Справа № 128/558/21
УХВАЛА
24 травня 2021 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області у складі:
головуючої - судді Саєнко О.Б., при секретарі - Кобенді Ю.О., без участі сторін,
розглядаючи у підготовчому засіданні в залі суду м. Вінниці цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кредит Маркет про захист прав споживачів,-
УСТАНОВИВ:
26.02.2021 до Вінницького районного суду Вінницької області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ Кредит Маркет про захист прав споживачів, справа № 128/558/21, в якій позивач просить суд: визнати недійсним договір укладений між ОСОБА_1 та ТОВ Кредит Маркет .
Позивачем до позовної заяви долучено клопотання про витребування доказів, в яких позивач просить суд: витребувати від відповідача ТОВ Кредит Маркет документи, що підтверджують отримання нею листа щодо сукупної вартості вказаних кредитних зобов`язань, відносно кредитного договору з відміткою про ознайомлення та договір, укладений між ОСОБА_1 та ТОВ Кредит Маркет (а.с.10-11, 12-13);
15.03.2021 ухвалою судді Вінницького районного суду Вінницької області відкрито провадження у даній справі в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання (а.с.17).
24.05.2021 до підготовчого засідання учасники справи, будучи належними чином судом повідомлені про дату, час та місце проведення - не з`явилися: позивач, попередньо надала суду заяву, в якій просила суд проводити розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі, просить позов задовольнити; представник відповідача - не з`явився, з невідомих суду причин; заяв про відкладення засідання або проведення у його відсутності до суду не подано.
Тому, суд, вважає за можливе провести підготовче засідання у відсутності нез`явившихся осіб.
Вирішуючи клопотання позивача про витребування доказів, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадку. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно до положень ч.ч. 1, 2 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено:1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Суд, вважає, що позивачем не виконано вимоги п.4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України, а саме - в клопотаннях про витребування доказів не зазначено, які заходи нею вживалися для отримання даних доказів самостійно та причини неможливості самостійного отримання цих доказів, а тому у задоволенні клопотань про витребування доказів слід відмовити.
Положеннями статті 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Статтею 196 ЦПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Відповідно до частини першої статті 200 ЦПК України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Згідно до ч.ч.1, 2 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Оскільки в даному підготовчому засіданні вирішено наявні клопотання, учасниками даної справи інших заяв та клопотань, які суд повинен вирішити у підготовчому засіданні, - не подано, тому суд, з метою своєчасного розгляду даної цивільної справи, вважає за необхідне, закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Керуючись ст.ст. 84, 197, 198, 200 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені клопотань ОСОБА_1 про витребування доказів, - відмовити.
Закрити підготовче засіданні в даній цивільній справі.
Призначити справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 16.06.2021 о 15:00 год ., встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
Справу розглядати суддею одноособово.
Копію ухвали скерувати сторонам, - для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення щодо неї можуть бути включені учасниками цивільного процесу на кінцеве процесуальне рішення у даній справі.
Суддя: О.Б. Саєнко
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2021 |
Оприлюднено | 25.05.2021 |
Номер документу | 97128400 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Саєнко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні