Справа № 595/378/21
Провадження № 2/595/206/2021
У Х В А Л А
25.05.2021
Бучацький районний суд Тернопільської області
у складі: головуючого судді Тхорик І.І.
з участю секретаря Пастушака І.Д.
Суддя Бучацького районного суду Тернопільської області Тхорик І.І., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , у якому просить визнати за нею право власності на спадкове майно за законом, що залишилося після смерті матері її чоловіка ОСОБА_4 - ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та її чоловіка ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 а саме на 2/5 частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами вартістю 52573 грн, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , посилаючись на те, що приватним нотаріусом Бучацького районного нотаріального округу їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно.
Ухвалою Бучацького районного суду Тернопільської області від 06 квітня 2021 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі та призначено справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в зал судового засідання не прибули, від них надійшли заяви в яких вони просять розгляд справи проводити без їх участі.
У відповідності до ч.11 ст.187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Після відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява ОСОБА_6 підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, крім іншого, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п.5); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування визначено, що при розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до листа ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ Про судову практику цивільних справ про спадкування № 24-753/0/4-13 від 16.05.2013, при розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати:
- місце відкриття спадщини;
- коло спадкоємців, які прийняли спадщину;
- законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна та часу відкриття спадщини у випадку, якщо спадщина відкрилась до 1 січня 2004 року або ж спадкодавець проживав в іншій державі, спадкоємець є іноземним громадянином та проживає в іншій державі, а спадкове майно знаходиться на території України.
Обставини, які входять до предмета доказування у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі. Належними доказами щодо фактів, які необхідно встановити для вирішення спору про право спадкування, є копії документів відповідної спадкової справи, зокрема, поданих заяв про прийняття спадщини, виданих свідоцтв про право на спадщину, довідок житлово-експлуатаційних організацій, сільських, селищних рад за місцем проживання спадкодавця.
Позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України, оскільки позивачем не зазначено докази, що підтверджують викладені нею обставини позову.
Позивач ОСОБА_1 у позовній заяві посилається на те, що внаслідок смерті її чоловіка ОСОБА_4 відкрилася спадщина, однак ним заповіту не було складено, а отже спадкування мало здійснюватись за законом.
Зазначає, що приватним нотаріусом Бучацького районного нотаріального округу Іванів Л.І. їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок в АДРЕСА_1 , після смерті чоловіка ОСОБА_4 , який був спадкоємцем за заповітом після смерті його матері ОСОБА_5 , саме з підстав відсутності правовстановлюючих документів на вказане будинковолодіння (довідка нотаріуса №85/01-24 від 22 лютого 2021 року) та просить визнати за нею право власності на 2/5 частини вказаного домоволодіння в порядку спадкування за законом.
Проте, дані, які зазначені в позовній заяві не відповідають обставинам, які встановлені судом, а саме: до суду надійшла копія спадкової справи №134 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , згідно якої відповідач по справі ОСОБА_3 25.02.2009 звернувся із заявою до Бучацької державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4 , оскільки на час відкриття спадщини постійно проживав разом із спадкодавцем та в його користь спадкодавцем ОСОБА_4 складено заповіт, посвідчений секретарем Передмістянської сільської ради 05.06.2008, який зареєстрований у реєстрі за №261, відповідно до якого останній все своє майно заповів синові ОСОБА_3 .
Так, на ім`я ОСОБА_3 25 лютого 2009 року видані свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 батька ОСОБА_4 , а саме:
- № НОМЕР_1 , номер в реєстрі нотаріальних дій - 636, на спадкове майно - земельну ділянку площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 6121285600:01:001:0077, що належала спадкодавцю на підставі Державного акта на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯА №280835;
- №46457844, номер в реєстрі нотаріальних дій - 640, на спадкове майно - грошові кошти з нарахованими процентами та компенсаціями, що зберігаються в філіалі Бучацького відділення ВАТ Державний Ощадний Банк України № НОМЕР_2 на рахунках №№3990, НОМЕР_3 та належали спадкодавцю на підставі ощадних книжок, виданих вищевказаним філіалом.
В матеріалах позовної заяви відсутні дані, які б свідчили про те, що позивач ОСОБА_1 має право на обов`язкову частку у спадковому майні.
Вказані обставини позбавляють суд можливості повного та об`єктивного розгляду та вирішення даної справи по суті.
Враховуючи вищенаведене, з огляду на те, що вказані обставини мають значення для правильного вирішення спору, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк - п`ять днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунені, позовну заяву слід залишити без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 187 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання права власності на спадкове майно- залишити без руху, надавши строк для усунення зазначених вище недоліків, який не може перевищувати 5 (п`ять) днів з дня вручення копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали в зазначений строк позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І. І. Тхорик
Суд | Бучацький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2021 |
Оприлюднено | 26.05.2021 |
Номер документу | 97168093 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бучацький районний суд Тернопільської області
Тхорик І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні