Дата документу 05.05.2021
Справа № 334/3880/17
Провадження № 1-кп/334/70/21
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2021 року
Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4
представника потерпілого ОСОБА_5 ,
потерпілої ОСОБА_6 ,
захисника ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, працюючого охоронником в ПП «Охоронна агенція «Січ Безпека», неодруженого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 121 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_9 , будучи офіційно працевлаштованим на посаді охоронця у приватному підприємстві «Охоронна агенція «Січ-безпека» та згідно встановленого графіку, 14 лютого 2017 року о 16 годині 00 хвилин заступив на чергування для здійснення охорони громадського порядку в приміщенні КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9», яка розташована за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Щаслива 1.
Так, 14 лютого 2017 року, приблизно о 20 годині 00 хвилин, бригадою швидкої медичної допомоги спеціалізованої станції ШМД до приймального покою КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9» було доставлено ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який знаходився в стані алкогольного сп`яніння та якого медичними працівниками було розміщено на кушетці біля входу до приміщення приймального покою, де останній заснув.
Далі, 15 лютого 2017 року, приблизно о 04 годині 30 хвилин, ОСОБА_10 залишив кушетку, переповз до холу приймального покою, де став виражатися нецензурною лайкою. В свою чергу, ОСОБА_9 , з метою заспокоєння ОСОБА_10 , перетягнув останнього назад на кушетку, де поклав його на спину.
Після чого, ОСОБА_9 , діючи умисно, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, з метою спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_10 , який в силу свого стану не міг чинити опір, наніс останньому не менше 6 ударів правою та лівою ногою в область грудної клітини, спричинивши потерпілому наступні тілесні ушкодження:
закриту тупу травму тулуба:
конструкційні повні поперечні перелами 2-5 ребер по середньої ключичній лінії справа,
повні поперечні перелами 2-9 ребер по середньої ключичній лінії зліва,
локальний повний поперечний перелам 11 ребра по середній пахвовій лінії зліва з крововиливами в м`які тканини в місцях переламів,
розриви пристіночної плеври на рівні 4-6 ребер по середньої ключичній лінії зліва і 11 ребра по середній пахвовій лінії зліва, наявність темно-червоної рідкої крові в лівій плевральній порожнини до 700 мл і згортка крові, обсягом до 450 см. куб.;
крововилив в клітковину за очеревинного простору зліва і справа;
крововиливи в м`які тканини передньої поверхні грудної клітки зліва, з переходом на ліву бічну поверхню і на правій бічній поверхні грудної клітини, в межлопаточної області і в поперековій ділянці зліва і справа;
синці на передній поверхні грудної клітини, від рівня 2-го міжребер`я до ребрових дуг, на лівій бічній поверхні тулуба, в проекції 6-го ребра зліва, на правій бічній поверхні тулуба, з переходом на праву поперекову область, і в лівій поперековій ділянці,
садна на лівій бічній поверхні тулуба, в проекції 5-8-го ребер зліва, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень та перебувають у прямому причинному зв`язку з настанням смерті, від яких ІНФОРМАЦІЯ_3 о 06 годині 00 хвилин, ОСОБА_10 , знаходячись у реанімаційному відділенні КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9», помер.
Своїми умисними діями ОСОБА_9 вчинив кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч. 2 ст. 121 КК України, а саме: умисне тяжке тілесне пошкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, що спричинило смерть потерпілого.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_8 вину у пред`явленому обвинуваченні не визнав. Пояснив, що він працює охоронцем в ПП «Січ-безпека». У вказаний день відповідно до графіку він заступив на чергування в 9-у міську лікарню. До цього дня він тільки один раз чергував у вказаній лікарні. Зміна триває одну добу з 08.00 год. ранку до 08.00 год. наступної доби. Разом із ним на чергуванні також був другий охоронець ОСОБА_11 . До вказаних подій він не був знайомий із померлим ОСОБА_10 . Останнього він побачив у приміщенні приймального покою 9-ї лікарні. Прізвище потерпілого стало йому відоме лише під час досудового розслідування. Потерпілий був в стані алкогольного сп`яніння та поводився агресивно, висловлюючись нецензурно на адресу оточуючих, в тому числі медичного персоналу. Його розмістили в коридорі на ділянці приміщення, розташованої справа біля входу. Там стоять лежаки, де розміщують осіб без визначеного місця проживання, яких доставляють з вулиці, проте в останніх відсутні дані до госпіталізації. В нічний час ОСОБА_10 почав, сидячи на сідницях, виповзати у коридор. Він намагався підняти потерпілого на ноги, проте той не тримався. Удари ОСОБА_10 він не наносив. Намагався останнього підвести та руками покласти на лежак, проте ОСОБА_10 постійно намагався залишити лежак.
Незважаючи на невизнання обвинуваченим своєї вини, його вина підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.
Відповідно до протоколу огляду місця події від 17.02.2017 року, проведеного з 14.30 год. по 15.30 год. слідчим в присутності понятих оглянуто в кімнаті-холодильнику 9 МКЛ труп ОСОБА_10 , виявлено садна та синці. Під час огляду вилучено одяг померлого: куртка «Adidas» чорного кольору, балонова; шльопанці полімерні чорні; туфлі шкіряні чорні «Paolo»; джемпер сірого кольору; труси синього кольору; шкарпетки чорного кольору; шапка чорного кольору; майка сірого кольору; кепка шкіряна на міху чорного кольору; брюки спортивні (з двома смужками білого кольору) чорного кольору; брюки чорного кольору (зі смугою червоного кольору); сорочка в біло-синю клітинку; светр у біло-сіру смужку; брюки спортивні сірого кольору; труси у біло-чорну смужку.
Згідно з протоколом огляду місця події від 18.02.2017 року оглянута ділянка місцевості біля будівлі за адресою: м. Запоріжжя, вул. Воронезька 16а. Слідів боротьби, речовини бурого кольору не виявлено.
Відповідно до протоколу огляду місця події від 09.03.2017 року слідчим оглянуто терапевтичне відділення КУ «ЗМКЛ №9». Сліди боротьби, речовини бурого кольору відсутні.
Згідно з протоколом огляду місця події від 17.02.2017 року оглянута ділянка місцевості біля входу до приміщення прийомного покою за адресою: м. Запоріжжя, вул. Воронезька 16а. Слідів боротьби, речовини бурого кольору не виявлено.
Відповідно до відповіді на запит інформації вих. №86/01-16 від 23.02.2017 року, на диспетчерський пульт «103» надійшов виклик швидкої допомоги о 18:41 год. 14.02.2017 року на адресу: АДРЕСА_3 , з телефону невідомого 0677615225.Будь-яка інформація щодо особи, яка викликала - відсутня. На виклик виїжджала бригада №706 підстанції Хортицького району в складі: ОСОБА_12 фельдшер, ОСОБА_13 молодша медична сестра. Після огляду пацієнта було встановлено попередній діагноз «алкогольне сп`яніння».
Відповідно до карти виїзду №7/61 від 14.02.2017 року, викликано швидку допомогу. Виклик прийнято 18:41 год. Прибуття на місце 18:50 год. Пацієнт прізвище не назвав, ознаки алкогольного сп`яніння. Знайдений на вулиці прохожим біля дерева в стані алкогольного сп`яніння. Травм немає. Вжиття алкоголю та травми заперечує. Доставлений до 9ї лікарні о 19:35 год. та прийнятий до лікарні.
Потерпіла ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснила, що є донькою ОСОБА_10 . З обвинуваченим ОСОБА_8 не знайома. За життя батько проживав разом із потерпілою. 14 лютого 2017 року вона перебувала на роботі. Повернувшись додому близько 21:00 год., вона виявила відсутність вдома батька. ОСОБА_10 відвів сина потерпілої на тренування і не повернувся. Його не стали чекати та лягли спати. Зранку, коли вона прокинулася, то батька вдома не було. Батько мобільний телефон з собою не брав. Знайшли батька в 9й лікарні, перебував у реанімації. Спочатку не могли встановити його особу. Батько був доставлений в лікарню бригадою швидкої допомоги у стані алкогольного сп`яніння. Вона була на роботі, тому поїхала сестра. Вона поїхала наступного дня до терапевтичного відділення. Швидку викликав тренер сина, який побачив батька на вулиці, який лежав на землі. Коли вона приїхала до лікарні, батько сказав, що його побили у лікарні. Хто саме побив не говорив. Почав скаржитись на біль в боку, внутрішніх органах. Покликали лікарів. Ніхто не пояснював, що з батьком. Її попрохали вийти з палати. Наступного дня ранку зателефонували з лікарні та сказали, що батько помер. За життя батько не зловживав алкогольними напоями.
Свідок ОСОБА_14 в судовому засіданні пояснила, що працює в 9ій лікарні медсестрою. Точну дату подій вона не пам`ятає. В зазначений день чергувала у хірургічному кабінеті прийомного покою. Зміна триває добу. Протягом зміни вона переміщувалась у приміщенні. Лікар надав завдання допомогти завезти з приймального покою пацієнта до реанімації, яка розміщена на цьому ж поверсі. Вона разом із санітаркою перед кінцем зміни перевезла на каталці до реанімації чоловіка віком близько 50 років. Чоловік був у стані алкогольного сп`яніння. Виглядав він неохайно. Діагноз людини вона не знає. Крові вона не бачила. Щодо тілесних пошкоджень, то вона їх не бачила. Також не бачила, щоб ОСОБА_8 завдавав будь-кому удари.
Свідок ОСОБА_15 в судовому засіданні пояснила, що працює в 9й лікарні в рентгенкабінеті. Дату подій вона не пам`ятає. Була холодна пора року. Під кінець добової зміни о 08.00 год. пацієнта привезли на каталці. Йому було призначено знімки грудної клітини (легені) та брюшної порожнини. Пацієнт був чоловік приблизно 50 років. Оскільки були відсутні відомості щодо імені, то записали його як невідомого. Знімки були стандартні. Пошкоджень в пацієнта вона не бачила.
Свідок ОСОБА_16 в судовому засіданні пояснив, що працює лікарем-анестезіологом у відділені реанімації 9ї лікарні. Події відбувалися 15 лютого 2017 року, він чергував у відділені реанімації. О 06:00 год. надійшло повідомлення з прийомного покою про необхідність консультації пацієнта. У прийомний покій сходила лікар ОСОБА_17 , яка по поверненню повідомила, що пацієнт потребує їх допомоги. В останнього виявлено енцефалопатія. Поводиться неадекватно, запах алкоголю. Попередній діагноз: порушення мозкової діяльності на ґрунті вживання алкоголю. З пацієнтом було важко розмовляти. Пацієнт активних скарг не пред`являв. По рентгенівським знімкам перелами ребер були відсутні. Хворий оглядався. Видимих тяжких пошкоджень виявлено не було.
Свідок ОСОБА_17 в судовому засіданні пояснила, що працює лікарем-анестезіологом у 9й лікарні. У лютому 2017 року вона перебувала на роботі на чергуванні разом з ОСОБА_16 . Вранці викликали до прийомного покою з метою консультації чи потребує пацієнт переміщення до реанімації. Пацієнт не відповідав адекватно на питання. Відчувався запах алкоголю з ротової порожнини. Зіниці були різні, що могло свідчити про інсульт чи черепно-мозкову травму. Пацієнту було рекомендовано госпіталізацію до реанімації. На той час прізвище особи не було відомо. Призначено проведення рентгену з метою виявлення черепно-мозкової травми. До реанімації хворого доставили на каталці з прийомного покою. На тілі хворого при огляді було виявлено численні гематоми, які були достатньо свіжими. Після проведення медичних процедур стан хворого покращився, проте пояснити, що з ним сталося він не міг. Вказував, що в нього болить все.
Свідок ОСОБА_18 в судовому засіданні пояснив, що працює у 9й лікарні анестезіологом. З потерпілим та обвинуваченим раніше не знайомий. Щодо обставин бійки у приміщенні лікарні свідку невідомо.
Свідок ОСОБА_19 в судовому засіданні пояснила, що працює завідувачем терапевтичного відділення у 9й лікарні. У лютому 2017 року вона оглядала хворого ОСОБА_10 в реанімації до переводу в інше відділення. Він називав своє ім`я та прізвище, поводився нормально, проте не пам`ятав, що з ним сталося. Відповідно до рентгенівських знімків, перелами ребер були відсутні. Він знаходився під наглядом в окремій палаті, оглядався він декілька разів. Прийшла донька, з якою вона спілкувалася. Доньці пояснила, що планується наступного дня УЗІ, оскільки в нього синці на поперековій ділянці, грудній клітці. Хворий скаржився на біль у попереку. Наступного дня, коли вона прийшла на роботу, їй повідомили, що вночі ОСОБА_10 стало зле і він помер.
Свідок ОСОБА_20 в судовому засіданні пояснила, що працює лікарем приймального відділення в 9й лікарні. ОСОБА_8 вона знає як працівника охорони. Хворого ОСОБА_10 побачила в терапевтичному відділенні, читала його історію хвороби. Під час вечірнього обходу не скаржився. Вночі стан погіршився, появилася задуха. Вона викликали реаніматолога.
Свідок ОСОБА_21 в судовому засіданні пояснила, що працює лікарем в 9й лікарні. Що сталося з пацієнтом до госпіталізації вона не знає. 17 лютого 2017 року вона чергувала у відділені. Її викликав терапевт до палати ОСОБА_10 , який перебував в агональному стані. Пацієнт без свідомості, задуха, слабий тиск. Він був переведений на інкубацію, штучну вентиляцію легенів. Заходи не привели до поліпшення ситуації . Пацієнт помер.
Відповідно до висновку клініко-експертної оцінки згідно з наказом ДОЗ ОДА від 06.10.2017 року №932 Про організацію КЕК ДОЗ ОДА на тимчасовій основі для перевірки якості та обсягів надання медичної допомоги ОСОБА_10 , під час виклику бригади ШМД фахівцями КУ «Запорізька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» ЗОР, відповідає вимогам наказу МОЗ України від 01.06.2009 року №370. Відсутні данні об`єктивного обстеження, що свідчать про наявність травми органів грудної порожнини при надходженні ОСОБА_10 15.02.2017 року, а додаткові методи (рентгенографія ОГК та черепа) травматичні пошкодження на цей час виключають. Медична допомога надана з відхиленням від вимог Уніфікованого клінічного протоколу екстреної медичної допомоги травми грудної клітки (наказ МОЗ України №34 від 15.01.2014 року «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги»), що були діючими на той час; (не було виконано рекомендації невролога, хірурга, а саме: УЗД органів черевної порожнини, комп`ютерна томографія головного мозку; не було проведено дослідження в динаміці ЕКГ, рентгенографії органів грудної порожнини.)Введення медичної документації не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 14.02.2012 року №110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкції щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров`я незалежно від форми власності та підпорядкування» зі змінами. Виявлені недоліки вплинули на перебіг, тривалість та виток захворювання. Смерть ОСОБА_10 слід вважати умовно відворотною.
Відповідно до висновків судово-медичної експертизи №680 від 18.03.2017 року, смерть ОСОБА_10 наступила від закритої тупої травми грудної клітини, що проявилася в переломах ребер зліва і справа з крововиливами в м`яких тканинах навколо переломів ребер, крововиливах під пристіночною плеврою, розривах пристіночної плеври зліва, наявністю темно-червоної рідкої крові в лівій плевральній порожнині до 700 мл і згортка крові, обсягом до 450 см. куб.; крововиливі в клітковину заочеревинного простору зліва і справа крововиливами в м`яких тканинах на передній і бічних поверхнях грудної клітини, синцями та саднами на грудній клітці, яка призвела до розвитку шоку.
На шок вказують: малоінтенсивне забарвлення трупних плям, нерівномірне кровонаповнення внутрішніх органів, в тому числі малокрів`я і набряк тканини головного мозку, малокрів`я міокарду, печінки, нирок; повнокров`я і вогнищевий альвеолярний набряк легенів; рідкий стан крові в порожнинах серця і великих судинах.
При судово-медичній експертизі трупу ОСОБА_10 були виявлені наступні пошкодження:
Закрита тупа травма тулуба: конструкційні повні поперечні перелами 2-5 ребер по середньої ключичній лінії справа, повні поперечні перелами 2-9 ребер по середньої ключичній лінії зліва, локальний повний поперечний перелам 11 ребра по середній пахвовій лінії зліва з крововиливами в м`які тканини в місцях переломів, розриви пристіночної плеври на рівні 4-6 ребер по середньої ключичній лінії зліва і 11 ребра по середній пахвовій лінії зліва, наявність темно-червоної рідкої крові в лівій плевральній порожнині до 700 мл і згортка крові, обсягом до 450 см. куб .; крововилив в клітковину заочеревинного простору зліва і справа; крововиливи в м`які тканини передньої поверхні грудної клітки зліва, з переходом на ліву бічну поверхню і на правій бічній поверхні грудної клітини, в міжлопаткові області і в поперековій ділянці зліва і справа; синці на передній поверхні грудної клітини, від рівня 2-го міжребер`я до ребрових дуг, на лівій бічній поверхні тулуба, в проекції 6-го ребра зліва, на правій бічній поверхні тулуба, з переходом на праву поперекову область, і в лівій поперековій області , садна на лівій бічній поверхні тулуба, в проекції 5-8-го ребер зліва;
синці в лобній ділянці справа, у зовнішнього краю лівого ока, з переходом на верхню повіку, у внутрішнього краю правого ока з переходом на нижню повіку правого ока, на зовнішній поверхні у верхній третині лівого плеча, на задній поверхні в середньої третини лівого плеча, на внутрішній поверхні лівого плеча в середній третині, на задній внутрішній поверхні лівого ліктьового суглоба, на зовнішній поверхні у верхній і середній третинах лівого передпліччя, на тильній поверхні лівої кисті, на зовнішній поверхні у верхній третині правого плеча, на задній поверхні правого ліктьового суглоба, на зовнішній поверхні в середній третині правого плеча, на зовнішній поверхні у верхній і середній третинах правого передпліччя, на тильній поверхні правої кисті, у зовнішнього краю лівої клубової кістки, на зовнішній поверхні в проекції лівого стегнового суглоба, на внутрішній поверхні лівого колінного суглоба, на внутрішній поверхні у верхній і середній третинах правої гомілки, на внутрішній поверхні правого гомілковостопного суглоба, на внутрішніх поверхнях стоп, в сідничних областях, садна в лобній ділянці справа, на задній поверхні в середній третині лівого плеча, на передній поверхні в середній третині правого передпліччя, на задній поверхні в середній третині правої гомілки, в сідничних областях.
Закрита тупа травма грудної клітини, виявлена у ОСОБА_10 , як небезпечна для життя, утворилася прижиттєво, за кілька днів до настання смерті, має ознаки тяжких тілесних ушкоджень і складається в прямому причинному зв`язку з настанням смерті.
Синці та садна на голові, обличчі, на верхніх і нижніх кінцівках - утворилися прижиттєво, за кілька днів до настання смерті, в прямому причинному зв`язку зі смертю не перебувають, у живих осіб дані пошкодження могли б ставитися до категорії легких тілесних ушкоджень.
Всі пошкодження у ОСОБА_10 , утворилися за механізмом тупої травми.
Закрита тупа травма грудної клітини - утворилася від травматичного впливу тупих (ого) твердих (ого) предметів (а) в передню та праву і ліву бічні поверхні тулуба;
Синці і садна на голові, обличчі, на верхніх і нижніх кінцівках - утворилася в місцях травматичних впливів тупих твердих предметів.
Особливості травмуючих предметів в тілесних ушкодженнях не відобразилися.
При судово-медичній експертизі ОСОБА_10 будь-яких «посмертних» пошкоджень не виявлено.
Можливість здійснення активних цілеспрямованих дій (в тому числі пересуватися, кричати, кликати на допомогу і т.п.) з моменту заподіяння даних ушкоджень до настання смерті не виключається.
Також при судово-медичній експертизі ОСОБА_10 , були виявлені полікістоз лівої нирки, ознаки токсико-гіпоксичної енцефалопатії, кардіоміопатія, жировий гепатоз, хронічний гепатит.
Допитана в судовому засіданні експерт ОСОБА_22 пояснила, що під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні нею була проведена судово-медична експертиза трупу ОСОБА_10 . Фотографії до експертизи нею були виготовлені 18.02.2017 року. При проведенні дослідження рентгенівські знімки не вивчалися.
Згідно звисновком комісійноїсудово-медичноїекспертизи №154/квід 21.04.2017року,при судово-медичнійекспертизі трупа ОСОБА_10 .1964р.н.,(«Висновокексперта» №680від 18.02.2017р.)були виявленінаступні тілесніушкодження:в лобнійобласті справадва садната синюшно-фіолетовийсинець;у зовнішньогокраю лівогоока ізпереходом наверхню повіку,у внутрішньогокраю правогоока ізпереходом нанижню повікувиявлені темно-фіолетовогокольору синці;на внутрішнійповерхні вверхній третинілівого плечадва синюшно-фіолетовихсинці;на заднійповерхні всередній третинілівого плечасадно тасинюшно-фіолетовогокольору синець;на внутрішнійповерхні лівогоплеча всередній третинісинюшно-фіолетовогокольору синець;на заднійвнутрішній поверхнілівого ліктьовогосуглобу синюшно-фіолетовогокольору синець;на зовнішнійповерхні вверхній ісередній третинілівого передпліччядва синюшно-фіолетовогокольору синці;на тильнійповерхні лівоїкисті уоснови першогота четвертогопальців синюшно-фіолетовогокольору синці;на внутрішнійповерхні вверхній третиніправого плечасинюшно-фіолетовогокольору синець;на заднійповерхні правоголіктьового суглобусинюшно-фіолетовогокольору синець;на зовнішнійповерхні всередній третиніправого плечасинюшно-фіолетовогокольору синець;на зовнішнійповерхні уверхній ісередній третинахправого передпліччясинюшно-фіолетовогокольору синці;на переднійповерхні всередній третиніправого передпліччядва садна;на тильнійповерхні правоїкисті виявленісинюшно-фіолетовогокольору синці;на переднійповерхні грудноїклітки ліворучта праворучвід рівнядругих міжреберьдо ребернихдуг,на ділянці27x28смтемно-фіолетовогокольору синціу кількостідев`яти;на лівійбічній поверхнітулуба.в проекції5-8ребер ліворучтри вертикальнихсадна;у зовнішньогокраю лівоїклубової кісткисинюшно-фіолетовогокольору синець;на лівійбічній поверхнітулуба,в проекціїшостого ребраліворуч темно-фіолетовогокольору синець;на правійбічній поверхнітулубу ізпереходом направу поперековуділянку темно-фіолетового кольору (в кількості п`яти), на зовнішній поверхні в проекції лівого тазо-стегнового суглобу синюшно-фіолетового кольору синець; на внутрішній поверхні лівого колінного суглобу три синюшно-фіолетового кольору синці; на внутрішній поверхні у верхній та нижній третинах правої гомілки два синюшно-фіолетового кольору синці; на задній поверхні в середній третині правої гомілки садна, на внутрішній поверхні правого гомілкостопного суглобу виявлено синюшно-фіолетового кольору синці (в кількості двох); на внутрішніх поверхнях стоп синюшно-фіолетового кольору синці (один ліворуч, один праворуч); у сідничних ділянках ліворуч та праворуч на тлі синців синюшно-фіолетового кольору наявні вертикальної форми садна; в м`яких тканинах передньої поверхні грудної клітки ліворуч із переходом на бічні поверхні грудної клітки крововиливи; повні поперечні перелами 2-5 ребер по середній ключичній лінії справа, з морфологічними ознаками локальних; у м`яких тканинах передньої поверхні грудної клітки ліворуч в ділянці переломів, крововилив, провідний напрямок травмуючої сили спереду назад в ділянку правої передньої поверхні грудної клітки; повні поперечні перелами 2-9 ребер по середній ключичній лінії ліворуч, із морфологічними ознаками локальних; у м`яких тканинах передньої поверхні грудної клітки ліворуч в ділянці переламів, крововилив, провідний напрямок травмуючої сили спереду назад в ділянку лівої передньої поверхні грудної клітки; повний поперечний перелам 11 ребра по середньо-пахвовій лінії ліворуч, із морфологічними ознаками локального; у м`яких тканинах в зоні переламу, крововилив, провідний напрямок травмуючої сили зліва направо в ділянку лівої бічної поверхні грудної клітки; у лівій плевральній порожнині до 700мл рідкої темно-червоного кольору крові та червоний, блискучій згорток крові до 450мл; вертикальні розриви пристінкової плеври на рівні переламів 4-6 ребер ліворуч та 11 ребра ліворуч, на тлі розривів наявні крововиливи.
Всі виявлені при експертизі трупа тілесні ушкодження утворилися за механізмом тупої травми, тобто внаслідок дії тупих твердих предметів, індивідуалізуючі ознаки яких в ушкодженнях не відобразилися.
Загальний механізм утворення синців наступний. Синці виникають в зоні безпосереднього травматичного впливу, із незначною здатністю післятравматичного переміщення, внаслідок ушкодження внутрішньо шкірних судин та виходженням крові у навколишні тканини; принциповий механізм виникнення крововиливів такий самий, проте рівень локалізації судин є глибшим - підшкірні, тканеві.
Садна завжди характеризують зону безпосереднього травматичного впливу. Щодо механізму, вони утворюються внаслідок дії тупого твердого предмета (предметів) під кутом відмінним від 90°.
Локальні (розгинальні) переломи виникають внаслідок місцевої дії травмуючого предмета внаслідок переважання травматичного зусилля над еластичними та міцнісними властивостями ребер.
Загальна кількість травматичних впливів, що відобразилася на тілі потерпілого становить 35-40.
Провідну роль в настанні смерті потерпілого відіграли тілесні ушкодження в ділянці грудної клітки: синці, крововиливи, переломи ребер, ушкодження плеври, що супроводжувалися накопиченням значної кількості крові у плевральній порожнині та призвели до розвитку шокоподібної реакції.
Згідно з «Правилами судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень» (далі Правила), сказані прояви травми мають ознаки тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя.
Так пунктом 2.1.1. вказаних Правил, ознаками тяжкого тілесного ушкодження є небезпека для життя.
Відповідно до пункту 2.1.2. Правил, небезпечними для життя ушкодження, що в момент заподіяння (завдання) чи в клінічному перебігу через різні проміжки час спричиняють загрозливі для життя явища (див. п.2.1.3.о) і котрі без надання медичної допомоги, за звичайним своїм перебігом, закінчуються чи можуть закінчитися смертю. Запобігання смерті, що обумовлене наданням медичної допомоги не повинно братися до уваги при оцінюванні загрози для життя таких ушкоджень. Загрозливий для життя стан, який розвивається в клінічному перебігу ушкоджень, незалежно від проміжку часу, що минув після його заподіяння, повинен перебувати з ним у прямому причинно-наслідковому зв`язку.
Пунктом 2.1.3. Правил зазначено, що до ушкоджень, що небезпечні для життя, належать закриті ушкодження органів грудної, черевної порожнини, органів заочеревинного простору, порожнини таза - все за наявності загрозливих для життя явищ.
Всі інші виявлені на трупі тілесні ушкодження, як кожне окремо, так і у сукупності, мають ознаки легких тілесних ушкоджень.
Згідно з пунктом 2.3.5. Правил, легке тілесне ушкодження, що не спричинило короткочасного розладу здоров`я чи незначною стійкої втрати працездатності, - це ушкодження, що має незначні скороминущі наслідки, тривалістю не більше як шість днів.
Суттєвої ролі у настанні смерті вказані ушкодження не відіграли.
Всі виявленні на тілі потерпілого тілесні ушкодження могли утворитися внаслідок неодноразових травматичних впливів руками та взутими (у берці) ногами, за умови достатньої для виникнення конкретних ушкоджень (чи їх груп) кінетичної енергії.
Всі виявлені на тілі потерпілого тілесні ушкодження не могли виникнути внаслідок однократного травматичного падіння на рівну пласку поверхню із висоти власного зросту (із положення стоячи), через те, що на тілі постраждалого відобразилася велика кількість окремих травматичних впливів, а також через те, що тілесні ушкодження, розташовані на різних анатомічних поверхнях тіла потерпілого, одночасна травма яких є неможливою.
Якщо окремо розглядати комплекс ушкоджень, що відіграли провідну роль в настанні смерті потерпілого (травма грудної клітки) з точки зору можливості виникнення внаслідок падіння на пласку рівну поверхню, то комісія вважає, що така можливість виключається.
Переважна більшість переламів ребер розташована на передній поверхні грудної клітки, але перелам 11 ребра ліворуч по середньо-пахвовій лінії не могло виникнути внаслідок падіння на передню поверхню тулубу, через те, що виникло внаслідок травматичного впливу у бічну поверхню тулубу. Крім того, при падінні на площину, у людини прояви травми розповсюджуються більш менш рівномірно, а часто травма голови превалює над травмами більш низько розташованих ділянок тіла. Проте, при експертизі потерпілого проявів високо кінетичних впливів поза межами грудної клітки (на голові чи кінцівках) не виявлено, що загалом нехарактерно навіть для неоднократних падінь на площину з висоти власного зросту.
У п.4 висновку експертна комісія зазначає, що не виключається виникнення всього комплексу виявлених у потерпілого тілесних пошкоджень за механізмом: потерпілий перебував в стані алкогольного сп`яніння у зв`язку з чим мав порушення координації рухів та невпевнено тримався на ногах, неодноразово падав, потерпілому було нанесено не менш ніж шість окремих травматичних впливів (лівою та правою) ногами.
Допитаний в судовому засіданні експерт ОСОБА_23 щодо висновків експертизи додатково пояснив, що всі встановлені в померлого пошкодження утворилися майже в один час (продовж доби) до смерті. При проведенні комісійної експертизи експерти використовували матеріали первинної експертизи. При цьому фактичні данні (опис фактичних пошкоджень тіла померлого), які використовувалися експертами інтерпретовані в частині висновку щодо переламів ребер суперечливо. В первинній експертизі зазначено, що перелами ребер конструкційні, а в комісійній зазначено, що перелами ребер локальні. В експертизі зазначено, з яких причин експертна комісія прийшла до таких висновків. Синці та перелами ребер можуть не співпадати за локалізацією, оскільки кістки менш стійкі на розтягнення, чим до здавлювання. Ребра зазвичай схильні до переломів на закругленні навіть при впливі в передню частину грудної клітини. При завданні ударів ногою взуту в берці необов`язково може утворитися характерні сліди (рельєф підошви). Одяг (тканина) може нівелювати вплив краю взуття, уступу краю взуття на шкіру людини. Відсутні також були ознаки, що травми у ОСОБА_10 були отримані внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Експерт виключив можливість отримання тілесних пошкоджень померлим під час проведення реанімаційних заходів.
В судовому засіданні було переглянуто відеозапис з камери спостереження, розташованої у приміщенні приймального покою КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9», яка розташована за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Щаслива 1.
Відеозапис зафіксований на трьох відео файлах.
Під час перегляду файлу з назвою: 2_12_R_022017030000 було використано програму програвач «Windows», та встановлено, що протягом усього відеозапису у правому верхньому куті відеозапису зазначено дату: 15.02.2017, а також йде відлік часу з 03:00 години до 03:59 годин, у нижньому лівому куті, протягом усього відео мається напис: «Cam 12». З відеозапису встановлено, що камера, якою здійснено даний відеозапис, розташована з внутрішньої сторони приміщення для доставляння пацієнтів швидкою медичною допомогою, навпроти входу до даного приміщення. Камеру закріплено, протягом усього відеозапису камера не рухалась. На першому кадрі видно: з лівої сторони три візка для перевезення лежачих, які розташовані уздовж лівої стіни, поряд один з одним, візки розташовані перпендикулярно до лівої стіни, відразу за візками ближче до входу у приміщення знаходиться стіна білого кольору з двома вікнами у верхній частині, стіна має довжину ідентичну довжині візків. Даною стіною відгороджено частину приміщення біля лівої стіни приміщення та стіни, у якій знаходиться вхідний отвір до приміщення, частина приміщення розташована за вказаною стіною не проглядається, за краєм вказаної стіни видно силуети ніг у чорних штанах та чорному взутті, а також краї носилок у кількості 2 одиниць, одні носилки розташовані за вказаною стіною паралельно стіні, інші розташовані уздовж стіни у якій знаходиться вхідний отвір до вказаного приміщення, силуети ніг у чорних брюках та черевиках знаходяться на підлозі між носилками. У стіні, в якій розташовано вхідний отвір, біля лівого кута у верхній частині знаходиться віконний отвір, розділений на два вікна, поряд з вказаними вікнами розташовано вхідний отвір до приміщення, облаштований двостворчатими дверима, вище руків`я дверей, у дверях знаходяться віконні отвори. З правої сторони видно стіну білого кольору.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:01:45 зі сторони, протилежної від входу до приміщення, до входу направляється особа жіночої статі у білому взутті, сірих брюках, синій куртці, з косою на голові, підходить до виходу з приміщення і там знаходиться.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:04:09 зі сторони протилежної від входу до приміщення до входу направляється особа чоловічої статі в уніформі синього кольору (особа, зовні схожа на ОСОБА_8 ), особа підходить до виходу з приміщення спілкується з особою жіночої статі, потім заглядає за стіну, де знаходиться силует ніг, після чого направляється у сторону протилежну від входу до приміщення.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:06:32, особа жіночої статі повертається від входу до приміщення у протилежну сторону, зникає з поля зору камери.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:07:42, дві особи жіночої статі направляються до входу до приміщення, одна особа у білому взутті, сірих брюках, синій куртці, з косою на голові виходить з приміщення, інша в уніформі голубого кольору з короткою світлою зачіскою повертається.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:14:53 зі сторони, протилежної від входу до приміщення, до входу направляється особа жіночої статі у синіх брюках та зеленій кофті з аркушем паперу у лівій руці. Дана особа заглядає за стіну, де знаходяться силуети ніг та повертається звідки вийшла.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:18:40 за стінкою, де знаходяться силуети ніг, з підлоги підводиться особа, чиї силуети ніг було видно, сидить на підлозі з витягнутими ногами, в цей час зі сторони, протилежної від входу до приміщення, до входу направляється особа в уніформі голубого кольору з короткою світлою зачіскою, після чого особа повертається звідки вийшла, під час повернення повертає голову до особи, яка підвелась за стінкою далі направляється звідки вийшла.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:19:05 до приміщення із зовні входять дві особи у червоних костюмах зі світловидбиваючими полосами, одна особа бере візок та викочує з приміщення.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:21:47 до приміщення заходять 3 особи у червоних костюмах, одна особа у чорному костюмі з написом «Скорая помощь», та завозять на візку особу у двері, які не було видно до цього моменту, з правої сторони, оскільки вони білого кольору, та зливалися зі стіною, також до приміщення заходить особа жіночої статі у чорному пальто, чорних брюках, чорному взутті, червоному светрі, заходить у вхідний отвір з правої сторони, куди завезли особу на візку, після чого до приміщення заходить особа жіночої статі у чорному пальто та чорних брюках з білим пакетом у лівій руці, та заходить до вказаних дверей з правої сторони.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:22:49 особа у чорному пальто, яка була з білим пакетом (пакет у руках відсутній), виходить з дверей з правої сторони, та виходить з приміщення через вхідний отвір. До правих дверей заходить особа жіночої статі з короткою зачіскою чорного кольору у жилетці чорного кольору поверх білого светру у чорних штанах та білих капцях, потім дана особа виходить з дверей з правої сторони та направляється до входу до приміщення, заглядає за стінку, де знаходяться силуети ніг, і повертається звідки вийшла.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:26:05 з приміщення виходять особи у червоних костюмах, по центру приміщення, вийшовши з дверей з правої сторони, знаходиться особа у чорному пальто.
При індикації часу у правому верхньому куті 03:21:00 силует ніг за стінкою періодично рухаються до кінця відеозапису.
Під час перегляду файлу з назвою: 3_12_R_022017040000, встановлено, що протягом усього відео у правому верхньому куті відеозапису зазначено дату: 15.02.2017, а також йде відлік часу з 04:00 години до 04:59 годин та 59 секунд, у нижньому лівому куті, протягом усього відео мається напис: «Cam 12». З відеозапису встановлено, що камера, якою здійснено даний відеозапис, розташована з внутрішньої сторони приміщення для доставляння пацієнтів швидкою медичною допомогою, навпроти входу до даного приміщення. Камеру закріплено, протягом усього відеозапису камера на рухалась. На першому кадрі видно: з лівої сторони три візка для перевезення лежачих, які розташовані уздовж лівої стіни, поряд один з одним, візки розташовані перпендикулярно до лівої стіни, зразу за візками ближче до входу у приміщення знаходиться стіна білого кольору, з двома вікнами у верхній частині, стіна має довжину ідентичну довжині візків. Даною стіною відгороджено частину приміщення біля лівої стіни приміщення та стіни, у якій знаходиться вхідний отвір до приміщення, частина приміщення розташована за вказаною стіною не проглядається, за краєм вказаної стіни видно силуети ніг у чорних штанах та чорному взутті, а також краї носилок у кількості 2 одиниць, одні носилки розташовані за вказаною стіною паралельно стіні, інші розташовані уздовж стіни, у якій знаходиться вхідний отвір до вказаного приміщення, силуети ніг у чорних брюках та черевиках знаходяться на підлозі між носилками. У стіні, в якій розташовано вхідний отвір біля лівого кута у верхній частині знаходиться віконний отвір, розділений на два вікна, поряд з вказаними вікнами розташовано вхідний отвір до приміщення, облаштований двостворчатими дверима, вище руків`я дверей у дверях знаходяться віконні отвори. З правої сторони видно стіну білого кольору.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:00:05 особа, чиї силуети ніг видно за стіною, підводиться та сидить на підлозі з витягнутими ногами.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:05:16 із-за стіни, де знаходиться особа, яка сиділа на підлозі, виходить особа чоловічої статі у чорних брюках, чорній шапці, коричневій куртці з міховим коміром, синьому светрі, направляється у сторону протилежну від входу до приміщення, зникає.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:07:30 особа чоловічої статі у чорних брюках, чорній шапці, коричневій куртці з міховим коміром, синьому светрі, виходить зі сторони протилежної від входу до приміщення та направляється за стіну, де знаходились силуети ніг, у цей час з-за тієї стіни виходить особа чоловічої статі у чорних брюках, чорному взутті, синій куртці та чорній шапці, яка направляється у сторону протилежну від входу до приміщення та зникає, особа у коричневій куртці заходить за стіну та стоїть певний час, потім зникає за стіною.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:08:49, з лівого кута, протилежного від входу до приміщення, виходить особа жіночої статі у голубих брюках та чорно-білому светрі у незрозумілий візерунок, заходить за стіну, де знаходилися силуети ніг, дивиться потім повертається звідки вийшла.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:14:22 зі сторони протилежної до входу у приміщення виходить особа у синій уніформі з написом на спині «Січ-безпека» (особа, зовні схожа на ОСОБА_8 ), з рацією на лівій стороні груді, у шапці сірого кольору, підходить до стіни, за якою видно силуети ніг, 40 секунд дивиться, потім повертається звідки вийшла.
При індикації часу 4:18.00 у правому верхньому куті через вхідні двері до приміщення входять двоє відвідувачів лікарні: чоловік та жінка. За ними входить працівник лікарні. Вказані три особи слідують вглиб приміщення та стають поруч з каталками.
Відвідувачі лікарні проходять до кімнати через праві двері о 04:19:29.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:20:00 особа (під час огляду обвинуваченим вказано, що ця особа є ОСОБА_10 ), силуети ніг, які раніше було видно, сидячи на підлозі з витягнутими ногами, пересувається по підлозі навсидьки та виповзає із-за стіни, видно що дана особа одягнена у чорні брюки та сорочку в чорно-білу клітинку, особа повільно переповзає до центру приміщення, іноді її вуста рухаються.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:26:15 дана особа ( ОСОБА_10 ), знаходячись навпроти входу до приміщення, сидячи на підлозі, починає розмову з особою жіночої статі у чорній жилетці поверх білого светру, та особою у синій куртці, з написом на спині жовтого кольору «Січ-Безпека» та чорній шапці із двома червоними смужками. При індикації часу у правому верхньому куті 04:26:51 особа, яка сиділа на підлозі, лягає на спину ( ОСОБА_10 ). Потім особа у синій уніформі із чорною шапкою з двома червоними смужками ( ОСОБА_8 ) підходить до чоловіка, який сидіть на підлозі ( ОСОБА_10 ), бере його за руку та затягує за стіну з лівої сторони приміщення, особа жіночої статі у чорній жилетці поверх білого светру спостерігає (особа №3), потім ОСОБА_10 стає не видно, ОСОБА_8 та особа №3 розмовляють з ОСОБА_10 та між собою.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:31:00 особа № З повертається звідки вийшла, ОСОБА_8 продовжує спілкуватись з ким-то, хто перебуває за ширмою. При індикації часу у правому верхньому куті 04:33:05 повертається особа №3 з курткою синього кольору, накинутою зверху. При індикації часу у правому верхньому куті 04:35:15 ОСОБА_8 заходить за стіну, зникає з поля зору камери.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:35:42, ОСОБА_8 підводить ОСОБА_10 , беручи ззаду за одяг на ноги, однак останній не може встояти, зпирається на стіну. ОСОБА_8 намагається втримати ОСОБА_10 , потім останній падає спиною назад частково на підлогу, частково на носилки, які лежать на підлозі. ОСОБА_8 за праву руку затягує ОСОБА_10 за стіну, обидві особи зникають з поля зору камери.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:37:30 з за стіни з`являється силует ОСОБА_8 спиною до камери, видно як він правою ногою штовхає силуети ніг у чорних брюках. Потім ОСОБА_8 заходить за стіну.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:38:50, до ОСОБА_8 та ОСОБА_10 підходить особа №3 до силуетів ніг та штовхає їх своєю лівою ногою, потім нахиляється, через півхвилини повертається звідки прийшла. Після цього видно як силуети ніг у чорних брюках рухаються.
При індикації часу в правому верхньому куті 04:40:00 видно як ОСОБА_8 , тримаючи за сорочку в чорно-білу клітинку, підводить ОСОБА_10 на ноги. Тримаючи руками за сорочку, оголяє тулуб ОСОБА_10 від поясу до грудей. ОСОБА_10 стояти не може, стає навколішки, потім падає за стіну, стає видно лише силуети ніг. Потім видно як силуети ніг різко рухаються, та ОСОБА_10 щось штовхає у спину внаслідок чого, він підводиться, потім ОСОБА_8 різкими рухами спочатку нахиляє тулуб ОСОБА_10 та різко тягне догори три рази. Потім правою рукою бере за голову та притискає на ліву сторону на носилки. Далі ОСОБА_8 підводить ОСОБА_10 на ноги (04:43:46), однак ОСОБА_10 не стоїть на ногах та спиною назад падає за стіну. ОСОБА_8 виходить з за стіни, стає спиною до камери (індикація у правому верхньому куті 04:44:28). ОСОБА_8 стоїть за стіною, видно край правої ноги, потім права нога різко рухається уперед (04:44:37), також коливаються носилки, які лежать з правої сторони. Потім видно як права нога ОСОБА_8 відступає назад, та знову різко рухається уперед (04:44:45), кінцева точка руху ноги не видна, бо знаходиться за стіною. Потім різкий рух правої ноги ОСОБА_8 повторюється (індикація 04:44:49), таким же чином повторюється рух лівої ноги (індикація 04:44:59), повторюється рух правою ногою (індикація 04:45:07), повторюється рух правою ногою (індикація 04:45:14). Далі ОСОБА_8 заходить за стіну, силуети ніг на підлозі у чорних брюках іноді рухаються. ОСОБА_8 підходить за ширму і знову робить різкий рух правою ногою, кінцевої точки руху не видно (04:45:57), повторно робить різкий рух правою ногою, кінцевої точки руху не видно (04:46:12), повторно робить різкий рух правою ногою, кінцевої точки руху не видно (04:46:32).
При індикації часу 04:49:00 до приміщення заходить особа жіночої статі у блакитній уніформі, яка дивиться на ОСОБА_8 та ОСОБА_10 . Звертається до ОСОБА_8 та жестикулює. О 04:49:19 виходить з приміщення особа жіночої статі у блакитній уніформі.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:49:31 ОСОБА_8 виштовхує ОСОБА_10 із-за стіни та намагається підвести на ноги, однак останній не може стояти, в положенні сидячи падає на спину.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:50:51, ОСОБА_8 виходить за стіни, направляється до виходу з приміщення та виходить надвір.
04:52:49 ОСОБА_8 заходить до приміщення та знову виходить.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:56:52 ОСОБА_8 заходить до приміщення та заходить за стіну, знаходиться за стіною.
При індикації часу у правому верхньому куті 04:57:47, особа у сірих штанях, синьому светрі з чорною короткою зачіскою, жіночої статі (особа №3), підходить до стіни, заглядає нахиляється, підводиться та повертається у протилежну сторону від входу до приміщення.
Під час перегляду файлу з назвою: 4_12_R_022017050000 було використано програму програвач «Windows», встановлено, що протягом усього відео у правому верхньому куті відеозапису зазначено дату: 15.02.2017, також йде відлік часу з 05:00 години до 05:59 годин у нижньому лівому куті, протягом усього відео мається напис: «Cam 12». З відеозапису встановлено, що камера, якою здійснено даний відеозапис, розташована, з внутрішньої сторони приміщення для доставляння пацієнтів швидкою медичною допомогою, навпроти входу до даного приміщення. Камеру закріплено, протягом усього відеозапису камера не рухалась. На першому кадрі видно: з лівої сторони три візка для перевезення лежачих, які розташовані уздовж лівої стіни, поряд один з одним, візки розташовані перпендикулярно до лівої стіни, відразу за візками ближче до входу у приміщення знаходиться стіна білого кольору, з двома вікнами у верхній частині, стіна має довжину ідентичну довжині візків. Даною стіною відгороджено частину приміщення біля лівої стіни приміщення та стіни, у якій знаходиться вхідний отвір до приміщення, частина приміщення розташована за вказаною стіною не проглядається, за краєм вказаної стіни видно, силуети ніг у чорних штанах та чорному взутті, а також краї носилок у кількості 2 одиниць, одні носилки розташовані за вказаною стіною паралельно стіні, інші розташовані уздовж стіни, у якій знаходиться вхідний отвір до вказаного приміщення, силуети ніг у чорних брюках та черевиках знаходяться па підлозі між носилками. У стіні, в якій розташовано вхідний отвір біля лівого кута у верхній частині знаходиться віконний отвір, розділений на два вікна, поряд з вказаними вікнами розташовано вхідний отвір до приміщення, облаштований двостворчатими дверима, вище руків`я дверей у дверях знаходяться віконні отвори. З правої сторони видно стіну білого кольору.
При індикації часу у правому верхньому куті 05:00:00 та до індексації 05:02:02 силуети ніг у чорних брюках які виступають із-за стіни періодично смикаються, періодично видно як ОСОБА_8 виглядає із-за стіни та намагається перемістити тіло ОСОБА_10 ..
При індикації часу у правому верхньому куті 05:02:02 видно як ОСОБА_8 затягує за стіну ОСОБА_10 , силуети ніг якого стає видно наполовину менше, потім ОСОБА_8 піднімає носилки біля стіни та достає черевик, який одіває на ногу ОСОБА_10 .
При індикації часу у правому верхньому куті 05:04:00 до ОСОБА_8 та ОСОБА_10 за стіну підходить особа у сірих штанях, білих капцях та синій куртці (особа №3), намагається допомогти ОСОБА_8 підвести ОСОБА_10 , останній не підводиться.
При індикації часу у правому верхньому куті 05:06:13 ОСОБА_8 виходить із-за стіни та направляється у сторону протилежну від входу до приміщення зникає. Особа №3, нахиляється над ОСОБА_10 , при індикації часу у правому верхньому куті 05:07:15 особа №3 направляється у сторону протилежну входу до приміщення. Зникає, у цей же час із вказаної сторони виходять дві особи в уніформі синього кольору, а саме: ОСОБА_8 та особа в синій уніформі з написом на спині «Січ-безпека» у чорній шапці без візерунків ( ОСОБА_11 ). Дані особи заходять за стіну, де знаходиться ОСОБА_10 , беруть останнього за руки з двох сторін та підводять на ноги, той самостійно не стоїть, тому осідає на сідниці та спину.
При індикації часу у правому верхньому куті 05:08:50 ОСОБА_8 та ОСОБА_11 знову беруть за руки ОСОБА_10 та підводять на ноги, останній коло стінки сповзає на коліна, сідає на сідниці та падає на спину на підлогу. З`являється особа №3, яка разом з ОСОБА_8 та ОСОБА_11 спостерігають як лежить ОСОБА_10 , що рухає руками і ногами.
При індикації часу у правому верхньому куті 05:10:25 ОСОБА_8 та ОСОБА_11 беруть ОСОБА_10 за руки і ногу і затягують по підлозі за стіну. Після цього ОСОБА_11 виходить з приміщення (05:11:41), ОСОБА_8 залишається за стіною, що відбувається за стіною не видно.
При індикації часу у правому верхньому куті 05:14:09 ОСОБА_8 виходить з-за стіни, а потім з приміщення.
При індикації часу у правому верхньому куті 05:14:24, із-за стіни виходить особа чоловічої статі у чорних брюках, коричневій куртці з міховим коміром та чорній шапці і також виходить з приміщення.
При індикації часу у правому верхньому куті 05:18:55 дві особи в синій уніформі заходять до приміщення, ОСОБА_8 заходить за стіну та нахиляється, що він робить не видно за стіною, ОСОБА_11 стоїть та спостерігає. При індикації часу у правому верхньому куті 05:20:56 ОСОБА_8 витягує ОСОБА_10 головою вперед із-за стіни, потім затягує на носилки і затягує за стіну, далі за стіну заходить ОСОБА_11 , усі особи зникають за стіною.
При індикації часу у правому верхньому куті 05:21:00 до 05:21:47 що відбувається за стіною не видно. Після чого ОСОБА_8 , ОСОБА_11 виходять із-за стіни та направляються у сторону протилежну від входу до приміщення та зникають. Після вказаних подій до кінця відеозапису у приміщенні нічого не відбувається.
Відповідно до посмертного епікризу стаціонарного хворого №547 від 17.02.2017 року ОСОБА_10 знаходився на стаціонарному лікуванні в ОАІТ з 15.02.17 по 16.02.2017 року в терапевтичному відділені 9 міської лікарні з 16.02.2017 року по 17.02.2017 року АОІТ.
За результатами проведеного дослідження встановлений посмертний діагноз: отруєння невідомою речовиною (сурогат алкоголю). Забій головного мозку ? Набряк головного мозку. Інтоксикаційна енцефалопатія. Дисметаболічна кардіопатія СН ІІ-А ФК ІІІ. ТЕЛА дрібних гілок? Множинні забої м`яких тканин обличчя голови, тулубу, кінцівок, поперекової області. Алкогольне сп`яніння тяжкого ступеню, хронічне зловживання алкоголю. ІНФОРМАЦІЯ_4 о 06.00 год. констатована смерть ОСОБА_10 .
Відповідно до медичної карти стаціонарного хворого №547ург, заповненої на ім`я ОСОБА_10 , останній був госпіталізований 15.02.2017 року о 05.30 год. Вказана медична карта первинно заповнена на невідому особу та зазначено, що він взятий з території. При госпіталізації в ОСОБА_10 виявлено алкогольне сп`яніння, отруєння невстановленою речовиною, множинні забої м`яких тканин обличчя голови, тулубу, кінцівок, поперекової області.
Відповідно до вкладиша в історію хвороби від 15.02.2017 року, заповненого на ім`я «невідомого», при огляді останнього встановлено на тілі сині садна, старі гематоми, крововиливи. Діагноз приймального відділення: алкогольне оп`яніння, отруєння сурогатами алкоголю. Супутній діагноз: забій грудної клітини (дата невідома).
Після огляду лікаря 15.02.2017 року о 06.00 год. анамнез хвороби: зі слів медичного персоналу приймального покою хворий був доставлений о 19:30 год. БШМП. Поводився агресивно та неадекватно. Самостійно покинув лікарню. Категорично відмовився від огляду та лікування. В ранці 05:00 год. знайдений охоронцями на території лікарні без свідомості.
Відповідно до журналу №6 обліку прийому хворих у стаціонар та відмов у госпіталізації під записом №1023 зазначено госпіталізацію «невідомого» 14.02.17 року о 19:30 год. взятий з АДРЕСА_3 біля будинку, під записом №1026 зазначено «Невідомий» та ОСОБА_10 , який о 05:30 год. взятий з території 9ї лікарні.
Згідно з журналом запису рентгенологічних досліджень ургентного кабінету 15.02.2017 року ОСОБА_10 двічі проходив рентгенологічне дослідження.
Стороною обвинувачення суду надані: ухвала слідчого судді апеляційного суду Запорізької області від 23.03.2017 року про надання дозволу на проведення негласної слідчої (розшукової) дії (ЄУН 778/2103/17), ухвала слідчого судді апеляційного суду Запорізької області від 23.03.2017 року про надання дозволу на проведення негласної слідчої (розшукової) дії (ЄУН 778/2104/17), клопотання про дозвіл на проведення негласної слідчої дії від 17.03.2017 року, клопотання про дозвіл на проведення негласної слідчої дії від 17.03.2017 року.
З перелічених клопотань гриф «таємно» скасований 31.05.2018 року, ухвали -27.07.2018 року, тобто в порядку ст. 290 КПК України стороною обвинувачення захиснику та підсудному не відкривалися.
Недопустимість перелічених доказів було встановлена судом в порядку ст. 89 КПК України в судовому засіданні 28.09.2018 року, в зв`язку із чим вони не досліджувалися.
З урахуванням визнання недопустимими ухвал слідчого судді про дозвіл на проведення негласної слідчої дії, судом також недопустимими визнано протоколи про результаті зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 31.05.2017 року (вих. 946т/40/04-17, 947т/40/04-17, 944т/40/04-17, 948т/40/04-17).
Суд не приймає в якості доказів черевики, надані для огляду стороною захисту в судовому засіданні.
Відповідно дост.84КПК Українидоказами вкримінальному провадженніє фактичнідані,отримані упередбаченому цимКодексом порядку,на підставіяких слідчий,прокурор,слідчий суддяі судвстановлюють наявністьчи відсутністьфактів таобставин,що маютьзначення длякримінального провадженнята підлягаютьдоказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно з ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Надані стороною захисту черевики не зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та не містять на собі відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин.
Відповідно дост.94КПК Українислідчий,прокурор,слідчий суддя,суд засвоїм внутрішнімпереконанням,яке ґрунтуєтьсяна всебічному,повному йнеупередженому дослідженнівсіх обставинкримінального провадження,керуючись законом,оцінюють кожнийдоказ зточки зоруналежності,допустимості,достовірності,а сукупністьзібраних доказів-з точкизору достатностіта взаємозв`язкудля прийняттявідповідного процесуальногорішення. Жоден доказ не має наперед встановленої сили.
Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази з точки зору достатності та взаємозв`язку суд приходить до наступного.
Стороною обвинувачення та захисту було надано ряд доказів, що мають значення для встановлення фактичних обставин справи.
Щодо події кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).
Відповідно до висновків судово-медичних експертиз провідну роль в настанні смерті потерпілого ОСОБА_10 відіграли тілесні ушкодження в ділянці грудної клітки: синці, крововиливи, переломи ребер, ушкодження плеври, що супроводжувалися накопиченням значної кількості крові у плевральній порожнині та призвели до розвитку шокоподібної реакції.
Висновки експертів вказують на множинність окремих травматичних впливів, а також той факт, що тілесні ушкодження розташовані на різних анатомічних поверхнях тіла потерпілого, одночасна травма яких є неможливою.
Переважна більшість переламів ребер розташована на передній поверхні грудної клітки, але перелом 11 ребра ліворуч по середньо-пахвовій лінії не могло виникнути внаслідок падіння на передню поверхню тулубу, через те, що виникло внаслідок травматичного впливу у бічну поверхню тулубу. Крім того, при падінні на площину, у людини прояви травми розповсюджуються більш менш рівномірно, а часто травма голови превалює над травмами більш низько розташованих ділянок тіла. Проте, при експертизі потерпілого проявів високо кінетичних впливів поза межами грудної клітки (на голові чи кінцівках) не виявлено, що загалом нехарактерно навіть для неоднократних падінь на площину з висоти власного зросту.
Відповідно до карти виїзду №7/61 від 14.02.2017 року бригади швидкої допомоги ОСОБА_10 було доставлено до лікарні 14.02.2017 року о 19:35 год. При цьому травм в нього швидкою допомогою встановлено не було, малися ознаки алкогольного сп`яніння.
Наданий стороною обвинувачення відеозапис з камери спостереження, розташованої у приміщенні прийомного покою 9-ї міської лікарні, є доказом знаходження потерпілого ОСОБА_10 у медичній установі в ніч з 14 на 15 лютого 2021 року.
Відповідно до журналу №6 обліку прийому хворих у стаціонар та відмов у госпіталізації під записом №1023 зазначено госпіталізацію «невідомого» 14.02.17 року о 19:30 год. взятий з АДРЕСА_3 біля будинку, під записом №1026 зазначено «Невідомий» та ОСОБА_10 , який о 05.30 год. взятий з території 9ї лікарні. Після огляду лікаря 15.02.2017 року о 06.00 год. анамнез хвороби: зі слів медичного персоналу приймального покою хворий був доставлений в 19.30 год. БШМП. Поводився агресивно та неадекватно. Самостійно покинув лікарню. Категорично відмовився від огляду та лікування. В ранці 05:00 год. знайдений охоронцями на території лікарні без свідомості.
Суд критично ставиться до відомостей зазначених у журналі обліку прийому хворих у стаціонар в частині самостійного залишення лікарні ОСОБА_10 ввечері 14.02.2017 року та знайдення його охоронцями на території лікарні вранці 15.02.2017 року, оскільки відповідно до відеозапису потерпілий весь цей час знаходився у приміщенні лікарні.
Вказаний відеозапис дозволяє спостерігати події, що відбуваються у приміщенні приймального покою лікарні, з 03:00 год. до 05.30 год. 15.02.2017 року.
Обвинуваченим не заперечується, що він та потерпілий зафіксовані на вказаному відео.
Суд вказує на те, що потерпілий на відео вдягнений у сорочку в біло-синю клітину, яка схожа на сорочку, вилучену під час огляду трупу ОСОБА_10 17.02.2017 року.
На відеозаписі зафіксовано присутність обвинуваченого та потерпілого у зазначених в обвинувальному акті місці та часі. Відсутність аудіо запису позбавляє суд можливості дізнатися про перемови учасників подій. Проте оглянутий в судовому засіданні відеозапис дозволяє зробити характер взаємодій потерпілого ОСОБА_10 та ОСОБА_8 .
Так, потерпілий самостійно намагався рухатися по підлозі з 04:20:00 до 04:27:00, але після цього жодних спроб пересуватися він не робить. У подальшому спроби поставити його на ноги робить ОСОБА_8 (4:35:42, 04:40:00, 04:43:46, 04:49:31), а потім ОСОБА_24 разом із ОСОБА_11 (5:07:15, 5:08:50). Очевидно, що потерпілий не може втриматися на ногах. При цьому ОСОБА_8 та ОСОБА_11 поводяться з ОСОБА_10 достатньо грубо та зневажливо. Суд також враховує ту обставину, що мета таких дій (спроб підвести на ноги потерпілого) явно не носить характер допомоги, оскільки ОСОБА_8 та ОСОБА_11 є охоронцями, а не медичними працівниками.
З відеозапису також можна побачити, що після того як ОСОБА_10 не може встояти на ногах та падає за стіну, яка закриває оглядовість камери. ОСОБА_8 стоїть за стіною, видно край правої ноги, потім права нога різко рухається уперед (04:44:37), також коливаються носилки, які лежать з правої сторони. Потім видно як права нога ОСОБА_8 відступає назад, та знову різко рухається уперед (04:44:45), кінцева точка руху ноги не видна, бо знаходиться за стіною. Потім різкий рух правої ноги ОСОБА_8 повторюється (індикація 04:44:49), таким же чином повторюється рух лівої ноги (індикація 04:44:59), повторюється рух правою ногою (індикація 04:45:07), повторюється рух правою ногою (індикація 04:45:14). Далі ОСОБА_8 заходить за стіну, силуети ніг на підлозі у чорних брюках іноді рухаються. ОСОБА_8 підходить за ширму і знову робить різкий рух правою ногою, кінцевої точки руху не видно (04:45:57), повторно робить різкий рух правою ногою, кінцевої точки руху не видно (04:46:12), повторно робить різкий рух правою ногою, кінцевої точки руху не видно (04:46:32).
Вказані різкі рухи суд розцінює як удари ногою по тілу потерпілого, оскільки вказана ділянка приміщення коридору є достатньо обмеженою, яка зайнята двома лежаками та носилками. Потерпілий, після того як впав, лежить між лежаком і носилками. При цьому відстань між носилками та лежаком, які лежать паралельно, є невеликою, в зв`язку із чим там не можуть стати в ряд дві особи, що видно, наприклад, 05:04:00. При вчиненні різких рухів ногою ОСОБА_8 не заходить за стіну, а залишається на місці.
Відповідно до ч.2 ст. 17 КПК України ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.
Стандарт доведенняпоза розумнимсумнівом означає,що сукупністьобставин,встановлена підчас судовогорозгляду,виключає будь-якеінше розуміння пояснення події, яка є предметом судового розгляду, крім того, що інкримінований злочин був учинений і обвинувачений є винним у вчиненні цього злочину.
Для дотримання стандарту доведення поза розумним сумнівом законодавець вимагає, щоб будь-який обґрунтований сумнів у тій версії події, яку надало обвинувачення, був спростований фактами, встановленими на підставі допустимих доказів, і єдина версія, якою розумна і безстороння людина може пояснити всю сукупність фактів, установлених у суді, - є та версія подій, яка дає підстави для визнання особи винуватою за пред`явленим обвинуваченням.
Оцінюючі пояснення обвинуваченого, суд ставиться до них критично та вважає їх способом захисту. В той же час звертає увагу, що стороною захисту не було надано переконливих пояснень щодо характеру різких рухів ногою ОСОБА_8 , які суд вважає завданням ударів потерпілому, а саме що це були за рухи і яка була їх мета.
Судом нараховані 9 завданих потерпілому ударів (04:44:37, 04:44:45, 04:44:49, 04:44:59, 04:45:07, 04:45:14, 04:45:57, 04:46:12, 04:46:32), які зафіксовані на відеозапису.
В цей проміжок часу окрім ОСОБА_8 та ОСОБА_10 у вказаній ділянці приміщення, відгородженого частково стіною, перебувала ще одна особа чоловік, якого можна побачити на відеозапису 05:14:24, який залишає приміщення.
Під час досудового слідства вказана особа допитана не була, оскільки не було встановлено її місце знаходження. В зв`язку із викладеним суд був позбавлений можливості також допитати вказану особу щодо вказаних подій.
Суд відхиляєдоводи сторонизахисту провідсутність тілеснихпошкоджень впотерпілого намомент проведеннярентгенографії о06:00год.15.02.2021року,а отжепошкодження булиотримані пізнішеніж узазначений вобвинувальному актічас,виходячи знаступного.15.02.2017року та16.02.2017року ОСОБА_10 перебував настаціонарному лікуванні,перебував усвідомості таспілкувався змедичним персоналомта зісвоїми доньками,які відвідувалийого улікарні.При цьомувідсутні відомості,що хтосьйого побивпісля госпіталізації.Слід зазначити,що переламиребер впотерпілого буливстановлені фактичнопісля йогосмерті,під часпроведення судово-медичноїекспертизи.Під часдопиту експертівостанні пояснили,що великакількість кровів лівійплевральній порожнинідо 700мл тазгорток крові,обсягом до450см.куб.свідчать пронеможливість їхнакопичення закороткий часдо настаннясмерті. Рентгенівські знімки, що вказують на відсутність переламів ребер в ОСОБА_10 при госпіталізації 15.02.2017 року, жодним чином не спростовують наявність тілесних пошкоджень в потерпілого, що призвели до смерті останнього, і можуть свідчити про неналежну організацію медичної допомоги.
Щодо доводів про невстановлення мотиву злочину стороною обвинувачення, то суд вважає за необхідне вказати, що мотив для передбаченого ч.2 ст.121 КК України складу злочину є факультативною ознакою і його встановлення для притягнення до кримінальної відповідальності винної особи за даною статтею є необов`язковим.
Доводи сторони захисту про те, що під час інкримінованих подій ОСОБА_8 не був взутий в берці, жодним чином не впливає на доведеність вини обвинуваченого, оскільки в обвинуваченні йдеться про завдання ударів ногами без зазначення будь-якого виду взуття.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_8 у пред`явленому обвинуваченні.
Своїми умисними діями ОСОБА_8 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 121 КК України умисне тяжке тілесне пошкодження, що спричинило смерть потерпілого.
ОСОБА_8 раніше не судимий, позитивно характеризується, на обліку в нарколога чи психіатра не перебуває.
Обставин, що обтяжують кримінальну відповідальність, немає.
Обставин, що пом`якшують покарання, не встановлено.
При призначенні покарання ОСОБА_8 суд враховує, що підсудним скоєно умисний злочин, наслідком якого є смерть людини, той факт, що він є несудимим, офіційно працевлаштований, враховує відсутність обставин, що пом`якшують і обтяжують покарання, та виходить з того, що призначене покарання, має бути необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів.
З урахуванням предмета посягання, характеру діяння, способу, місця та часу скоєння злочину, форми, виду і ступеня провини, мотивів і мети злочину, обставин, що характеризують поведінку винного до скоєння злочину, обставин, безпосередньо пов`язаних із вчиненням злочину, що характеризують поведінку винного після вчинення злочину, а також індивідуальних особливостей особистості: стать, вік, стан здоров`я, сімейний стан, спосіб життя, - суд приходить до висновку про можливість призначення покарання, у вигляді позбавлення волі не в мінімальних межах санкції відповідної статті КК України.
Запобіжний захід у відношенні засудженого до набрання вироку законної сили слід застосувати у вигляді особистого зобов`язання. Обираючи такий запобіжний захід,суд враховує поведінку обвинуваченого під час судового розгляду справи.
Заявлено позов до ПП «Охоронна агенція «Січ-безпека» та ОСОБА_8 , відповідно до якого потерпіла просить стягнути з ОСОБА_8 моральну шкоду завдану злочином в розмірі 100000 грн., ПП «Охоронна агенція «Січ-безпека» відшкодування матеріальної шкоди 19356 грн.
Обвинуваченим ОСОБА_8 надано відзив на позов, відповідно до якого він заперечував можливість задоволення позову через недоведеність своє вини у вчиненні кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.1ст. 127 КПК Україниособа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Оскільки суд дійшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_8 у вчинені кримінального правопорушення, то відповідно до вимог ст.1167 ЦК Українивін і повинен відшкодувати моральну шкоду, заподіяну внаслідок злочину.
Відповідно до ч. Зст.23 ЦК України, розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеню вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вона є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності та справедливості.
Вирішуючи позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди, суд виходить з характеру дій винного та ступеню наслідків, характеру моральних хвилювань та порушення життєвих зв`язків потерпілої, що відчуває моральні страждання, дотримуючись принципу розумності та справедливості, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Представником відповідача Приватного підприємства «Охоронна агенція «Січ-безпека» (ЄДРПОУ 39750444) надано відзив на позов, відповідно до якого заперечив можливість задоволення позову, вказавши на недоведеність вимог.
Згідно ч.1 ст. 1172 ЦК України, юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов`язків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідачем визнаєтьсята незаперечується,що ОСОБА_8 є працівникомПП «ОА«Січ-Безпека»і вніч з14.02.2017року на15.02.2017року виконувавсвої трудовіобов`язки,здійснюючи охорону КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9», яка розташована за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Щаслива 1.
Потерпілою доведено розмір матеріальної шкоди, що складається з витрат, пов`язаних з похованням батька в розмірі 2611 грн., які підтверджують додатком до касового чеку №802 від 18.02.2017 року, в зв`язку із чим в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.
В іншій частині вимог відмовити.
Долю речових доказів слід вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 368-370, 373-374 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_8 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України.
ОСОБА_8 призначити покарання за ч. 2 ст. 121 КК України у вигляді 8 років позбавлення волі.
Застосувати до ОСОБА_8 запобіжний захід до набрання вироку законної сили у вигляді особистого зобов`язання, поклавши на нього обов`язки:
- не відлучатися за межі міста Запоріжжя без дозволу суду,
- повідомляти суд про зміну місця проживання, роботи,
- прибувати за викликом до суду.
Строк відбуття покарання ОСОБА_8 рахувати з моменту взяття його під варту.
Речові докази: двд-диск з відеозаписом, зберігати в матеріалах кримінального провадження, одяг ОСОБА_10 : куртка «Adidas» чорного кольору, балонова; шльопанці полімерні чорні; туфлі шкіряні чорні «Paolo»; джемпер сірого кольору; труси синього кольору; шкарпетки чорного кольору; шапка чорного кольору; майка сірого кольору; кепка шкіряна на міху чорного кольору; брюки спортивні (з двома смужками білого кольору) чорного кольору; брюки чорного кольору (зі смугою червоного кольору); сорочка в біло-синю клітинку; светр у біло-сіру смужку; брюки спортивні сірого кольору; шкарпетки чорного кольору;труси у біло-чорну смужку - повернути потерпілій ОСОБА_6 .
Стягнути з ОСОБА_8 на користь ОСОБА_6 моральну шкоду, причинену злочином , у розмірі 100000 грн.
Стягнути з Приватного підприємства «Охоронна агенція «Січ-безпека» ( код ЄДРПОУ 39750444) на користь ОСОБА_6 матеріальну шкоду в розмірі 2611 грн.
В іншій частині вимог відмовити.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Копію вироку надіслати учасникам судового провадження, які не були присутні в судовому засіданні.
На вирок може бути подана апеляція до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 96840843 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Макаровець Алла Миколаївна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Макаровець Алла Миколаївна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Макаровець Алла Миколаївна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Макаровець Алла Миколаївна
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Гнатюк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні