єдиний унікальний номер справи 546/1084/20
номер провадження 2/546/114/21
УХВАЛА
21 травня 2021 року м. Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Зіненка Ю.В., за участі секретаря судового засідання Гудзенко С.В., представника позивача Сімоненка С.В., позивача ОСОБА_1 , представниці відповідача Дробот І.В., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бурат-Агро , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, про усунення перешкод у користуванні майном шляхом повернення майна, -
встановив:
До Решетилівського районного суду Полтавської області звернувся ОСОБА_1 з позовом про усунення перешкод у користуванні майном шляхом повернення майна
Ухвалою судді від 26.01.2021 у справі відкрите загальне позовне провадження та призначене підготовче засідання на 12.03.2021, яке відкладене на 22.04.2021 у зв`язку із залученням до участі третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
У підготовчому засіданні 22.04.2021 представник позивача ОСОБА_2 заявив клопотання про призначення почеркознавчої експертизи, на вирішення якої просив поставити наступне питання:
- Чи виконаний підпис від імені особи ОСОБА_1 у Договорі оренди землі від 01 січня 2009 року, а саме, в нижньому лівому куті на сторінках 1, 2, 3 та в графі підписи сторін в рядку орендодавець ОСОБА_1 чи іншою особою?
Проведення вищевказаної експертизи представник позивача просив доручити експертам Полтавського відділення Харківського НДІСЕ імені М.С. Бокаріуса (вул. Чураївни, 1/1, м. Полтава, 36004)
У підготовче засідання 22.04.2021 представник відповідача не з`явився, надав суду заяву про проведення підготовчого засідання без участі їх представника.
У підготовчому засіданні 22.04.2021 було відібрано експериментальні зразки підпису позивача ОСОБА_1 та відкладено розгляд справи на 21.05.2021 у зв`язку з необхідністю подання стороною позивача вільних та умовно-вільних зразків підпису ОСОБА_1 .
Представник позивача у підготовчому засіданні 21.05.2021 підтримав клопотання про призначення почеркознавчої експертизи та просив його задовольнити.
Представниця відповідача ОСОБА_3 не заперечувала щодо поставленого представником запитання на вирішення експертної установи, щодо визначення поданих стороною зразків підпису позивача вільними, та наявними в матеріалах справи - умовно вільними.
Пунктом 1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 N 53/5 передбачено, що головним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (буквених та цифрових) і підпису.
Відповідно до частин 1,3 статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій ніж право, без яких встановити відповідні обставини не можливо та сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
У зв`язку з тим, що викладені в клопотанні сторони позивача про призначення експертизи факти можливо з`ясувати лише за результатами висновків експертів, а суд таких спеціальних знань не має, для повного та всебічного розгляду справи необхідно призначити судову почеркознавчу експертизу.
Частиною 1 ст. 104 ЦПК України визначено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Згідно з ч. 7 ст. 72 ЦПК України експерт має право на оплату виконаної роботи та на компенсацію витрат, пов`язаних з проведенням експертизи і викликом до суду.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 133 ЦПК України визначено, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати пов`язані з проведенням експертизи.
Відповідно до роз`яснень наданих у пункті 20 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах №8 від 30 травня 1997 року, оплата експертизи в цивільній справі провадиться за рахунок сторони, яка порушила відповідне клопотання.
Враховуючи, що клопотання про проведення експертизи було заявлено стороною позивача кошти на її оплату слід покласти на позивача.
Експертизу провести на підставі матеріалів цивільної справи № 546/1084/20, вільних, умовно вільних зразків підпису позивача ОСОБА_1 та експериментальних зразків підпису виконаними ОСОБА_1 в положенні стоячи та положенні сидячи на лінованих та нелінованих аркушах у швидкому та повільному темпах, відібраних під час проведення підготовчого судового засідання 22.04.2021.
На підставі п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
На підставі вищевикладеного, та керуючись ст. 103, 104, 252, 258-260 ЦПК України, суд,-
постановив:
Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про призначення судової почеркознавчої експертизи задовольнити.
Призначити у справі судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Полтавського відділення при Національному науковому центрі Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України (вул. Чураївни, 1/1, м. Полтава, 36004) , попередивши експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок, відмову без поважних причин від виконання покладених обов`язків, передбачену ст. 384, 385 КК України.
На вирішення експерта поставити наступне питання: чи виконаний підпис від імені особи ОСОБА_1 у Договорі оренди землі від 01 січня 2009 року, а саме, в нижньому лівому куті на сторінках 1, 2, 3 та в графі підписи сторін в рядку орендодавець ОСОБА_1 чи іншою особою?
У розпорядження експерта направити:
- оригінал договору оренди землі від 01 січня 2009 року, укладеного між ОСОБА_1 та ТОВ Бурат-Агро в особі директора ОСОБА_4 ;
- цивільну справу № 546/1084/20, в якій експериментальні зразки підпису ОСОБА_1 містяться на аркушах справи 91-106;
вільні зразки підпису ОСОБА_1 , які містяться у наступних матеріалах:
договір застави майна №PLF0R000740061 до кредитного договору №PLF0R000740061 від 19 лютого 2003 року, на звороті якого в графі підпис перед словами ОСОБА_5 міститься підпис ОСОБА_1
кредитний договір №5479/05-с від 21 листопада 2005 року, де підпис що належить ОСОБА_1 міститься внизу першої сторінки з правого боку, виконаний пастою чорного кольору, та на звороті в графі підпис позичальник ОСОБА_1 ;
договір оренди земельної ділянки від 25 травня 2002 року, де на сторінці 4 в графі орендодавець
акт прийома - передачі земельної ділянки до договору оренди земельної ділянки №б/н від 25.05.02 р., де внизу після слів Орендодавець ОСОБА_1 с.Лучки Решетилівський р-н. міститься підпис ОСОБА_1 ;
договір на користування електричною енергією від 13.10.1999 р., на звороті якого після слів Споживач в графі підпис міститься підпис ОСОБА_1 ;
технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), 02.01 - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд гр. ОСОБА_1 , в якому підпис ОСОБА_1 міститься:
-на сторінці 15 в акті прийомки - передачі межових знаків на зберігання від 25 квітня 2017 року перед словами ОСОБА_5 ;
-на сторінці 16 внизу з правого боку в документі під назвою Список межових знаків, переданих на зберігання після слів Прийняв в графі підпис та ОСОБА_1 ;
-на сторінках 21, 22, 23, 24, де ОСОБА_1 особисто було завірено копію паспорту та ідентифікаційного номеру, поряд зі словами З оригіналом вірно та ОСОБА_1 .
Визначити умовно-вільними зразками підписів позивача ОСОБА_1 (для проведення судової почеркознавчої експертизи, призначеної у справі згідно цієї ухвали) його підписи, які містяться в матеріалах цивільної справи № 546/1084/20: в позовній заяві в нижній правій частині аркуша справи 5, де міститься підпис ОСОБА_1 перед словами ОСОБА_5 ; в супровідному листі на аркуші справи 32, який особисто підписаний ОСОБА_1 ; в позовній заяві в нижній правій частині аркуша справи 39, де міститься підпис ОСОБА_1 перед словами ОСОБА_5 .
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Копію ухвали направити експертній установі та учасникам справи.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 15 днів з моменту її проголошення до Полтавського апеляційного суду через Решетилівський районний суд Полтавської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Суддя Ю.В. Зіненко
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2021 |
Номер документу | 97073397 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Зіненко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні