ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

ВИРОК

202/2475/21

1-кп/202/301/2021

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2021 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючої - судді Ігнатенко В.В.

при секретарі - Францевій М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дніпро кримінальні провадження № 12021041660000012 від 26.02.2021 року, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не одруженого, не працюючого, який народився у м. Новомосковськ, Дніпропетровської області, громадянина України, маючого середню освіту, раніше судимого, останній раз 02.10.2019 року Амур-Нижньодніпровським районним судом м. Дніпропетровська за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.. 185 ч. 2, 186 ч. 2 КК України, -

за участю: прокурора - Соловйової С.О., захисника-адвоката - Хоміча Р.Г., обвинуваченого - ОСОБА_1

ВСТАНОВИВ:

Обвинувачений ОСОБА_1 , 26.02.2021 року приблизно о 19 годині 30 хвилин, перебуваючи біля супермаркету АТБ-маркет за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, буд. 18, побачив раніше не знайому йому неповнолітню ОСОБА_2 , яка йшла по майданчику для паркування автомобілів у бік проспекту Слобожанський у м, Дніпро, у правій руці якої знаходилась жіноча сумка, з майном у ній. Помітивши жіночу сумку у правій руці ОСОБА_2 , у обвинуваченого ОСОБА_1 , раптово виник злочинний умисел направлений на відкрите викрадення чужого майна (грабіж), та визначив предметом свого злочинного посягання вказану сумку та майно, яке знаходилось в ній.

Далі, обвинувачений ОСОБА_1 , перебуваючи у вказаному місці та у вказаний час, реалізуючи свій раптово виниклий злочинний умисел, спрямований на відкрите викрадення чужого майна (грабіж), діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів та особистої зацікавленості, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи спричинення майнової шкоди та бажаючи її настання, з метою незаконного власного збагачення, розуміючи, що його дії є відкритими для оточуючих, в тому числі і для неповнолітньої потерпілої, наблизився до ОСОБА_2 зі спини, та шляхом ривку, відкрито викрав жіночу сумку чорного кольору вартістю 358 гривень 38 копійки, у якій знаходився мобільний телефон марки Iphone 7 , вартістю 4755 гривень 67 копійок, що у свою чергу знаходився у чохлі - бампері рожевого кольору, вартістю 60 гривень, ключ магнітний, вартістю 40 гривень, зарядний пристрій марки TM "Nomi", вартістю 550 гривень, зарядний носій Power bank , марки TM Хіаomі , вартістю 450 гривень, щітка для волосся синього кольору з червоними квітами, вартістю 100 гривень, навушники білого кольору до мобільного телефону Iphone , вартістю 300 гривень, кабель по типу USB білого кольору, вартістю 100 гривень, грошові кошти у сумі 233 гривні.

Далі, обвинувачений ОСОБА_1 , доводячи свій злочинний умисел, спрямований на відкрите викрадення чужого майна (грабіж), до кінця, вчинюючи злочин повторно, з місця скоєння кримінального правопорушення разом з викраденим майном втік, розпорядившись ним на власний розсуд, тим самим спричинивши потерпілій ОСОБА_2 майнову шкоду на загальну суму 6947 гривень 05 копійок.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, обвинувачений ОСОБА_1 18 лютого 2021 року близько 10 години 35 хвилин перебуваючи у приміщенні магазину Дніпро - М ТОВ Мережа магазинів Дніпро-М , код ЄДРПОУ 41609173, що розташований за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, 70, побачив на відкритій вітрині, що розташована з лівої сторони від входу до приміщення магазину, лазерний рівень марки ML-120 , який він визначив предметом свого злочинного посягання, та у ней момент у нього раптово виник злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна (крадіжка).

Так, обвинувачений ОСОБА_1 перебуваючи у вказаному місці та у вказаний час, реалізуючи свій раптово виниклий злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів та особистої зацікавленості, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи спричинення майнової шкоди та бажаючи її настання, з метою незаконного власного збагачення, переконавшись, що за його злочинними діями ніхто не спостерігає і вони є таємними для оточуючих, таємно, шляхом вільного доступу, взяв з відкритої вітрини, що розташована з лівої сторони від входу до приміщення магазину, лазерний рівень марки ML- 120 , вартістю 1206 гривень 90 копійок.

Далі, обвинувачений ОСОБА_1 , знаходячись у торгівельному залі ТОВ Мережа магазинів Дніпро-М , магазині Дніпро - М , розташованому за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, 70, доводячи свій злочинний умисел, спрямований на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), до кінця, вчинюючи злочин повторно, утримуючи при собі вищевказане майно, знаючи, що при ньому знаходиться не сплачений товар, вийшов з приміщення вказаного магазину, тим самим таємно викрав майно ТОВ Мережа магазинів Дніпро-М , та з місця скоєння кримінального правопорушення з викраденим зник, розпорядившись ним в подальшому на власний розсуд, тим самим спричинивши вказаному товариству майнову шкоду на суму 1206 гривень 90 копійок.

Таким чином, дії обвинуваченого ОСОБА_1 виразилися у:

- таємному викраденні чужого майна (крадіжка), вчиненому повторно , тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України;

- відкритому викраденні чужого майна (грабіж) вчиненому повторно, тобто у вчиненні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 186 КК України.

Обвинувачений ОСОБА_1 свою провину у вчинених злочинах визнав у повному обсязі, пояснив суду, що 26 лютого 2021 року приблизно о 19 годині 30 хвилин, перебуваючи біля супермаркету АТБ, за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, буд. 18, побачив раніше не знайому йому ОСОБА_2 , яка йшла по майданчику для паркування автомобілів у бік проспекту Слобожанський у м, Дніпро, у правій руці якої знаходилась жіноча сумка, з майном у ній, та вирішив її викрасти. Після чого, він наблизився зі спини до ОСОБА_2 , та шляхом ривку, відкрито викрав жіночу сумку, всередині якої знаходився телефон марки Iphone 7 , зарядний пристрій марки TM "Nomi", зарядний носій Power bank , грошові кошти у сумі 233 гривні та інші дрібниці, та з місця скоєння злочину втік. Також, 18 лютого 2021 року, близько 10 години 35 хвилин, перебуваючи у приміщенні магазину Дніпро - М , що розташований за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, 70, побачив на відкритій вітрині, лазерний рівень марки ML-120 , який він вирішив викрасти. Після чого, скориставшись тим, що за його діями ніхто не спостерігає, взяв лазерний рівень марки ML-120 , та утримуючи його при собі залишив приміщення магазину, розпорядившись викраденим на власний розсуд.

Від представника потерпілого Підберезного Р.М., неповнолітньої потерпілої ОСОБА_2 та її законного представника ОСОБА_3 до суду надійшли заяви про проведення судового розгляду без їх участі, претензій морального та майнового характеру до обвинуваченого не мають.

За згодою сторін, згідно ч. 3 ст. 349 КПК України судом було визнано недоцільним дослідження доказів, зібраних в ході досудового розслідування стосовно фактичних обставин справи, оскільки обвинувачений та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, немає сумнівів у добровільності та істинності його позиції, а також фактичні обставини справи ніким не оспорюються. При цьому судом сторонам було роз`яснено, що в цьому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку. Тому суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом обвинуваченого ОСОБА_1 , та дослідженням таких матеріалів кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого.

При визначенні виду та розміру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, які згідно ст.12 КК України є тяжким злочином та злочином невеликої тяжкості, а також особу обвинуваченого ОСОБА_1 який за місцем мешкання характеризується посередньо, раніше судимий, на обліку у лікаря нарколога не перебуває, перебуває на обліку у лікаря психіатра з 2006 року з діагнозом "Дісоціальний розлад особистості".

Згідно висновку судово-психіатричного експерта №110 від 07 квітня 2021 року ОСОБА_1 в період інкримінованого йому діяння на хронічне психічне захворювання, недоумство, тимчасовий хворобливий розлад психічної діяльності або інший хворобливий стан психіки не страждав і в теперішній час не страждає. Виявляв раніше і виявляє в даний час дисоціальний розлад особистості. У період часу, до якого відноситься інкриміноване йому діяння, міг усвідомлювати свої дії (бездіяльність) і керувати ними. У теперішній час також може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) і керувати ними. Застосування примусових заходів медичного характеру не потребує.

До обставин що пом`якшують покарання суд відносить щире каяття, обставин що обтяжують покарання судом не встановлено, та вважає за необхідне призначити покарання, у виді позбавлення волі, яке буде необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових злочинів.

Суд також враховує, що обвинувачений ОСОБА_1 , був засуджений вироком Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 02 жовтня 2019 року за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки, та в період іспитового строку скоїв нові злочини, у зв`язку з чим, суд вважає необхідним призначити йому покарання за правилами ст. 71 КК України, частково приєднавши до призначеного покарання не відбуте покарання за вироком Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 02 жовтня 2019 року.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 370, 374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.185 ч. 2, 186 ч. 2 КК України та призначити йому покарання:

- за ст.185 ч. 2 КК України у виді позбавлення волі строком на два роки;

- за ст.186 ч.2 КК України у виді позбавлення волі строком на чотири роки.

На підставі ст. 70 ч.1 КК України ОСОБА_1 призначити покарання за сукупністю злочинів, обравши принцип поглинання менш суворого покарання більш суворим, визначив покарання, у виді позбавлення волі строком на чотири роки.

У відповідності до ст. 71 КК України, ОСОБА_1 призначити покарання за сукупністю вироків, частково приєднавши до призначеного покарання не відбуте покарання за вироком Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 02 жовтня 2019 року , у вигляді одного місяця позбавлення волі, остаточно визначив до відбуття покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки та один місяць.

Строк відбуття покарання ОСОБА_1 рахувати з 26 лютого 2021 року залишив незмінним запобіжний захід у виді тримання під вартою до набрання вироком законної сили.

Речові докази - сумку жіночу чорного кольору з металевими заклепками, розміром 20X18 см., з ремінцем через плече, мобільний телефон марки Iphone 7 64 Gb, у корпусі чорного кольору, чохол - бампер рожевого кольору, до мобільного телефону марки Iphone , ключ магнітний, ключ металевий, зарядний носій TM Nomi , зарядний носій Power bank TM Xiaomi , щітку для волосся синього кольору, навушники білого кольору до мобільного телефону Iphone , кабель по типу USB білого кольору, грошові кошти на загальну суму 233 гривні, залишити потерпілій ОСОБА_2 як власниці.

Речовий доказ - компакт-диск з камер відеоспостереження магазину "Дніпро-М" за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський 70, що знаходиться в матеріалах кримінального провадження - залишити при матеріалах кримінального провадження.

Вирок суду може бути оскаржений до судової палати з кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту проголошення, а особою, відносно якої винесено обвинувальний вирок, у той же строк з дня вручення копії вироку.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Головуюча: В.В. Ігнатенко

Дата ухвалення рішення 27.05.2021
Зареєстровано 28.05.2021
Оприлюднено 28.05.2021

Судовий реєстр по справі 202/2475/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Вирок від 27.05.2021 Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська Кримінальне
Ухвала від 26.04.2021 Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська Кримінальне
Ухвала від 23.04.2021 Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 202/2475/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону