Ухвала
від 20.05.2021 по справі 464/1520/21
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 464/1520/21

пр.№ 1-кс/464/1045/21

УХВАЛА

20 травня 2021 року слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про обшук,

встановив:

Слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 у зв`язку з досудовим розслідуванням кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32021140000000003 від 14.01.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, звернувся до суду з клопотанням, погодженим із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві власності ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 ), з метою виявлення та вилучення товарно-матеріальних цінностей (побутова техніка, побутова хімія, продукти харчування, кава, корми для домашніх тварин європейських брендів та аксесуари, мобільні телефони та аксесуари, одяг та взуття, автозапчастини та інші), які ввезенні на територію України подрібненими паріями без сплати відповідних митних платежів, а також чорнових записів в паперовій та електронній формах на відповідних носіях, робочих зошитів, документів TAX FREE, VAT (повернення ПДВ), договорів, рахунків фактур, чеків та накладних СПД нерезидентів (продавців продукції), необлікованих (незадекларованих) готівкових коштів та цінностей, здобутих злочинним шляхом, що можуть мати силу доказів у справі і вказувати на місцезнаходження всіх учасників злочинної діяльності.

В обґрунтування клопотання покликається на те, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32021140000000003 від 14.01.2021 щодо невстановлених слідством осіб (юридичних, фізичних осіб підприємців, інших осіб), які в період з 2019 року по даний час, з метою ухилення від сплати податків та митних платежів, здійснюють на території Республіки Польща подрібнення товарів на окремі партії в межах неоподаткованих норм, з подальшим переміщенням таких товарів транспортними засобами за грошову винагороду через митний кордон України. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч.1 ст.212 КК України.

Підставою для реєстрації кримінального правопорушення слугували матеріали управління ПЕП ГУ ДФС у Львівській області та відпрацювання ввезення на митну територію України товарів, шляхом їх подрібнення, з Галицької митниці ДМС, про ввезення в період з 01.01.2020 по 31.10.2020 громадянами товарів подрібненими партіями на митну територію України» через митні пости «Краковець», «Смільниця», «Рава-Руська», «Грушів», «Мостиська», що явно перевищують особисті, сімейні потреби.

Крім цього, згідно зі складеними працівниками Галицької митниці ДМС орієнтовними розрахунками митних платежів (лист №7.4-1/20-01/8.16/30827 від 03.12.2020 року) та аналізом відомостей щодо перетину кордону невстановленими особами протягом 2019 2020 років, відповідно до бази даних АСМО «Інспектор» до державного бюджету не поступили податки та митні платежі в загальній сумі 3 771 221 грн.

З вищевказаних матеріалів вбачається, що група осіб, в період з 2019 року і по даний час, з метою ухилення від сплати податків та митних платежів, здійснюють на території Республіки Польща подрібнення товарів на окремі партії в межах неоподаткованих норм, з подальшим переміщенням таких товарів транспортними засобами за грошову винагороду через митний кордон України.

Ввезені товари у великих кількостях накопичуються та акумулюються в складських приміщеннях на території Львівської області, з метою подальшої реалізації їх на тіньовому ринку, в тому числі через інтернет - мережу та за готівкові кошти.

Встановлено, що ввезення на територію України товарів (побутова техніка, побутова хімія, продукти харчування, кава, корми для домашніх тварин та аксесуари, мобільні телефони та аксесуари, одяг та взуття, автозапчастини та інше) подрібненими партіями без сплати податків та митних платежів здійснюють громадяни ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_2 ), ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_3 ), ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_5 ), ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_6 ) та інші невстановлені особи.

Організаторами даної схеми по мінімізації податкових та митних платежів, шляхом ввезення на територію України вищевказаних товарів подрібненими партіями, є громадяни України ОСОБА_11 (ІПН НОМЕР_7 ), ОСОБА_12 (директор ПП «Гретта», ЄДРПОУ 23965852), ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 ) та інші невстановлені особи.

Таким чином, група осіб, з метою ухилення від сплати митних платежів, податків, здійснюють на території Республіки Польща подрібнення товарів на окремі партії в межах неоподатковуваних норм та передають їх громадянам, які переміщують їх на власних транспортних засобах за грошову винагороду через митний кордон України в пунктах пропуску МП «Краковець», «Мостиська», «Рава-Руська», «Смільниця», «Угринів» та «Грушів» Галицької митниці ДМС.

На виконання доручення слідчого СУ ГУ ДФС у Львівській області №26/13-97-03-02 від 15.01.2021, в ході відпрацювання (проведення аналізу інформаційних ресурсів, в тому числі наявних баз даних ГУ ДПС у Львівській області), управлінням ПЕП ГУ ДФС у Львівській області встановлено, що через Інтернет - магазини www.lvivzoo.com.ua та www.gretta.com.ua, торгові магазини та складські приміщення у м.Львові та Львівській області на протязі тривалого часу здійснюється реалізація за готівкові кошти товарно-матеріальних цінностей (побутова техніка, побутова хімія, продукти харчування, кава, корми для домашніх тварин європейських брендів та аксесуари, мобільні телефони та аксесуари, одяг та взуття, автозапчастини та інші), які ввозяться на територію України подрібненими партіями без сплати податків та митних платежів.

Згідно з проведеним аналізом (методом особистого пошуку - візуального встановлення місць збереження ТМЦ, транспортних засобів, які їх перемішують) з`ясовано, що для здійснення вищевказаної незаконної діяльності використовуються магазини роздрібної торгівлі з назвою «КАКАДУ», що розташовані на ринках та торгових центрах м.Львова, а саме: в ТЦ «ВАМ», що розташований за адресою: м.Львів, вул.Наукова, 35 а; ТЦ «СРІБЛЯСТИЙ», що розташований за адресою: м.Львів, вул.Патона, 37; ТЦ «ВАМ», що розташований за адресою: м.Львів, пр.Червоної Калини, 62; ТК «ШУВАР» (верхній), що розташований за адресою: м.Львів, пр.Червоної Калини, 36; Ринок «ПІВДЕННИЙ», що розташований за адресою: м.Львів, вул.Щирецька, 36; ТЦ «КІНГ КРОС», що розташований за адресою: с.Сокільники, вул.Стрийська, 30.

Реалізація товарів (кормів та аксесуарів для домашніх тварин) у вищезазначених магазинах «КАКАДУ» здійснюється за готівкові кошти, без відображення у бухгалтерському та податковому обліку, що призводить до несплати податків та митних платежів.

Вищезазначені магазини торгової марки «КАКАДУ», через які здійснюється реалізація кормів для домашніх тварин, відображені на інтернет сторінці www.gretta.com.ua, що використовує в своїй діяльності ПП «Гретта».

Крім того, за адресою: АДРЕСА_1 знаходяться складські приміщення, в яких здійснюється накопичення, збереження та реалізація незаконно ввезених товарно-матеріальних цінностей (побутова техніка, побутова хімія, продукти харчування, кава, корми для домашніх тварин європейських брендів та аксесуари, мобільні телефони та аксесуари, одяг та взуття, автозапчастини та інші) без сплати податків та митних платежів. Дані приміщення, згідно інформації з реєстру речових прав на нерухоме майно, належать на праві власності ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 ).

Доставка товарів покупцям за межами Львівської області здійснюється шляхом відправки товарів через поштового оператора «Нова пошта», інших операторів та шляхом вивозу товару транспортними засобами покупців.

Розрахунок за товар проводиться через поштових операторів, зокрема, «Нова пошта», при отриманні товару (накладений платіж) та шляхом перерахунку грошових коштів на карткові рахунки відкриті на фізичних осіб в «Приват Банк» та «Універсал Банк», шляхом перерахунку грошових коштів на картку «Приват Банку» НОМЕР_8 (власник ОСОБА_6 ), картку «Приват Банку» НОМЕР_9 (власник ОСОБА_13 ) та картку «Універсал Банк» НОМЕР_10 (власник ОСОБА_6 ).

Ввезення вищезазначених товарів на територію України здійснюється подрібненими партіями транспортними засобами: «Reno Master», р.н. НОМЕР_11 , власник ОСОБА_6 , перетин кордону здійснюється через МП «Шегині», МП «Грушів»; «Ford Transit», р.н. НОМЕР_12 , власник ОСОБА_14 , перетин кордону здійснюється через МП «Шегині»; «VW Sharan», р.н. НОМЕР_13 , власник ОСОБА_15 , перетин кордону здійснюється через МП «Шегині», МП «Грушів»; «Sprinter», р.н. НОМЕР_14 , власник ОСОБА_16 , перетин кордону здійснюється через МП «Шегині», МП «Грушів».

Вищевказані відомості щодо акумулювання та продажу за вищевказаними адресами оптом і в роздріб товарів, підтверджено проведеними слідчими (розшуковими) діями та заходами управління ПЕП ГУ ДФС у Львівській області, в тому числі, здійсненими придбаннями ТМЦ, через Інтернет - магазини www.lvivzoo.com.ua та www.gretta.com.ua.

Крім того, на виконання доручення слідчого СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області №208/13-97-03-02 від 09.03.2021, в ході відпрацювання (проведення аналізу інформаційних ресурсів, в тому числі, наявних баз даних ГУ ДПС у Львівській області та Галицької митниці ДМС), управлінням боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Львівській області встановлено, що громадянами ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 з використанням транспортних засобів продовжують здійснення ввезення потрібними партіями товарів (побутова техніка, побутова хімія, продукти харчування, кава, корми для домашніх тварин та аксесуари, мобільні телефони та аксесуари, одяг та взуття, автозапчастини та інші ТМЦ), без сплати податків та митних платежів.

Також допитані в ході досудового розслідування свідки вказали, що в травні 2021 року придбали (мали намір на придбання) корм для тварин торгової марки «CARNY», виробництва «animonda». Однак, вказаний корм виявився без будь-якого українського маркування, яке б свідчило про походження товару, будь-які наліпки із зазначенням підприємства, що його реалізовує, чи маркування на українській мові, були відсутні. Також повідомили, що склад із продукцією знаходиться в м. Мостиська, Львівської області, передача товару можлива через будь-якого поштового оператора, та також реалізується через мережу магазинів «КАКАДУ», яка належна ПП «Гретта».

Враховуючи вищевикладене, орган досудового розслідування вважає, що існують достатні підстави для висновку, що в офісних та складських приміщеннях, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , в тому числі прилеглих до нього підсобних приміщеннях, здійснюється накопичення, збереження та реалізація незаконно ввезених кормів для тварин та аксесуарів європейських виробників, які ввезенні на територію України подрібненими паріями без сплати відповідних митних платежів, податків, а також чорнові записи в паперовій та електронній формах на відповідних носіях, робочі зошити, документи TAX FREE, VAT (повернення ПДВ), рахунки фактури СПД нерезидентів (продавців продукції), необліковані (незадекларовані) готівкові кошти та цінності, здобуті злочинним шляхом, які мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, слідчий просив клопотання задовольнити.

Заслухавши слідчого, оглянувши матеріали клопотання, встановлено наступне.

Згідно з ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.

Клопотання слідчого про проведення обшуку відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України, якою визначено перелік відомостей, які повинно містити клопотання.

Матеріалами, долученими до клопотання, серед яких результати виконання відповідних доручень, інформація ДМС, з інтернет-сайтів, через які відбувається реалізація товарів, та щодо замовлень товару поштовими відправленнями, відправниками яких були особи, які систематично перетинають кордон України, а також показання свідків, які придбали або мали намір придбати відповідний товар, доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, в офісних та складських приміщеннях, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , в тому числі прилеглих до нього підсобних приміщеннях, можуть зберігатися незаконно ввезені на територію України подрібненими партіями без сплати відповідних митних платежів, податків товарно-матеріальні цінності, відшукувані речі мають значення для досудового розслідування, можуть бути доказами під час судового розгляду та знаходитись у зазначеному в клопотанні володінні особи. Зібрана в ході досудового розслідування інформація дає можливість поєднати в одне ціле матеріали кримінального провадження та обставини, викладені у клопотанні.

За встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення відповідних речей, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи. Здійснення інших слідчих (розшукових) дій за вищевказаних обставин може призвести до передчасного розголошення відомостей досудового розслідування та втрати відповідних речей і документів.

Разом із тим, відповідно до положень ч. 2 ст. 168 КПК України, забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.

Беручи до уваги те, що існування відповідних передумов, зазначених у ч. 2 ст. 168 КПК України, належним чином не підтверджено, дозвіл на обшук в частині відшукання та вилучення інформації, виконаної в електронній формі на відповідних носіях (комп`ютерна техніка, ноутбук, флеш носії) необхідно надати виключно шляхом копіювання такої інформації в електронній формі з залученням спеціаліста, що сприятиме дотриманню прав учасників кримінального провадження, зокрема суб`єктів господарювання, а також інших осіб, правоохоронним органом під час здійснення досудового розслідування.

Керуючись статтями 234, 235 КПК України,

ухвалив:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку в приміщеннях, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві власності ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), з метою виявлення та вилучення товарно-матеріальних цінностей (побутова техніка, побутова хімія, продукти харчування, кава, корми для домашніх тварин європейських брендів та аксесуарів, мобільні телефони та аксесуари, одяг та взуття, автозапчастини та інше), які ввезені на територію України подрібненими партіями без сплати відповідних митних платежів, а також чорнових записів в паперовій формі та в електронній формі на відповідних носіях (шляхом копіювання інформації в електронній формі з залученням спеціаліста), робочих зошитів, документів TAX FREE, VAT (повернення ПДВ), договорів, рахунків, чеків та накладних СПД нерезидентів (продавців продукції), необлікованих (незадекларованих) готівкових коштів та цінностей, здобутих злочинним шляхом.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення20.05.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу97125003
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —464/1520/21

Ухвала від 20.10.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Дулебко Н. І.

Ухвала від 27.08.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Мичка Б. Р.

Ухвала від 27.08.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Мичка Б. Р.

Ухвала від 20.08.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Мичка Б. Р.

Ухвала від 17.08.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Дулебко Н. І.

Ухвала від 19.08.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Мичка Б. Р.

Ухвала від 17.08.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Дулебко Н. І.

Ухвала від 09.08.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Дулебко Н. І.

Ухвала від 04.08.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Дулебко Н. І.

Ухвала від 26.07.2021

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Бойко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні