справа № 489/2667/21
провадження №2/489/1708/21
УХВАЛА
про прийняття до розгляду
та відкриття провадження у справі
21 травня 2021 р. м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Коваленко І.В., який є головуючим у справі, ознайомившись з матеріалами за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю Блейд-Н ( місцезнаходження: м. Миколаїв, вул. 1 Інгульська, 1а) про визнання договорів недійсними,
встановив:
У травні 2021 року позивач звернулась до суду з позовом в якому просить визнати недійсними договору безпроцентної фінансової допомоги (позики) на поворотній основі №01-2019 від 25.10.2019 у розмірі 49900,00, №02-2019 від 28.10.2019 у розмірі 49900,00 грн. , №03-2019 від 29.10.2019 у розмірі 38200,00 грн., укладені між нею та відповідачем.
Позовна заява відповідає вимогам, передбаченим статтями 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Ленінського районного суду міста Миколаєва.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Перевіривши виконання вимог, викладених у статтях 175-177 ЦПК України, суд вважає, що є підстави для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, розгляд якої здійснювати за правилами загального позовного провадження.
З метою виконання вимог передбачених частиною першою статті 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
Крім того, в позовній заяві позивач просить витребувати у відповідача та у Акціонерного товариства Райффазен банк Аваль відповідні докази по справі, посилаючись на те, що останні можуть підтвердити її позицію щодо неотримання нею коштів, і як наслідок - відсутність обов`язку їх повернення.
Відповідно до положень статті 77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 84 ЦПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Зважаючи на те, що позивач не має можливості отримати докази самостійно, з метою повного та всебічного дослідження справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про витребування доказів .
Згідно частини шостої статті 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. За частиною сьомою цієї статті особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (частина восьма статті 84 ЦПК України).
Разом з тим, з врахуванням недостатньої кількості суддів в Ленінському районному суді міста Миколаєва (з 14 посад суддів, згідно штатного розпису, фактично здійснюють судочинство 5 суддів, з яких спеціалізацію з розгляду цивільних справ встановлено - 2) щодо яких здійснюється автоматизований розподіл справ (без урахування суддів, які хворіють, перебувають у відрядженні, знаходяться у відпустці), що створює надмірне навантаження та виключає можливість розгляду справи в строки, передбачені національним законодавством, розгляд справи можливий з урахуванням раніше призначених справ.
Керуючись статтями 19, 84, 187, 277 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Блейд-Н про визнання договорів недійсними прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розпочати підготовче провадження у справі.
Призначити підготовче судове засідання у справі в порядку загального позовного провадження, що відбудеться в приміщенні Ленінського районного суду міста Миколаєва (адреса: м. Миколаїв, вулиця Космонавтів, 81, зал судового засідання № 12, поверх 4-й) у відкритому судовому засіданні 05 жовтня 2021 року о 11:30 годині .
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю Блейд-Н :
-копії касової книги товариства та прибуткові касові ордери за період з 01.10.2019 по 31.10.2019;
-відомості про те, з якого рахунку були зняті грошові кошти для виплати безпроцентної фінансової допомоги (позики) на поворотній основі №01-2019 від 25.10.2019, 02-2019 від 28.10.2019 та 03-2019 від 29.10.2019;
-копію наказу про встановлення ліміту каси товариства;
-відомості про те, чи була ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , офіційно працевлаштована на Товаристві з обмеженою відповідальністю Блейд-Н , на якій посаді та з якого часу. Чи виплачувалась ОСОБА_1 заробітна плата та чи сплачувались за неї податки;
-повідомлення до податкової інспекції про прийняття на роботу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , з відміткою про прийняття зазначеного повідомлення відповідною податковою інспекцією;
-відомості про те, де саме знаходилось місце роботи ОСОБА_1 ;
-відомості про те, чи була ОСОБА_1 матеріально відповідальною особою у товаристві (якщо так, надати копію відповідного договору про матеріальну відповідальність);
-податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб у сумі утриманого з них податку (форма 1-ДФ) за IV квартал 2019 року (з відміткою про реєстрацію у податковій);
-відомості про те, чи складався акт інвентаризації у товаристві за жовтень 2019 року, якщо так то надати копію такого акту;
-податкові накладні та видаткові накладні на реалізацію товару за період з 01.10.2019 по 31.10.2019 (з відміткою про реєстрацію у податковій);
-оригінали договорів №01-2019 від 25.10.2019, №02-2019 від 28.10.2019, №03-2019 від 29.10.2019, видатковий касовий ордер від 25.10.2019, від 28.10.2019, від 29.10.2019, акт приймання-передачі грошових коштів від 25.10.2019, від 28.10.2019 та від 29.10.2019.
-Витребувати у Акціонерного товариства Райффайзен банк Аваль (01011, м. Київ, вул. Лєскова, 9):
-виписку за період з 01.10.2019 по 31.10.2019 щодо Товариства з обмеженою відповідальністю Блейд-Н , код ЄДРПОУ 33573284, юридична адреса: м. Миколаїв, вул. 1 Інгульська, 1а;
-копії документів, що були підставою для зняття коштів Товариством з обмеженою відповідальністю Блейд-Н за період з 24.10.2019 по 31.10.2019.
Копію ухвали для виконання направити Товариству з обмеженою відповідальністю Блейд-Н та Акціонерному товариству Райффайзен банк Аваль .
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог частини четвертої статті 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частини восьмої статті 178 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин третьої - п`ятої статті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин третьої - п`ятої статті 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів (крім позивача), надіслати учасникам судового розгляду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається - https://court.gov.ua/sud1416/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І.В.Коваленко
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2021 |
Номер документу | 97082843 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Коваленко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні