Справа № 732/140/21
Провадження 2/732/179/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2021 року м. Городня
Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Карпинська Н.М., перевіривши позов ОСОБА_1 до інспектора з РПП ВПД № 1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області капітана поліції Дрига Сергія Олександровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до інспектора з РПП ВПД № 1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області капітана поліції Дрига Сергія Олександровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 08 травня 2021 року.
Позовна заява, яка надійшла на розгляд суду подана з порушенням вимог ст. 161 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
18 березня 2020 року Великою Палатою Верховного Суду за наслідком розгляду касаційних скарг по адміністративній справі №543/775/17 ухвалено постанову, в якій Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України викладеного в постанові від 13 грудня 2016 року, та вказала, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
Також Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
На підставі викладеного, суд враховуючи висновок Великої Палати Верховного Суду викладений в постанові від 18.03.2020 року по справі №543/775/17, зазначає, що за подання фізичною особою адміністративного позову про оскарження постанови про адміністративне правопорушення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст.7 Закону України Про державний бюджет України на 2021 рік , прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2021 року з 01 січня встановлений у розмірі 2270 гривень.
Отже, судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви про оскарження постанови про адміністративне правопорушенняу розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 554 гривні 00 копійок.
Позивачем до позову додано раніше використаний документ на підтвердження сплати судового збору за новим позовом, а саме : копію квитанції № 82217 від 11.02.2019, але такий судовий збір був зарахований до бюджету за позовом цього ж позивача до іншого відповідача ( справа 732/393/19), де було постановлено рішення по суті позову. Тому за новим позовом позивачем судовий збір не сплачено.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 287 КУпАП України постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КУпАП оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення здійснюється у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими КУпАП.
Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі, зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Як вбачається, оскаржувану постанову винесено 08.05.2021, а позивач з відповідним позовом звернувся до суду 19.05.2021 року, тобто з порушенням процесуального строку на звернення до суду з цим позовом.
Частиною 6 статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Враховуючи вищевикладене, оскільки позивачем надано позовну заяву без додержання вимог ст. 160, 161 КАС України, суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху та слід надати позивачеві термін строком в п`ять днів з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків поданої заяви, а саме для:
- надання до позову документа на підтвердження сплати судового збору за пред`явлення адміністративного позову, що містить вимогу немайнового характеру про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення, який підлягає сплаті у розмірі 554 гривні 00 копійок;
- з урахуванням строку звернення до адміністративного суду, позивачу у відповідності до ч.6 ст. 161 КАС України, слід додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях
Отримувач коштівГУК у Черніг.обл/тг м.Городня/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37972475 Банк отримувачаКазначейство України (ел. адм. подат.) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача UA038999980313101206000025693 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу *;101;
Керуючись ст.161,169 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора з РПП ВПД № 1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області капітана поліції Дрига Сергія Олександровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення- залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків поданої заяви - п`ять днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена виключно щодо розміру судових витрат до Шостого адміністративного апеляційного суду через Городнянський районний суд у порядку, передбаченому ст.295-296 КАС України.
Повний текст ухвали складено 24 травня 2021 року.
Суддя Карпинська Н.М.
Суд | Городнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2021 |
Оприлюднено | 25.05.2021 |
Номер документу | 97092110 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городнянський районний суд Чернігівської області
Карпинська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні