Справа № 466/1082/19
Провадження №2/944/258/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.04.2021 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Карпин І. М.
з участю секретаря судового засідання Мельник Є.Є.
представника позивача Дацько М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Яворові цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства Ірокс до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку,
в с т а н о в и в:
Позивач ПАТ Ірокс звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 18 грудня 2013 року між ПАТ ІРОКС та відповідачами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладено договір купівлі-продажу майнових прав, за умовами якого відповідачі купили майнові права на об`єкт нерухомості - квартиру (проектний номер АДРЕСА_1 . За умовами договору, передача об`єкта нерухомості покупцю у власність здійснюється шляхом підписання сторонами акту приймання-передачі об`єктів у власність за умови сплати (внесення) покупцем 100% вартості об`єкта нерухомості. Згідно з п.п.3.1, 3.2 договору вартість об`єкта нерухомості, що відповідає вартості майнових прав за взаємною згодою сторін становить 693 931, 20 грн. Згідно з умовами вказаного договору, а саме: п.3.12, з метою виконання та забезпечення своїх договірних зобов`язань в частині проведення розрахунків за майнові права на об`єкт нерухомості відповідачі передають в якості застави позивачу земельну ділянку (кадастровий номер 4625889200:02:000:0032), площею 1,6502 га., розташовану в с.Ясниська Яворівського району Львівської області, яка належить відповідачу ОСОБА_1 на праві приватної власності, згідно Державного акту від 25.02.2009 серія ЯД 448827, вартістю на день укладення договору 693931,20 грн. Крім цього, сторони погодили, що у разі не проведення розрахунку по даному договору за об`єкт нерухомості - майнових прав покупцем у спосіб передбачений договором, а саме: не сплата грошових коштів продавцю, вказана земельна ділянка переходить у власність продавця, і за взаємною згодою, визнається виконанням зобов`язань покупця за договором. На виконання своїх зобов`язань за договором позивачем 17.06.2016 складено акт приймання-передачі, відповідно до якого відповідачі прийняли у власність передбачену договором трикімнатну квартиру АДРЕСА_2 . Вказаний акт підписаний сторонами. Однак відповідачі умов договору в частині сплати вартості об`єкта не дотримались, у визначений договором строк кошти не сплатили. Умовами укладеного між сторонами договору визначені правові наслідки невиконання відповідачами своїх зобов`язань за договором, а саме п.3.13 визначено, що у разі не проведення розрахунку по даному договору за об`єктами нерухомості - майнових прав покупцем у спосіб передбачений договором, а саме: не сплата грошових коштів продавцю, земельна ділянка зазначена у п.3.12 договору, переходить у власність продавця, і за взаємною згодою, визнається виконанням зобов`язань покупця за договором. В порушення умов договору відповідачі не виконали своїх зобов`язань, відтак у позивача, який належно виконав свої зобов`язання, виникло право на застосування наслідків невиконання зобов`язань передбачених договором. Просить позов задовольнити.
Дана справа перебувала в провадженні Шевченківського районного суду м.Львова.
Ухвалою від 14 лютого 2019 року справу передано за територіальною підсудністю до Яворівського районного суду Львівської області.
Ухвалою від 26.07.2019 відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою від 06.08.2020 закрито підготовче судове засідання та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача ПАТ Ірокс - адвокат Дацько М.В. позовні вимоги підтримала, давши пояснення аналогічні доводам викладеним у позовній заяві. Просить позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, однак до суду скерувала заяву про розгляд справи у її відсутності, проти задоволення позову не заперечує.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, однак до суду скерував заяву про розгляд справи у його відсутності, проти задоволення позову не заперечує.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що 18 грудня 2013 року між сторонами було укладено договір купівлі-продажу майнових прав предметом якого є майнові права на квартиру, розташовану в об`єкті капітального будівництва, за будівельною адресою: АДРЕСА_3 ). Майнові права на об`єкт нерухомості, за цим договором, переходять до покупця (відповідачів) у момент видачі продавцем (позивачем) покупцю (відповідачам) довідки про оплату 100% вартості майнових прав.
Пунктом 3.12 даного Договору визначено, що з метою виконання та забезпечення своїх договірних зобов`язань в частині проведення розрахунків за майнові права на об`єкт нерухомості Покупець (відповідачі) передають в якості застави (позивачу) земельну ділянку (кадастровий номер 4625889200:02:000:0032), площею 1,6502 га. (цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), що розташована за адресою: с.Ясниська Яворівського району Львівської області, що належить покупцю (відповідачу ОСОБА_1 ) на праві приватної власності, згідно Державного акту від 25.02.2009 серія ЯД 448827. Вартість земельної ділянки на момент укладення договору становить 693 931,20 грн.
Відповідно до п.3.13 даного Договору встановлено, що у разі не проведення розрахунку по даному договору за об`єкт нерухомості (квартиру) - майнових прав покупцем (відповідачами) у спосіб передбачений по договору, а саме: не сплата грошових коштів продавцю (позивачу), земельна ділянка зазначена в п.3.12 даного договору переходить у власність продавця (позивача), і за взаємною згодою сторін визнається як засіб платежу покупцем (відповідачами) за об`єкт нерухомості (квартиру) - майнових прав по даному договору.
Згідно з ч.1 ст.15 Закону України Про іпотеку іпотека земельних ділянок здійснюється відповідно до цього Закону. Заборони та обмеження щодо відчуження і цільового використання земельних ділянок, встановлені Земельним кодексом України , є чинними при їх іпотеці.
З Державного акту на право власності на земельну ділянку, вбачається, що ОСОБА_1 , на підставі розпорядження голови Яворівської райдержадміністрації від 27 грудня 2007 року №729, належить земельна ділянка (кадастровий номер 4625889200:02:000:0032), площею 1,6502 га., яка розташована на території Ясниської сільської ради Яворівського району Львівської області, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Відповідно до пункту 15 розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель встановлено, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, не допускається купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну (міни) відповідно до частини другої статті 37 -1 цього Кодексу земельної ділянки на іншу земельну ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 відсотків та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, в порядку, визначеному цим Законом.
Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).
Таким чином, аналізуючи зазначені норми закону, повно та всебічно з`ясувавши вищевказані обставини, які стосуються предмету доказування, та оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами у справі доказів, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити, оскільки відповідно до норм Земельного кодексу України встановлено заборону на відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадян для ведення товарного сільськогосподарського виробництва до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, угоди укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).
Відповідно до ст.141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі відмови в позові покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 141, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
В позові Приватного акціонерного товариства Ірокс до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду чи через Яворівський районний суд Львівської області. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 05.05.2021.
Позивач: Приватне акціонерне товариство Ірокс ,
юридична адреса: м.Львів вул.проф.Буйка 17а.,
ЄДРПОУ: 23958651.
Відповідач: ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
адреса проживання:
АДРЕСА_4 .
Відповідач: ОСОБА_2 ,
ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
адреса проживання:
АДРЕСА_4 .
Суддя І.М.Карпин
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2021 |
Оприлюднено | 11.05.2021 |
Номер документу | 96768978 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Карпин І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні