Справа № 752/11960/21
Провадження № 1-кс/752/4149/21
У Х В А Л А
21 травня 2021 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42020100000000510 від 06.11.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.
Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч. 2ст. 163 КПК України.
У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4ст.107 КПК Українифіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується приходжу до наступних висновків.
Відповідно дост. 159 КПК Українивстановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з них їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 1ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутися до слідчого суді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за погодженням з прокурором.
Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчою групою СУ Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні за № 42020100000000510 від 06.11.2020, за фактом зловживання службовим становищем співробітників ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , далі ІНФОРМАЦІЯ_2 ) під час використання коштів, виділених на боротьбу з COVID-19, з метою заволодіння бюджетними коштами, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що згідно з постановою КМУ № 225 від 20 березня 2020 року ІНФОРМАЦІЯ_2 для потреб КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » БРР БМР (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) закуплено за завищеною вартістю по переговорній процедурі рентген апарат «IMAX 101 A», виробництва Китайської народної Республіки низької якості. Вказаний рентген апарат придбано відповідно до договору № 01 від 15.05.2020, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »
(код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), вартістю 2000000,00 грн. (без ПДВ).
За поясненнями співробітників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » БРР БМР, вищевказаний рентген апарат придбаний без фактичної необхідності у ньому лікувальним закладом. Службовий лист-потреба від КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » БРР БМР, в якому була б визначена необхідність у придбанні такого обладнання, не готувалась та не надсилався на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 . Відповідно, технічні та якісні характеристики, придбаного рентген апарату ІНФОРМАЦІЯ_2 із лікувальним закладом не узгоджувало.
При цьому, на момент придбання ІНФОРМАЦІЯ_2 зазначеного рентген апарату, КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » БРР БМР самостійно придбало 08.04.2020 необхідний їм аналогічний рентген апарат та отримало ще один додатково 06.05.2020 за благодійною допомогою.
Також, за вищевказаними поясненнями використання рентген апарату «IMAX 101 A» є не можливим через неналежну якість, низьку потужність та неукомплектованість. Водночас, під час пояснення наведено порівняння технічних характеристик та вартості трьох одиниць вищевказаних рентген апаратів, які КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » БРР БМР придбало та отримало за період карантину. За результатами вказаного порівняння наявні характерні ознаки завищення вартості рентген апарату, придбаного ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вказана діяльність службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 свідчить про порушення вимог пунктів 4, 5 та 6 «Порядок проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України», затвердженої постановою КМУ № 225 від 20.03.2020 та розділу 2 пунктів 1 та 2 «Примірна методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі», затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 № 275 від 18.02.2020).
Крім того, в ході моніторингу мережі Інтернет на предмет вартості рентген апарату «IMAX 101 A» отримані відомості про пропозиції від інших постачальників вказаної моделі рентген апарату, вартість яких не перевищує 1 200 000, 00 грн за 1 одиницю.
На даний час, залучено спеціаліста ДУО « ІНФОРМАЦІЯ_6 » до проведення огляду рентген апарату «IMAX 101 A» в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » БРР БМР. Проте, надати висновки щодо якості та відповідності рентген апарату не є можливим у зв`язку із відсутністю документації щодо закупівлі через придбання вказаного обладнання відповідно до Постанови КМУ № 225 від 25.03.2020, яка зобов`язує замовника завантажувати в електронну систему « ІНФОРМАЦІЯ_7 » лише договір про закупівлю обладнання. В КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » БРР БМР вказана документація відсутня.
Разом з тим, на адресу ІНФОРМАЦІЯ_8 та ІНФОРМАЦІЯ_9 було надіслано листи щодо надання документів з приводу проведення закупівель товарів і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню спалахів гострої респіраторної хвороби COVID-19. У наданні вказаної інформації відмовлено та повідомлено, що її надання можливе лише у випадку виконання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей і документів.
Таким чином, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_10 , зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою з посадовими особами юридичних осіб приватного права та іншими, вчинили привласнення та розтрату бюджетних коштів.
На даний час виникла необхідність у вилученні оригіналів документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з метою встановлення всіх фактів зловживання службовим становищем з метою розтрати та привласнення бюджетних коштів, осіб причетних до вчинення даного кримінального правопорушення та проведення відповідних криміналістичних та судових експертиз.
У зв`язкуз цим,з метоюзабезпечення швидкого,повного танеупередженого розслідуваннякримінального провадженнята встановленняобставин вчиненнякримінального правопорушення,зокрема дляотримання відомостейз документів,у якихнаявні даніщодо причетностідо вчиненнякримінального правопорушенняслужбових осіб ІНФОРМАЦІЯ_8 та вищевказанихсуб`єктів,що можутьбути використаніяк доказу вказаномупровадженні,на данийчас виникланеобхідність увилученні оригіналівдокументів,а саме:тендерної документації(тендернапропозиція,заявка научасть утендері,розрахунок цінитендерної пропозиціїіз вказівкоювартості товарів,відомості прокваліфікацію ікваліфікаційні документи,графік поставкитоварів тавиконання робіт,реєстраційні документиучасників конкурснихторгів),яка складаласьпротягом 2020-2021років зметою проведеннязакупівель врамках постановиКМУ №225від 20березня 2020року;фінансово-господарськідокументи зпостачальниками медичногообладнання позакупівлям врамках постановиКМУ №225від 20березня 2020року,за періодчасу 2020-2021рр.;листи-потреби,які надходилиу періодз 01.01.2019по 12.05.2021,із перелікомнеобхідного медичногообладнання дляпотреб врамках постановиКМУ №225від 20березня 2020року,а такожузагальнюючі матеріалиїх опрацювання,інші документальніматеріали (таблиці,розрахунки,доповідні записки,листи,форми длязаповнення тощо),які сталипідставою дляформування потребиу закупівляхмедичного обладнанняу 2020та 2021роках;річні планизакупівель на2020та 2021роки зусіма змінамита додатками;документальні матеріалищодо формуванняопису предметазакупівлі врамках постановиКМУ №225від 20березня 2020року,за періодчасу 2020-2021рр.,із залученнямвідповідних фахівців,які відповідаютьза подальшевикористання медичногообладнання та/абозалучення експертівна договірнихзасадах;документальні матеріали,які підтверджуютьпроведення аналізуринку медичногообладнання длявизначення очікуваноївартості предметазакупівлі (збірзагальнодоступної інформації,у томучислі насайтах виробниківта/абопостачальників,спеціальних торгівельнихмайданчиків,в електроннихкаталогах,рекламі,прайс-листах,в електроннійсистемі «Прозоро»та нааналогічних торгівельнихмайданчиках,дані офіційнихстатистичних видань,в томучислі іноземнихтощо),закупленого задержавними закупівлямив рамкахпостанови КМУ№ 225від 20березня 2020року,за періодчасу 2020-2021рр.;документальні матеріалищодо проведенняринкових консультаційта іншихпроведених заходівз метоюформування обґрунтованоїочікуваної вартості(повідомлення,запити,запрошення дообговорення,узагальнюючі матеріали,розрахунок очікуваноївартості тощо)за державнимизакупівлями врамках постановиКМУ №225від 20березня 2020року,за періодчасу 2020-2021рр.,які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Зазначена інформація та документи самостійно і в сукупності з іншими фактичними даними мають значення для встановлення всіх обставин вищезазначеного кримінального правопорушення, а також можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що встановити зазначені вище обставини іншим шляхом не виявляється можливим, оскільки зазначені відомості містять комерційну таємницю, у сторони обвинувачення виникла необхідність здійснити тимчасовий доступ до вказаної інформації та документів.
Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані відомості мають суттєве значення для встановлення важливих даних, а також те, що існує реальна загроза зміни або знищення необхідних документів та інформації, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 , необхідно отримати тимчасовий доступ та можливість вилучити документи без залучення представників службових осіб вказаного відділу до судового розгляду по суті клопотання.
Слідчим в клопотаннідоведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому необхідно отриматитимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Разом з тим, слідчим не обгрунтована та не доведена необхідність вилучення оригіналів документів, тому клопотання підлягає частковому задоволенню, а саме з можливістю вилучення завірених належним чином копій зазначених у клопотанні документів.
На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення зазначеного клопотання.
Керуючись ст. ст.131,132,159-166 КПК України, -
постановив:
клопотання задовольнити частково.
Надати тимчасовий доступ до документів, старшому слідчому СУ ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 та іншим слідчим слідчої групи, а також прокурорам групи прокурорів ІНФОРМАЦІЯ_11 та співробітникам ІНФОРМАЦІЯ_12 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій таких документів, а саме:
-тендерної документації (тендерна пропозиція, заявка на участь у тендері, розрахунок ціни тендерної пропозиції із вказівкою вартості товарів, відомості про кваліфікацію і кваліфікаційні документи, графік поставки товарів та виконання робіт, реєстраційні документи учасників конкурсних торгів), яка складалась протягом 2020-2021 років з метою проведення закупівель в рамках постанови КМУ № 225 від 20 березня 2020 року;
-фінансово-господарські документи з постачальниками медичного обладнання по закупівлям в рамках постанови КМУ № 225 від 20 березня 2020 року, за період часу 2020-2021 рр.;
-листи-потреби, які надходили у період з 01.01.2019 по 12.05.2021, із переліком необхідного медичного обладнання для потреб в рамках постанови КМУ № 225 від 20 березня 2020 року, а також узагальнюючі матеріали їх опрацювання, інші документальні матеріали (таблиці, розрахунки, доповідні записки, листи, форми для заповнення тощо), які стали підставою для формування потреби у закупівлях медичного обладнання у 2020 та 2021 роках;
-річні плани закупівель на 2020 та 2021 роки з усіма змінами та додатками;
-документальні матеріали щодо формування опису предмета закупівлі в рамках постанови КМУ № 225 від 20 березня 2020 року, за період часу 2020-2021 рр., із залученням відповідних фахівців, які відповідають за подальше використання медичного обладнання та/або залучення експертів на договірних засадах;
-документальні матеріали, які підтверджують проведення аналізу ринку медичного обладнання для визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (збір загальнодоступної інформації, у тому числі на сайтах виробників та/або постачальників, спеціальних торгівельних майданчиків, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі «Прозоро» та на аналогічних торгівельних майданчиках, дані офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних тощо), закупленого за державними закупівлями в рамках постанови КМУ № 225 від 20 березня 2020 року, за період часу 2020-2021 рр.;
-документальні матеріали щодо проведення ринкових консультацій та інших проведених заходів з метою формування обґрунтованої очікуваної вартості (повідомлення, запити, запрошення до обговорення, узагальнюючі матеріали, розрахунок очікуваної вартості тощо) за державними закупівлями в рамках постанови КМУ № 225 від 20 березня 2020 року, за період часу 2020-2021 рр.,
які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97082055 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Слободянюк А. В.