважає, що строк досудового розслідування необхідно продовжити на дванадцять місяців, тобто до 12 травня 2022 року.

Керуючись статтями 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя

постановив:

Клопотання задовольнити повністю.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020031160000020 від 12 травня 2020 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 239-1 КК України, на дванадцять місяців, тобто до 12 травня 2022 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудКамінь-Каширський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення05.05.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу96747319
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —157/578/20

Ухвала від 06.11.2023

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Антонюк О. В.

Ухвала від 15.03.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 16.09.2021

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Антонюк О. В.

Ухвала від 13.09.2021

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Антонюк О. В.

Ухвала від 27.07.2021

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 27.07.2021

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 05.05.2021

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 22.10.2020

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 25.08.2020

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 27.07.2020

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні