ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 691/1407/18
провадження № 1-кп/691/89/21
УХВАЛА
13 травня 2021 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши заяву захисника про відвід судді у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 за ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України,
встановив :
У провадженні Городищенського райсуду перебуває вказане кримінальне провадження.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_4 заявила відвід головуючому судді ОСОБА_1 , посилаючись на те, що 21.01.2021 вона заявляла відвід головуючому судді ОСОБА_1 оскільки обвинувачений ОСОБА_5 уклав договір про надання правової допомоги з рідним братом головуючого ОСОБА_6 і він, як близький родич не може брати участь у даному кримінальному провадженні. Оскільки суддя ОСОБА_1 відмовив їй у можливості ознайомитися з матеріалами кримінального провадження та отримати письмові докази на підтвердження повноважень захисника ОСОБА_6 , ОСОБА_4 не мала можливості надати відповідний доказ у судовому засіданні 01.02.2021 під час розгляду суддею ОСОБА_7 заяви про відвід судді ОСОБА_1 . Також головуючим суддею ОСОБА_1 27.11.2020 було винесено ухвалу про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. Однак дисциплінарна палата не знайшла підстав для дисциплінарної відповідальності адвоката. Вважає, що такі дії судді ОСОБА_1 викликають сумніви в його неупередженості.
Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав свого захисника.
Прокурор заперечував щодо задоволення заявленого відводу головуючому у справі, вбачаючи в діях захисника затягування строків розгляду кримінального провадження.
Вислухавши учасників процесу, суд приходить до наступного.
21.01.2021 захисником було заявлено відвід головуючому у справі судді ОСОБА_1 із тих підстав,що захист обвинувачено здійснює близький родич головуючого адвокат ОСОБА_6 .
Ухвалою судді Городищенського райсуду ОСОБА_7 від 02.03.2021, у задоволені заяви захисника ОСОБА_4 про відвід головуючому судді ОСОБА_1 у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 , за ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, було відмовлено.
Судом також установлено, що на заяву захисника від 08.02.2021, цього ж дня судом було надано останній лист про необхідність чіткого зазначення в поданій до суду заяві конкретного права, визначеного нормами КПК, яким бажає скористатися захисник.
Судом також постановлювалася ухвала від 27.11.2020 про порушення питання про притягнення адвоката ОСОБА_4 до дисциплінарної відповідальності у зв`язку з неодноразовими неявками в судові засідання.
Рішенням дисциплінарної палати № 140 від 26.02.2021 було відмовлено в порушенні дисциплінарної справи. Палата вважає, що в адвоката існували поважні причини неявки в судові засідання про що вона повідомляла суд.
Розглядаючи заяву про відвід від 13.05.2021 суд приходить до наступного.
Розгляд заяви адвоката про відвід головуючому судді ОСОБА_1 від 21.01.2021 відбувався в судовому засіданні 02.03.2021, на якому були присутні в тому числі обвинувачений ОСОБА_5 і його захисник ОСОБА_4 .
Відмова в наданні матеріалів справи, яка на думку захисника мала місце, відбулася 08.02.2021; ухвала про відповідальність адвоката була постановлена 27.11.2020; рішення дисциплінарною палатою було прийнято 26.02.2021.
Тобто на час розгляду заяви про відвід судді 02.03.2021 всі обставини, на які посилається захисник у новій заяві про відвід, були їй відомі та вона мала змогу доповнити заяву про відвід новими підставами для відводу судді, але цього не зробила. Натомість у першому ж судовому засіданні заявила новий відвід судді.
Такі дії захисника та обвинуваченого свідчать про намагання затягнути строки розгляду кримінального провадження. Про таку мету свідчать і інші факти, зокрема те, що адвокат ОСОБА_4 і обвинувачений ОСОБА_5 не з`являлися в судові засідання 7 разів, а коли з`явилися, то обвинувачений залучив іншого адвоката близького родича головуючого судді адвоката ОСОБА_6 , якому не повідомили інформацію, що справу розглядає його рідний брат і він не може в неї вступити. Це призвело до заявлення адвокатом ОСОБА_4 відводу судді ОСОБА_1 і відкладення судового засідання. Після відмови в задоволенні заяви про відвід, у наступному ж судовому засіданні відвід був заявлений повторно.
Відповідно до ст. 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; 5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 КПК України порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
За ч. 5 ст. 80 КПК України відвід повинен бути вмотивованим. Тобто має містити вказівку на підстави, що зумовлюють його наявність. Особа, що заявила відвід повинна викласти відомі їй обставини, з якими вона пов`язує усунення судді від участі у судовому провадженні.
Відповідно до ч. 4 ст. 81 КПК України якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування кримінального провадження, суд, який здійснює провадження, має право залишити таку заяву без розгляду.
За вище викладених фактів суд вважає, що повторно заявлений адвокатом ОСОБА_4 відвід головуючому судді ОСОБА_1 має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування розгляду кримінального провадження, а тому заяву про відвід слід залишити без розгляду.
Керуючись ч. 4 ст. 81 КПК України, суд
постановив:
Заяву захисника ОСОБА_4 про відвід головуючому судді ОСОБА_1 у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 за ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 97010985 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Городищенський районний суд Черкаської області
Подорога Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні