Справа № 2-122/11
2-зз/296/11/21
УХВАЛА
Іменем України
"16" квітня 2021 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Адамовича О.Й.,
за участю секретаря судового засідання Світко Т.І.,
представника заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про визнання недійсним договору купівлі-продажу, -
ВСТАНОВИВ:
Представник заявника ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про визнання недійсним договору купівлі-продажу.
В обґрунтування заяви вказується, що в провадженні Корольовського районного суду м. Житомира знаходилась дана цивільна справа. Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 02.12.2009 року в порядку забезпечення позову ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про визнання недійсним договору купівлі-продажу, накладено арешт на спірну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 .
Заявник посилається на те, що на теперішній час відпали підстави для подальшого забезпечення позову, так як провадження по справі, де вказані заходи приймались, було припинено в зв`язку із остаточним закінченням розгляду справи та прийняттям остаточного судового рішення, у зв`язку з чим просить суд скасувати заходи забезпечення позову за позовною заявою ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про визнання недійсним договору купівлі-продажу та зняти арешт з квартири за адресою: АДРЕСА_1 .
Представник заявниці у судовому засіданні заяву підтримав та просив задовольнити.
Інші учасники справи у судове засідання не з`явились, про день та час слухання справи повідомлені в установленому порядку, причини неявки суду невідомі.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею
Суд, заслухавши заявника, дослідивши матеріали справи, при вирішенні питання виходить з з наступного.
Рішенням Корольовського районного суду м. Житомира від 23.05.2011 року позов ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про визнання недійсним договору купівлі-продажу залишено без задоволення.
В межах розгляду справи за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про визнання недійсним договору купівлі-продажу, ухвалою Корольовського районного суду м.Житомира від 02.12.2009 року накладено арешт на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 .
Як зазначає заявник, на офіційних електронних торгах Сетам ОСОБА_2 було придбано майно за адресою: АДРЕСА_1 та остання стала власником вказаної квартири, що підтверджується відповідним свідоцтвом про право власності, виданим приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Сєтак В.Я. 22.06.2017 року та зареєстрованим в реєстрі за №7093.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2, 6 ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону, а держава не втручається у здійснення власником права власності.
У відповідності до ч. 1, ч. 4 ст. 158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи, про що постановляється ухвала.
Зі змісту ч. 1 ст.158 ЦПК України вбачається, що з заявою про скасування заходів забезпечення позову може звернутися лише учасник справи, яким відповідно до положень ст.ст. 42, 48 ЦПК України є позивач, відповідач, третя особа.
Згідно з п. 9 Постанови Пленуму ВССУ № 5 від 03.06.2016р. Про судову практику в справах про зняття арешту з майна , а саме, із заявою про скасування заходів забезпечення позову може звернутись лише особа, щодо якої такі заходи забезпечення позову вжито, тобто сторона у справі чи третя особа, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору. Інша особа, яка вважає, що майно, на яке було накладено арешт у порядку забезпечення позову, належить їй, а не стороні у справі, може звернутись до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту (ст. 60 Закону України Про виконавче провадження ).
Однак, ОСОБА_2 не є учасником справи, тому її заява про скасування заходів забезпечення позову задоволенню не підлягає.
Разом з тим, відповідно до п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
При цьому, як вбачається із матеріалів справи обставини, з урахуванням яких судом було вжито заходи забезпечення позову, перестали існувати, тому потреба в забезпеченні позову на даний час відпала і вказані вище заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом з власної ініціативи.
Таким чином, з урахування того, що по справі прийнято остаточне судове рішення, яким позов залишено без задоволення, суд вважає, що є обґрунтовані підстави для скасування вжитих судом заходів забезпечення позову.
Керуючись статтями 158, 257, 259-261 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову відмовити.
Скасувати заходи забезпечення позову у виді накладення арешту на спірну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , вжиті ухвалою Корольовського районного суду міста Житомира від 02.12.2009р. у справі №2-2684/09 за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про визнання недійсним договору купівлі-продажу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення суддею та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасники справи мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення їм відповідної ухвали суду.
Суддя О. Й. Адамович
Дата складання повного тексту ухвали: 21.04.2021.
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2021 |
Оприлюднено | 07.05.2021 |
Номер документу | 96748664 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Адамович О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні