Ухвала
від 25.05.2021 по справі 707/876/21
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/876/21

2/707/655/21

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 травня 2021 року м. Черкаси

Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Миколаєнко Т.А., отримавши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та неповнолітнього ОСОБА_3 , в інтересах якого діє ОСОБА_4 , про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

УСТАНОВИЛА:

05 травня 2021 року представник позивача за довіреністю - адвокат Хмельницька Л.М., в інтересах позивача ОСОБА_1 (зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ) звернулася до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 (остання відома зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_2 ) та неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 ), в інтересах якого діє ОСОБА_4 (зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ), у якій просить суд:

- визначити, що ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , належить по Ѕ частині житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_3 , та по Ѕ частині земельної ділянки площею 0,1152 га, яка розташована по АДРЕСА_3 , цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: 7124983000:02:004:0167;

- визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності в порядку спадкування за законом на Ѕ частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_3 , після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності в порядку спадкування за законом на Ѕ частину земельної ділянки площею 0,1152 га, яка розташована по АДРЕСА_3 , цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: 7124983000:02:004:0167, після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно зі ст. 33 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) автоматизованою системою документообігу суду, з урахуванням положень ст.ст. 36, 37 ЦПК України, було визначено головуючу суддю - Миколаєнко Т.А. та 05 травня 2021 року передано їй дану справу.

Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 187 ЦПК України якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою статті 187 ЦПК України, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.

Відповіді про реєстрацію місця проживання відповідачів ОСОБА_2 , неповнолітнього ОСОБА_3 та ОСОБА_4 надійшли на запит суду 24 травня 2021 року.

Вивчивши вказану позовну заяву з доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона повинна бути залишена без руху, з наступних підстав.

Відповідно до частини першої статті 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, згідно кількості відповідачів і третіх осіб.

За приписами частини п`ятої статті 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з частиною другою статті 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії , якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Частинами четвертою - шостою статті 95 ЦПК України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики № 55 від 07.04.2003 року "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Всупереч вказаним вище вимогам копії письмових доказів, які додані для відповідачів, надані без належного їх засвідчення.

Також, при ознайомленні з матеріалами справи було встановлено, що долучені до позовної заяви, як для суду, так і для відповідачів, копія свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 від 12 жовтня 1962 року, копія заяви ОСОБА_5 до Черкаської державної нотаріальної контори, копія заповіту ОСОБА_6 від 02 вересня 2008 року та копія технічного паспорта на житловий будинок садибного типу за адресою: АДРЕСА_3 , є частково нечитабельними.

Відтак, суд та відповідачі позбавлені можливості ознайомитися зі змістом вказаних письмових доказів у повному обсязі.

Водночас, звертаю увагу на те, що текст документу повинен містити інформацію, заради фіксування якої було створено документ (п. 5.21 Національних стандартів України Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003). Відповідно до п. 4.1. цього стандарту, документ повинен містити (п. 20) - текст документа, який є головним елементом документу. Іншими словами, документ, що надається, повинен мати текст, який можливо дослідити та який несе певний зміст.

Крім того, як убачається з матеріалів позовної заяви, технічний паспорт на житловий будинок садибного типу за адресою: АДРЕСА_3 , копія якого долучена до позову, складений 07 травня 2002 року, при цьому у позовній заяві не зазначено інформації про те, чи проводились у спірному домоволодінні будь-які добудови або перебудови.

До того ж, відповідно до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року № 127 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2018 року № 186), дані технічного паспорта актуальні протягом одного року з дати проведення технічної інвентаризації .

За даних обставин, вимоги ЦПК України щодо пред`явлення позову не дотримано, а тому вирішення питання про відкриття провадження в даній справі буде передчасним.

Відповідно до статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23 лютого 2006 року № 3477-IV суди застосовують Конвенцію з прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Згідно усталеної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентним є рішення Європейського суду з прав людини у справі Креуз проти Польщі (СASE OF KREUZ v. POLAND), заява № 28249/95, від 19 червня 2001 року, у пункті 53 якого Суд зазначив: "Право на суд" не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Крім того, у пункті 22 рішення у справі "Мельник проти України " (заява № 23436/03) від 28 березня 2006 року, Суд нагадує, що право на суд, одним з аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним; воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги. Однак право доступу до суду не може бути обмежено таким чином або у такій мірі, що буде порушена сама його сутність. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями.

За змістом частин першої - третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Отже, позивачу ОСОБА_1 необхідно:

- засвідчити копії письмових доказів, які додані для відповідачів, на відповідність оригіналу, з урахуванням вимог ст. 95 ЦПК України;

- надати належним чином засвідчені читабельні копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 від 12 жовтня 1962 року, заяви ОСОБА_5 до Черкаської державної нотаріальної контори, заповіту ОСОБА_6 від 02 вересня 2008 року;

- надати технічний паспорт на житловий будинок садибного типу за адресою: АДРЕСА_3 , з актуальними даними.

На підставі вищевикладеного, позовну заяву ОСОБА_1 необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

п о с т а н о в и л а:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та неповнолітнього ОСОБА_3 , в інтересах якого діє ОСОБА_4 , про визнання права власності в порядку спадкування за законом- залишити без руху, надавши позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків.

Роз`яснити позивачу, що у разі, якщо він у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 ЦПК України, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.

У разі невиконання ухвали суду, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернена позивачу.

Ознайомитись з повним текстом ухвали суду, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя: Т. А. Миколаєнко

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення25.05.2021
Оприлюднено26.05.2021
Номер документу97158638
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —707/876/21

Рішення від 20.03.2022

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Миколаєнко Т. А.

Ухвала від 20.12.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Миколаєнко Т. А.

Ухвала від 05.10.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Миколаєнко Т. А.

Ухвала від 11.06.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Миколаєнко Т. А.

Ухвала від 25.05.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Миколаєнко Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні