П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
27 травня 2021 р.м.ОдесаСправа № 420/9121/20
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Джабурія О.В.
суддів - Вербицької Н.В.
- Кравченка К.В.
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2021 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю С ТРАНС до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ :
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2021 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю С ТРАНС - задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 08.05.2020 №12554 про відповідність товариства з обмеженою відповідальністю С ТРАНС п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 18.06.2020 №14846 про відповідність товариства з обмеженою відповідальністю С ТРАНС п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Стягнуто на користь товариства з обмеженою відповідальністю С ТРАНС судові витрати за сплату судового збору у розмірі 2102,00 (дві тисячі сто дві) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області. Стягнуто на користь товариства з обмеженою відповідальністю С ТРАНС витрати на правову допомогу у розмірі 7094,50 (сім тисяч дев`яносто чотири) грн. 50 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДПС в Одеській області подало апеляційну скаргу.
Перевіривши подану апеляційну скаргу, суд апеляційної інстанції вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 296 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідач оскаржує рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2020 року. Вищезазначене судове рішення прийняте в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження.
Апеляційним судом встановлено, що первинну апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції від 09 грудня 2020 року подано14.01.2021 року.
При цьому, ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2021 року апеляційну скаргу залишено без руху, у зв`язку з несплатою судового збору.
Ухвалою апеляційного суду від 17 лютого 2021 року задоволено клопотання ГУ ДПС в Одеській області про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги, надано апелянту десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2021 року відмовлено у задоволенні клопотання щодо продовження строку для усунення недоліків, апеляційну скаргу повернуто у зв`язку з невиконання вимог ухвали суду апеляційної інстанції.
Звертаючись вдруге з апеляційною скаргою апелянт у своєму клопотанні про поновлення строку зазначав, що вперше апеляційну скаргу було подано в строки, визначені процесуальним законодавством, проте у зв`язку з відсутністю коштів на сплату судового збору, апеляційну скаргу було повернуто. Зазначав, що повернення скарги не позбавляє його права повторного звернення до суду.
Крім цього, в обгрунтовання своїй позиції зазначав, що з 12 березня на усій території України установлено карантин (постанова Кабінету Міністрів України Про запобігання поширенню на території України короно вірусу COVID-19» від 11.03.2020 року № 211), який продовжений до 30.04.2021 року.
З огляду на вищевикладені обставини, Головне управління ДПС в Одеській просить надати йому можливості на захист своїх інтересів, а як наслідок й державних інтересів.
Так, колегія суддів з приводу пропуску строку звернення до суду з вказаних вище підстав, суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2 було установлено з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року карантин на усій території України. Надалі строк дії карантину неодноразово продовжувався.
Підпунктом 2 пункту 9 Закону України від 30.03.2020 року №540-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (набрав чинності 02 квітня 2020 року) розділ VI Прикінцеві положення КАС України доповнено пунктом 3 такого змісту: Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) .
З наведеного слідує, що процесуальний строк, який закінчився до 12 березня 2020 року, не продовжується, автоматично продовжується строк, який тривав на цю дату.
При цьому 17 липня 2020 року набрав чинності Закон України від 18.06.2020 №731-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (далі - Закон №731-IX), яким пункт 3 розділу VI Прикінцеві положення КАС України викладено у новій редакції, якою передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №731-IX встановлено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 30 березня 2020 року №540-IX, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Враховуючи, що Закон №731-IX набрав чинності 17 липня 2020 року, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення КАС України, закінчилися 06 серпня 2020 року.
З урахуванням наведених правил підстави вважати поважними причини пропуску позивачем строку внаслідок запровадження карантину відсутні, оскільки закінчення перебігу строку звернення до суду не припав на час запровадження карантину. У свою чергу, апелянт не надав доказів, які б свідчили про те, що у зв`язку із запровадженням карантину у нього були вагомі труднощі, перешкоди для звернення до суду із цим позовом.
Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції не вбачає поважних причин пропуску строку та відповідно підстав для поновлення пропущеного строку звернення до суду.
Згідно з ч. 2 ст. 295 КАС України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Зазначені обставини вказують на невідповідність апеляційної скарги вимогам процесуального законодавства, а тому згідно з частиною 3 статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням особі, яка звернулась з апеляційною скаргою строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись статтями 169, 296, 298, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2021 року - залишити без руху.
Встановити Головному управлінню ДПС в Одеській області десятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення вказаних недоліків апеляційної скарги, а саме:
- вказати інші (поважні) причин пропуску строку на апеляційної оскарження;
Роз`яснити, що у разі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку апеляційного оскарження, будуть визнані судом неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Джабурія О.В. Судді Кравченко К.В. Вербицька Н.В.
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2021 |
Оприлюднено | 31.05.2021 |
Номер документу | 97212208 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Джабурія О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні