ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
24 травня 2021 року Справа № 916/3376/20 м.Одеса
Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді М.А. Мишкіної,
суддів О.Ю. Аленіна, Л.В. Лавриненко
Розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Ісагіс
на рішення Господарського суду Одеської області від 01 квітня 2021 року
у справі №916/3376/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнес ренталс
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:
- Приватне акціонерне товариство Футбольний клуб Чорноморець ;
- Товариства з обмеженою відповідальністю Регіональна торгова компанія Південь-Плюс ;
- Товариство з обмеженою відповідальністю Виробниче об`єднання Будмонтаж ;
- Товариство з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Контракт
до Товариства з обмеженою відповідальністю Ісагіс
про визнання відсутнім права іпотеки, скасування державної реєстрації прав іпотеки та скасування заборони відчуження нерухомого майна
встановив:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 01.04.2021р. (повний текст рішення складений 08.04.2021р.) частково задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю Бізнес ренталс , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Приватне акціонерне товариство Футбольний клуб Чорноморець , Товариство з обмеженою відповідальністю Регіональна торгова компанія Південь-Плюс , Товариство з обмеженою відповідальністю Виробниче об`єднання Будмонтаж , Товариство з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Контракт до Товариства з обмеженою відповідальністю Ісагіс :
- визнано відсутнім право іпотеки ТОВа Ісагіс на нерухоме майно, що належить на праві приватної власності ТОВу Бізнес ренталс , а саме: третю чергу туристично-оздоровчого комплексу, що складається з: літ. «А-1» - надбудови, загальною площею 134,9 кв.м.; літ. «А-3» - 3-х поверхового корпусу, 1 - поверх загальною площею 1691,6 кв.м., 2,3-поверхи загальною площею 2234,8 кв.м, загальна площа третьої черги туристично-оздоровчого комплексу - 4879,6 кв.м., що знаходиться за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, с/рада Дальницька, «Золотий Бугаз» масив, будинок 19, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 486177651237, яке виникло на підставі іпотечного договору (з майновим поручителем), укладеному між Публічним акціонерним товариством Імексбанк та Публічним акціонерним товариством Туристично-виробнича фірма Чорне море , посвідченим 30.10.2014р. приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Чужовською Н.Ю., за реєстровим №5224;
- скасовано державну реєстрацію права іпотеки ТОВа Ісагіс на об`єкт нерухомого майна: третя черга туристично-оздоровчого комплексу, що складається з: літ. «А-1» - надбудови, загальною площею 134,9 кв.м.; літ. «А-3» - 3-х поверхового корпусу, 1 - поверх загальною площею 1691,6 кв.м., 2,3-поверхи загальною площею 2234,8 кв.м.; загальна площа третьої черги туристично-оздоровчого комплексу - 4879,6 кв.м., що знаходиться за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, с/рада Дальницька, «Золотий Бугаз» масив, будинок 19, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 486177651237;
- стягнуто з ТОВа Ісагіс на користь ТОВа Бізнес ренталс судовий збір у розмірі 4204грн.;
- в решті позову відмовлено.
18.05.2021р. до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю Ісагіс (надіслана поштою 12.05.2021р.) на рішення від 01.04.2020р., в якій скаржник просить суд скасувати оскаржене рішення та відмовити позивачу у задоволенні позову про визнання відсутнім права іпотеки та скасування запису про іпотеку.
Також в апеляційній скарзі міститься заява про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення.
Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до ст.258 ГПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі. В апеляційній скарзі мають бути зазначені: 1) найменування суду, до якого подається скарга; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) рішення або ухвала, що оскаржується; 5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо); 6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції; 7) клопотання особи, яка подала скаргу; 8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується; 9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. До апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок і розмір сплати судового збору в Україні встановлено ЗУ Про судовий збір .
Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01.01.2020р. встановлений ЗУ Про державний бюджет України на 2020 рік та становив 2102грн.
ТОВ Бізнес ренталс 25.11.01.2020р. звернулося до суду з позовом, предметом якого були 3 вимоги немайнового характеру.
Згідно із п.п.2 п.2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.6 ЗУ Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже при зверненні до суду з позовом у даній справі підлягав сплаті судовий збір у розмірі 6306грн. (2102*3).
Відповідно до п.п.4 п.2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір судовий збір справляється - за подання апеляційної скарги на рішення суду - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно із ч.4 ст.6 ЗУ Про судовий збір якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Відповідач просить суд апеляційної інстанції скасувати оскаржене рішення та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні двох вимог немайнового характеру.
Таким чином, при поданні апеляційної скарги на рішення Господарського суду Одеської області від 01.04.2021р. має бути сплачений судовий збір у сумі 6306рн. (2102+2102)*150)/100) = 6306).
Проте скаржником до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору в порушення вимог п.2 ч.3 ст.258 ГПК України.
Згідно із ч.2 ст.260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно із ч.6 ст.260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Оскільки скаржником не дотримано вимог п.2 ч.3 ст.258 ГПК України, апеляційна скарга відповідно до ст.ст.174, 260 ГПК України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.174, 234, 258, 260 ГПК України, колегія суддів -
у х в а л и л а:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Ісагіс (вх. №2105/21 від 18.05.2021р.) на рішення Господарського суду Одеської області від 01.04.2021р. №916/3376/20 залишити без руху.
2. Встановити Товариства з обмеженою відповідальністю Ісагіс строк 7 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання Південно-західному апеляційному господарському суду доказів сплати судового збору у сумі 6306грн.
3. Роз`яснити скаржнику, що у разі невиконання вимог даної ухвали в частині приведення апеляційної скарги у відповідність до вимог ст.258 ГПК України у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання згідно ст.235 ГПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.А. Мишкіна
Суддя О.Ю. Аленін
Суддя Л.В. Лавриненко
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2021 |
Оприлюднено | 25.05.2021 |
Номер документу | 97096380 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Мишкіна М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні