Справа № 161/1191/21
Провадження № 2/161/1500/21
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2021 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Пахолюка А.М.
при секретарі - Будько І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідачів - Другий відділ Державної виконавчої служби у м. Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про зняття арешту нерухомого майна та вилучення записів , -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідачів - Другий відділ Державної виконавчої служби у м. Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про зняття арешту нерухомого майна та вилучення записів .
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно акту №14717166 про передачу майна стягувачу від 25.07.2018 року, йому як стягувачу було передано в рахунок часткового погашення заборгованості по рішенню суду нереалізоване нерухоме майно, а саме: Ѕ частина виробничо-складського приміщення /Д-2/, загальною площею 710,3 кв.м та Ѕ частина земельної ділянки, кадастровий номер 0710100000:22:007:0052, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказує, що лише нещодавно йому як власнику стало відомо, на належне йому на праві власності вищезазначене нерухоме майно перебуває під арештом, згідно постанови заступника начальника Другого ВДВС Луцького МУЮ Плисюка В.П. про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 06.03.2009 року.
Зазначає, що таке обтяження було накладено Луцьким міськрайонним судом в цивільній справі №2-747/11 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення коштів, порядку забезпечення позову до попереднього власника нерухомого майна ОСОБА_2 , та оскільки, він як новий власник, не відповідає за його зобов`язаннями власним майном, тому таке обтяження є неправомірним та порушує його право на володіння, користування та розпорядження нерухомим майном.
На підставі наведеного, просить суд, зняти (припинити) обтяження у формі арешту нерухомого майна (реєстраційний номер 8525833), а саме з виробничо-складського приміщення /Д-2/, загальною площею 710,3 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстроване 06.03.2009 року на підставі постанови заступника начальника Другого ВДВС Луцького МУЮ Плисюка В.П. про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 06.03.2009 року та вилучити з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна запис про арешт нерухомого майна за реєстраційним номером 8525833 від 06.03.2009 року.
Відповідачі відзивів на позовну заяву не подали.
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25 січня 2021 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 16 лютого 2021 року відкрито загальне позовне провадження у даній справі та розпочато підготовче провадження у справі.
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 15 квітня 2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
До початку судового засідання представник позивача подав суду заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідачі в судове засідання не з`явилися, хоча належним чином повідомлялися про день, час та місце розгляду справи, в тому числі через розміщення судового оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України. Будь-яких заяв про слухання справи без їх участі на адресу суду не надходило.
Представник третьої особи в судове засідання також не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи. Будь-яких заяв про слухання справи без його участі на адресу суду не надходило.
Суд вважає за можливе слухати справу у відсутності сторін по наявним матеріалам справи.
Дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов безпідставний та не підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що на підставі свідоцтв, виданих приватним нотаріусом Луцького міського нотаріального округу Кухлевською М.В. за реєстраційними №№ 1717, 1719 від 01.08.2018 року за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на нерухоме майно, а саме: Ѕ частину виробничо-складського приміщення /Д-2/, загальною площею 710,3 кв.м та Ѕ частину земельної ділянки, кадастровий номер 0710100000:22:007:0052, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , в рахунок часткового погашення заборгованості ОСОБА_2 на підставі рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області №2-8476/2009 від 07.12.2009 року (а.с. 6,8).
Як вбачається з Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, на вищезазначене нерухоме майно, постановою про арешт майна боржника та оголошення заборони та його відчуження заступника начальника Другого ВДВС Луцького МУЮ Плисюком В.М. 06.03.2009 року накладено арешт, реєстраційний номер 8525833 (а.с. 10-15).
У зв`язку з цим, 08.12.2020 року ОСОБА_1 звернувся до третьої особи Другого ВДВС у м. Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) із заявою про зняття (припинення) обтяження зі спірного майна, що було накладено постановою державного виконавця 06.03.2009 року (а.с. 18).
Однак, як вбачається із відповіді третьої особи від 11.12.2020 року, заява ОСОБА_1 була залишена без задоволення та обґрунтована тим, що арешт за реєстраційним номером 8525833 від 06.03.2009 року був накладений на підставі ухвали суду про вжиття заходів забезпечення позову, а отже запис про арешт може бути вилучений лише за рішенням суду (а.с. 19).
Звертаючись до суду з позовом, позивач мотивував свої вимоги тим, що накладенням арешту порушуються його права як власника спірного нерухомого майна, та оскільки, арешт було накладено судом в порядку забезпечення позову до попереднього власника ОСОБА_2 де він не був учасником справи, то єдиним способом захисту свого порушеного права є звернення до суду з позовом про зняття арешту з майна.
Однак, суд не може погодитись з такими доводами, виходячи з наступного.
Частиною 1 ст. 15 ЦК України , визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України , ч. 1 ст. 4 ЦПК України , кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 1, 7 ст. 158 ЦПК України , суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.
У справах Пономарьов проти України, Устименко проти України, Христов проти України, Рябих проти Росії, Європейський Суд з прав людини зазначив, що одним із фундаментальних аспектів верховенства права є принцип юридичної визначеності, який передбачає повагу до принципу res judicata принципу остаточності рішень суду, який передбачає, що у будь-якому спорі рішення суду, яке вступило в законну силу, не може бути поставлене під сумнів, та що жодна зі сторін не має права вимагати перегляду остаточного та обов`язкового рішення суду просто тому, що вона має на меті добитися нового слухання справи та нового її вирішення. Перегляд не повинен фактично підміняти собою апеляцію. Сама можливість існування двох точок зору на один предмет не є підставою для нового розгляду. Винятки із цього принципу можуть мати місце лише за наявності підстав, обумовлених обставинами важливого та вимушеного характеру.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Про судову практику в справах про зняття арешту з майна , заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає цивільну справу (ч. 3 ст. 154 ЦПК ). При цьому із заявою про скасування заходів забезпечення позову (накладення арешту на майно або грошові кошти) може звернутись лише особа, щодо якої такі заходи забезпечення позову вжито, тобто сторона у справі чи третя особа, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору (ч. 4 ст. 154 ЦПК ).
Як вбачається з роздруківки з автоматизованої системи виконавчих проваджень, ухвалою суду від 05.03.2009 року №2з-83, у цивільній справі сторонами якої є ОСОБА_2 (боржник) та ОСОБА_3 (стягувач), до вирішення справи по суті, накладено арешт на виробничо-складське приміщення /Д-2/, загальною площею 710,3 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 16).
Будь-яких доказів виконання органами виконавчої служби судового рішення в цивільній справі, в межах якої була винесена ухвала Луцького міськрайонного суду Волинської області від 05.03.2009 року та на підставі якої заступником начальника Другого ВДВС Луцького МУЮ Плисюком В.М. 06.03.2009 року накладено арешт на спірне нерухоме майно, реєстраційний номер 8525833, позивачем не надано.
Відтак, з даними вимогами повинна звертатись сторона у справі в порядку ст. 158 ЦПК України з заявою про скасування заходів забезпечення позову в рамках цивільної справи в якій даний арешт був накладений.
Крім того, як вбачається з Інформації з Державного реєстру речових прав, інша Ѕ частина виробничо-складське приміщення /Д-2/, загальною площею 710,3 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в належить іншій особі, яка до суду з позовом про зняття арешту з майна не зверталась (а.с. 10-15).
Разом з тим, суд не бере до уваги доводи позивача, що заходи забезпечення позову вживались у цивільній справі №2-747/11 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення коштів, в якій він не був учасником справи, а тому, не може звертались до суду про скасування таких заходів в межах даної справи, оскільки, з оглянутої в судовому засіданні цивільної справи №2-747/11, вбачається, що заходи забезпечення позову в даній справі взагалі не вживались.
Із матеріалів справи також вбачається, що ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23.07.2009 року в цивільній справі № 2-6092/09 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу, накладено арешт на виробничо-складське приміщення та земельну ділянку, площею 0,2177 га, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 73), який за заявою ОСОБА_1 скасований ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 09.02.2021 року.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про зняття арешту з майна, оскільки, арешт на спірне майно був накладений у рамках розгляду цивільної справи, а відтак право позивача не може бути захищене у спосіб, який просить ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 10, 12, 27, 77, 81, 141, 263-265, 354 ЦПК України, на підставі ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України, Закону України Про виконавче провадження ,-
В И Р І Ш І В:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідачів - Другий відділ Державної виконавчої служби у м. Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про зняття арешту нерухомого майна та вилучення записів .
Рішення може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до п.п.15.5) п. 1 Розділу ХШ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 .
Відповідач - ОСОБА_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_3 .
Відповідач - ОСОБА_3 , ідентифікаційний номер - невідомо, адреса місця проживання: АДРЕСА_4 .
Третя особа - Другий відділ державної виконавчої служби у м. Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), код ЄДРПОУ - 35041370, адреса місцезнаходження: м. Луцьк, вул. Винниченка, 27 а.
Рішення в повному обсязі складено 27 травня 2021 року.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області Пахолюк А.М.
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2021 |
Номер документу | 97219449 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Пахолюк А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні