Справа №522/18105/20
Провадження № 1-кс/522/3743/21
УХВАЛА
20 травня 2021 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника власника майна ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження №12020160500002640 від 06.08.2020 року,
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси надійшло клопотання адвоката ОСОБА_4 , подане в інтересах ОСОБА_3 , про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження №12020160500002640 від 06.08.2020 року
Зазначене клопотання обґрунтоване тим, що ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 13.11.2020 року (справа №522/18105/20, провадження №1-кс/522/14602/20) було задоволено клопотання слідчогослідчого відділу Приморського ВП в м.Одесі ГУНП України в Одеській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_6 , та зокрема було накладено арешт на тимчасово вилучене майно в ході проведення обшукув житлістаршого інспектора охорониТовариства з обмеженою відповідальністю «СЕКЬЮРІТІ ГРУПП» ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:
- 1 невідомий предмет зовні схожий на магазин до пістолета ПМ 9мм;
- 8 невідомих предметів циліндричної форми зовні схожі на травматичні патрони 9*18 мм;
- 1 предмет зовні схожий на кинджал із рукояткою коричневого кольору в чохлі червоного кольору;
- 15 циліндричних предметів зовні схожі на патрони до гладкоствольної рушниці 12-го калібру.
Арешт було накладено з метою збереження речових доказів.
У поданому клопотанні заявник зазначає, що на теперішній час всі необхідні слідчі дії з вищевказаним арештованим майном вже проведені, воно оглянуто та досліджено, станом на дату подання клопотання власнику майна підозра не вручалася, отже у подальшому знаходженні майна під арештом відпала потреба.
Власник майна ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, його представник адвокат ОСОБА_4 надав до суду заяву, у якій клопотання підтримав, просив арешт, накладений на вище перелічене майно, скасувати та провести судове засідання за відсутності власника майна та його представника.
Слідчий ОСОБА_5 у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, у якій проти скасування арешту на вищевказане майно не заперечував, посилаючись на те, що всі необхідні слідчі дії з ним вже проведені.
Вивчивши клопотання та надані в його обґрунтування матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1ст. 174 КПК Українипідозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Виходячи з наведеного, дана норма пов`язує право слідчого судді на скасування арешту майна, накладеного за відсутності підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника, законного представника, іншого власника чи володільця майна, із можливістю надання особами, що не були присутніми в судовому засіданні і про права та законні інтереси яких вирішено питання судовим рішенням, доказів та матеріалів, які вказуватимуть, що арешт накладено необґрунтовано або в його застосуванні відпала потреба, доведеності перед слідчим суддею їх переконливості.
Згідно з ч. 1ст.170КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Частиною 2ст.170 КПК Українивстановлено, що метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Згідно з ч.ч. 6, 7ст.170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 10ст. 170 КПК Українине може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020160500002673 від 15 серпня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 263 КК України.
Ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 13.11.2020 року (справа №522/18105/20, провадження №1-кс/522/14602/20) з метою збереження речових доказів було накладено арешт на тимчасово вилучене майно в ході проведення обшукув житлістаршого інспектора охорониТовариства з обмеженою відповідальністю «СЕКЬЮРІТІ ГРУПП» ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:
- 1 невідомий предмет зовні схожий на магазин до пістолета ПМ 9мм;
- 8 невідомих предметів циліндричної форми зовні схожі на травматичні патрони 9*18 мм;
- 1 предмет зовні схожий на кинджал із рукояткою коричневого кольору в чохлі червоного кольору;
- 15 циліндричних предметів зовні схожі на патрони до гладкоствольної рушниці 12-го калібру.
Власником вище переліченого майно є ОСОБА_3 .
Санкція ч. 1 ст. 263 КК України не передбачає покарання у вигляді конфіскації майна.
Крім того, в матеріалах провадження відсутні будь-які дані, що ОСОБА_3 , який є власником вищевказаного майна, є підозрюваним у даному кримінальному провадженні.
Не міститься в цьому кримінальному провадженні і даних про заявлений до ОСОБА_3 цивільний позов, що виключає можливість накладення арешту на його майно з метою забезпечення цивільного позову, а така підстава накладення арешту на майно може мати місце лише в тому випадку, коли цивільний позов до особи є дійсно заявленим.
Слідчий суддя зазначає, що накладення арешту на зазначене у даному клопотанні майно здійснювалося у зв`язку з необхідністю забезпечення збереження речових доказів, а також забезпечення проведення відповідних процесуальних дій з таким майном.
При цьому, з моменту застосування в рамках вищевказаного кримінального провадження вказаних заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, сторона обвинувачення мала як вдосталь процесуального часу, так і вдосталь процесуальних можливостей для забезпечення досягнення мети арешту майна.
Відповідно дост. 13 Конституції України«держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності». Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності (ст. 41 Конституції України).
Відповідно до ст. 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
На підставі вище викладеного, дослідивши надані сторонами матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що наразі відсутня необхідність позбавлення власника права розпоряджатись та користуватись вищезазначеним майном, а тому слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити та скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 13.11.2020 року (справа №522/18105/20, провадження №1-кс/522/14602/20).
Керуючись ст. ст.174,309, 369-372 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника власника майна ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження №12020160500002640 від 06.08.2020 року, задовольнити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 13.11.2020 року (справа №522/18105/20, провадження №1-кс/522/14602/20) на тимчасово вилучене майно в ході проведення обшукув житлістаршого інспектора охорониТовариства з обмеженою відповідальністю «СЕКЬЮРІТІ ГРУПП» ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:
- 1 невідомий предмет зовні схожий на магазин до пістолета ПМ 9мм;
- 8 невідомих предметів циліндричної форми зовні схожі на травматичні патрони 9*18 мм;
- 1 предмет зовні схожий на кинджал із рукояткою коричневого кольору в чохлі червоного кольору;
- 15 циліндричних предметів зовні схожі на патрони до гладкоствольної рушниці 12-го калібру.
Майно, арешт на яке скасовано вказаною ухвалою, повернути власнику ОСОБА_3 .
Виконання ухвали покласти на слідчого слідчого відділу Приморського ВП в м.Одесі ГУНП України в Одеській області ОСОБА_5 або на іншого слідчого з групи слідчих у кримінальному провадженні за №12020160500002640 від 06.08.2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 97161550 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Єршова Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні