Справа № 212/1019/21
1-кс/212/723/21
У Х В А Л А
11 травня 2021 року м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Криворізької північної окружної прокуратури ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі, скаргу адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах володільця тимчасово вилученого майна ОСОБА_5 на бездіяльність слідчого слідчого ВП №3 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 щодо неповернення тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні №42020041730000086 від 11.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 366 КК України,
В С Т А Н О В И В:
В провадження слідчого судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області звернувся адвокат ОСОБА_4 , який діє в інтересах володільця тимчасово вилученого майна ОСОБА_5 на бездіяльність старшого слідчого ВП №3 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 щодо неповернення тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні №42020041730000086 від 11.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 366 КК України.
В скарзі зазначив, що 08 квітня 2021 року ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу було надано дозвіл на проведення обшуку в квартирі ОСОБА_5 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 з метою виявлення та вилучення інформації про фізичних осіб, яка зберігається у персональних комп`ютерах, ноутбуках, електронних накопичувачах інформації, а також медичних карток.
10 квітня 2021 року під час обшуку у квартирі ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 старшим слідчим відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 було вилучено наступне майно: карта пам`яті (USB) металева у формі ключа, карта пам`яті (USB) з написом Flesh voyager, планшет IPAD A2014 serial DLXY30SYKC48, карта пам`яті (USB) в корпусі блакитного кольору, карта пам`яті (USB) в корпусі червоного кольору з написом «КОНКОР», Аркуш паперу білого кольору з рукописним текстом, грошові кошти у сумі 12000 (дванадцять тисяч) гривень в паперовому конверті, грошові кошти у сумі 32575 (тридцять дві тисячі п`ятсот сімдесят п`ять) гривень, грошові кошти у сумі 608 (шістсот вісім) гривень, грошові кошти у сумі 2969 (дві тисячі дев`ятсот шістдесят дев`ять) гривень.
Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 29.04.2021 р. у справі № 212/1019/21 було відмовлено у задоволені клопотання слідчого відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області про накладення арешту на вказане вище тимчасово вилучене майно. Ухвалу слідчого судді Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 29.04.2021 р. старший слідчий відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 отримала 05.05.2021 р.
Проте, після отримання ухвали слідчого судді слідчим, в порушення вимог ст. 169 КПК України, не було повернуто тимчасово вилучене майно його володільцю ОСОБА_5 . На підставі вищевикладеного просить слідчого суддю визнати протиправною бездіяльність старшого слідчого відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 щодо повернення тимчасово вилученого майна під час обшуку, проведеного слідчим 10.04.2021 р. в квартирі ОСОБА_5 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 та зобов`язати старшого слідчого відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 невідкладно повернути ОСОБА_5 тимчасово вилучене під час обшуку майно, а саме: карта пам`яті (USB) металева у формі ключа, карта пам`яті (USB) з написом Flesh voyager, планшет IPAD A2014 serial DLXY30SYKC48, карта пам`яті (USB) в корпусі блакитного кольору, карта пам`яті (USB) в корпусі червоного кольору з написом «КОНКОР», Аркуш паперу білого кольору з рукописним текстом, грошові кошти у сумі 12000 (дванадцять тисяч) гривень в паперовому конверті, грошові кошти у сумі 32575 (тридцять дві тисячі п`ятсот сімдесят п`ять) гривень, грошові кошти у сумі 608 (шістсот вісім) гривень, грошові кошти у сумі 2969 (дві тисячі дев`ятсот шістдесят дев`ять) гривень.
В судовому засіданні заявникадвокат ОСОБА_4 підтримав скаргу в повному обсязі, просив її задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні заперечував щодо скарги в повному обсязі, просив відмовити в її задоволенні. Зазначив, що на даний час слідчий не має змоги повернути майно, оскільки воно було направлено на експертизу. Після повернення з експертної установи речові докази будуть повернуті власнику.
Заслухавши пояснення заявника та прокурора, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно п. 1 ч. 1ст.303КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, зокрема, які полягають у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна.
Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ роз`яснено, що бездіяльність слідчого чи прокурора, яка підлягає оскарженню відповідно до п. 1 ч. 1ст. 303 КПК, передбачає три обов`язкові ознаки: 1) слідчий або прокурор наділені обов`язком вчинити певну процесуальну дію; 2) така процесуальна дія має бути вчинена у визначенийКПКстрок; 3) відповідна процесуальна дія слідчим чи прокурором у встановлений строк не вчинена. Наведена норма дозволяє звернутися до суду зі скаргою не на будь-яку бездіяльність, а лише щодо обов`язків, строк виконання яких чітко регламентований кримінальним процесуальним законодавством.
В судовому засіданні встановлено, що в провадженні відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження №42020041730000086 від 11.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 366 КК України.
На підставі ухвали слідчої судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_7 від 08 квітня 2021 року проведено обшук в квартирі ОСОБА_5 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 та вилучено майно, а саме: карта пам`яті (USB) металева у формі ключа, карта пам`яті (USB) з написом Flesh voyager, планшет IPAD A2014 serial DLXY30SYKC48, карта пам`яті (USB) в корпусі блакитного кольору, карта пам`яті (USB) в корпусі червоного кольору з написом «КОНКОР», Аркуш паперу білого кольору з рукописним текстом, грошові кошти у сумі 12000 (дванадцять тисяч) гривень в паперовому конверті, грошові кошти у сумі 32575 (тридцять дві тисячі п`ятсот сімдесят п`ять) гривень, грошові кошти у сумі 608 (шістсот вісім) гривень, грошові кошти у сумі 2969 (дві тисячі дев`ятсот шістдесят дев`ять) гривень.
Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 29.04.2021 р. у справі № 212/1019/21 старшому слідчому було відмовлено у задоволені клопотання про накладення арешту на вказане вище тимчасово вилучене майно та роз`яснено, що відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 169 КПК України, тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна. Відповідно до ч. 3 ст. 169 КПК України, слідчий, прокурор після отримання судового рішення про відмову в задоволенні клопотання про арешт тимчасово вилученого майна повинні негайно вжити заходів щодо виконання судового рішення та направити повідомлення про його виконання слідчому судді.
Адвокат ОСОБА_4 звернувся до старшого слідчого слідчого відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 з клопотанням про повернення тимчасового вилученого майна, яке отримано відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області 05.05.2021 року за вх. № 3-113зв, однак до теперішнього часу вилучене майно ОСОБА_5 повернуто не було, що свідчить про бездіяльність з боку слідчого та відповідно підтверджує обґрунтованість поданої скарги.
Частиною 7статті 236 КПК Українивизначено: при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко - чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
За правилами ч. 1ст. 167 КПК Українитимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним його майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Статтею 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод було гарантовано захист права власності. Згідно з нею кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Стаття 1 Першого протоколу до Європейської конвенції гарантує право на вільне володіння своїм майном, яке звичайно називається правом на власність.
Європейський суд з прав людини через призму своїх рішень неодноразово акцентував увагу на тому, що володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі "Іатрідіс проти Греції" [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II). Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності принципові верховенства права, що включає свободу від свавілля (див. рішення у справі "Антріш проти Франції", від 22 вересня 1994 року, Series А N 296-А, п. 42, та "Кушоглу проти Болгарії", заява N 48191/99, пп. 49 - 62, від 10 травня 2007 року). Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити "справедливий баланс" між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див., серед інших джерел, рішення від 23 вересня 1982 року у справі "Спорронг та Льонрот проти Швеції", пп. 69 і 73, Series A N 52). Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (див., наприклад, рішення від 21 лютого 1986 року у справі "Джеймс та інші проти Сполученого Королівства", n. 50, Series A N 98).
За таких обставин, слідчий суддя приходить до переконання, що в діях старшого слідчого слідчого відділення поліції №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 вбачаються ознаки бездіяльності, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, згідно з вимогамистатті 169 цього Кодексу, а подана захисником ОСОБА_5 - адвокатом ОСОБА_4 скарга є обґрунтованою, а відтак, підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.132, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Скаргу адвоката ОСОБА_4 який діє в інтересах володільця тимчасово вилученого майна ОСОБА_5 на бездіяльність слідчого слідчого ВП №3 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 щодо неповернення тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні №42020041730000086 від 11.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 366 КК України, задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність старшого слідчого слідчого відділення поліції № 3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 щодо неповернення тимчасово вилученого майна під час обшуку, проведеного слідчим 10.04.2021 року в квартирі ОСОБА_5 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов`язати старшого слідчого слідчого відділення поліції №3 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 невідкладно повернути ОСОБА_5 тимчасово вилучене під час обшуку майно, а саме: карту пам`яті (USB) металеву у формі ключа, карту пам`яті (USB) з написом Flesh voyager, планшет IPAD A2014 serial DLXY30SYKC48, карту пам`яті (USB) в корпусі блакитного кольору, карту пам`яті (USB) в корпусі червоного кольору з написом «КОНКОР», аркуш паперу білого кольору з рукописним текстом, грошові кошти у сумі 12000 (дванадцять тисяч) гривень в паперовому конверті, в рюкзакі коричневого кольору в гаманці жіночому, коричневого кольору грошові кошти у сумі 32575 (тридцять дві тисячі п`ятсот сімдесят п`ять) гривень, у косметичці синього кольору з написом «белонад» грошові кошти у сумі 608 (шісток вісім) гривень, у косметичці бежевого кольору із смугами, грошові кошти у сумі 2969 (дві тисячі дев`ятсот шістдесят дев`ять) гривень.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 96933880 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Пустовіт О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні