612/83/21,
2/612/64/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2021 року смт Близнюки
Близнюківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Масло С.П.
за участю секретаря судового засідання Чміль Т.А.,
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Здєльника С.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт Близнюки цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Селянського (фермерського) господарства Ольга про розірвання договорів оренди земельних ділянок,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до Близнюківського районного суду Харківської області з позовною заявою до Селянського (фермерського) господарства Ольга , в якій просить розірвати два договори оренди землі.
Судом встановлено, що ухвалою судді провадження у справі відкрито, з дня постановлення ухвали почате підготовче провадження.
Ухвалою суду від 25.03.2021 продовжено підготовче провадження у справі на 30 днів.
Сторонами по справі подані заяви по суті справи: відзив на позов, відповідь на відзив та заперечення.
Представником позивача та відповідача були заявлені клопотання про витребування доказів, які були задоволені ухвалою суду від 25.03.2021 року .
Представником відповідача ОСОБА_3 було заявлено клопотання про виклик свідка, яке він просив зняти з розгляду. Таким чином, судом вказане клопотання не ставилось на обговорення і не вирішувалось по суті.
Представником позивача було заявлено клопотання про виклик свідка ОСОБА_4 .
Щодо клопотання представника позивача про виклик свідка.
Відповідно до ст. 91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі. В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Клопотання представника позивача про виклик свідка підлягає задоволенню, оскільки з обґрунтування цього клопотання вбачається, що свідок може повідомити про обставини, які стосуються цієї справи.
Щодо клопотання представника відповідача про обов`язкову явку позивача ОСОБА_2 в судове засідання.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.
Відповідно до п. 5 ч.2 ст.223 ЦПК суд відкладає розгляд справи, якщо визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
Аналізуючи положення наведених положень закону суд зазначає, що визнання обов`язковою явки сторони в судове засідання для дачі особистих пояснень за умови її представництва в процесі адвокатом не порушує права особи на правничу допомогу, оскільки така можливість прямо передбачена законом.
Так, частиною другою статті 223 ЦПК України визначені підстави для відкладення розгляду справи в судовому засіданні тобто під час розгляду справи по суті.
Потреба у дачі особистих пояснень стороною визначається судом, таке питання може бути вирішено як за ініціативою суду так і за клопотанням учасників справи.
На стадії підготовчого провадження суд позбавлений можливості оцінити, чи існує необхідність в особистих поясненнях позивача.
Таким чином суд дійшов висновку про передчасність подання такого клопотання, у зв`язку з чим відмовляє в його задоволенні.
У підготовчому судовому засіданні встановлено, що сторони не бажають укласти мирову угоду. Заяв про врегулювання спору за участю судді від учасників справи також не надходило.
Представник позивача повідомив, що позовні вимоги є остаточними, ним повідомлені усі обставини справи та надані усі докази.
Представник відповідача в підготовчому судовому засіданні повідомив, що позовні вимоги не визнає, ним повідомлені усі обставини справи та надані усі докази.
В задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження по справі до розгляду іншої цивільної справи було відмовлено ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання.
В задоволенні клопотання представника відповідача про надання додаткових доказів було відмовлено ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання.
Інших заяв і клопотань, не подано.
Судом встановлено наступний порядок з`ясування обставин справи на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог і заперечень та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи, що передбачено ст.ст. 235, 230 ЦПК України, а саме спочатку дослідити письмові докази, а потім здійснити допит свідка по справі.
На підставі викладеного, суд вважає, що у підготовчому судовому засіданні у відповідності до ст. 189 ЦПК України виконано завдання підготовчого провадження, а саме остаточно визначено характер спірних правовідносин, встановлено обставини, які підлягають доказуванню, склад учасників процесу тощо.
В справі в поряду ст. 198 ЦПК України проведено підготовче засідання, за наслідками якого судом з`ясовані та вирішені усі питання передбачені ч. 2 ст. 197 ЦПК України, виконані усі завдання підготовчого провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого судового засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Згідно п. 15 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку про необхідність закриття підготовчого засідання, підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст.ст. 43, 91, 189, 196-198, 200 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Клопотання представника позивача про виклик в судове засідання свідка - задовольнити.
Викликати в судове засідання, в якості свідка ОСОБА_4 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Попередити свідка ОСОБА_4 про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
В задоволенні клопотання представника відповідача про обов`язкову явку позивача ОСОБА_2 в судове засідання - відмовити.
Підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Селянського (фермерського) господарства Ольга про розірвання договорів оренди земельних ділянок - закрити.
Призначити справу до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 14 годину 00 хвилин 20.05.2021 року в приміщенні суду за адресою: вул. Свободи, 46А, смт. Близнюки Харківської області.
Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Судовий розгляд справи буде здійснюватися у складі судді Масло С.П. одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили після її проголошення.
Суддя С.П. Масло
Суд | Близнюківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2021 |
Оприлюднено | 14.05.2021 |
Номер документу | 96863420 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Близнюківський районний суд Харківської області
Масло С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні