УХВАЛА
17 травня 2021 року
м. Київ
Справа № 910/22256/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Колос І.Б. - (головуючий), Малашенкової Т.М., Селіваненка В.П.,
розглянувши клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний завод "Екватор"
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Інтеррибфлот"
на рішення господарського суду міста Києва від 18.09.2018
та постанову Північного апеляційного господарського суду від 17.02.2021
у справі № 910/22256/17
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний завод "Екватор"
до державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (процесуальний правонаступник - Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України);
товариства з обмеженою відповідальністю "Інтеррибфлот"
про визнання патентів на корисну модель та промисловий зразок недійсними, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 19.04.2021, зокрема: відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Інтеррибфлот" (далі - ТОВ "Інтеррибфлот") у справі № 910/22256/17; призначено її розгляд у засіданні Касаційного господарського суду на 20.05.2021.
17.05.2021 (відповідно до відбитку штампу Верховного Суду Касаційного господарського суду "Скриня" на першому аркуші клопотання) товариство з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний завод "Екватор" (далі - ТОВ "Рибоконсервний завод "Екватор") звернулося до Касаційного господарського суду із клопотанням про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у якому просить доручити провести судове засідання в режимі відеоконференції, зокрема, Східному апеляційному господарському суду.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" на всій території України установлено карантин, який, зважаючи на численні постанови Кабінету Міністрів України, триває і нині.
Відповідно до частин першої, восьмої - десятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою; у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення; копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції; суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Враховуючи викладене, колегія суддів Касаційного господарського суду дійшла висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Разом з тим, ТОВ "Рибоконсервний завод "Екватор" звертає увагу та те, що копія касаційної скарги ТОВ "Інтеррибфлот" була направлена Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, проте не направлена його правонаступнику - державному підприємству "Український інститут інтелектуальної власності".
У зв`язку із викладеним, ТОВ "Інтеррибфлот" необхідно направити касаційну скаргу державному підприємству "Український інститут інтелектуальної власності" та надати докази надсилання копії касаційної скарги і доданих до неї документів.
Водночас державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" має право ознайомитися з матеріалами справи (у тому числі, з касаційною скаргою) у приміщенні Суду або допомогою системи "Електронний суд".
Керуючись статтями 197, 234 ГПК України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний завод "Екватор" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
2. Доручити Східному апеляційному господарському суду забезпечити проведення судового засідання у справі № 910/22256/17 в режимі відеоконференції 20 травня 2021 року о 12:30 у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, м. Харків, пр. Незалежності, 13, в залі № 131 за участю представників товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний завод "Екватор".
3. Довести до відома учасників справи, що їх представники мають право з`явитися до зали судового засідання суду касаційної інстанції та брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.
4. Довести до відома учасників справи, що для зручності вони також мають право брати участь у судовому засіданні зі справи в режимі відеоконференції, проведення якої доручено Східному апеляційному господарському суду.
5. Копію цієї ухвали надіслати Східному апеляційному господарському суду та учасникам справи.
6. Зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю "Інтеррибфлот" надати Суду (у строк до початку судового засідання) докази надсилання копії касаційної скарги із доданими до неї документами, листом з описом вкладення державному підприємству "Український інститут інтелектуальної власності" (процесуальний правонаступник - Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя І. Колос
Суддя Т. Малашенкова
Суддя В. Селіваненко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2021 |
Оприлюднено | 19.05.2021 |
Номер документу | 96977353 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Колос І.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні