Справа №167/1160/20
Провадження №2/167/19/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.05.2021 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Сіліча І.І.
секретаря судових засідань - Матвійчук Л.О.
за участю представника позивача- ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м.Рожище цивільну справу за позовною позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 третя особа без самостійних вимог на стороні позивача Іванчицівська сільська рада Рожищенського району Волинської області про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження, стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з даною позовною заявою до ОСОБА_3 в якій просить суд визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внести зміни в актовий запис про народження дитини та стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дочки.
В підготовчому засіданні представник позивача ОСОБА_1 заявила клопотання про проведення судової генетично-молекулярної експертизи аналізу ДНК, оскільки предметом спору є визнання батьківства, а відповідач заперечує проти такого визнання, тому для об`єктивного вирішення спору необхідні спеціальні знання в області генетики.
Відповідач в підготовче засідання не з`явився, суду надав відзив, згідно якого позовні вимоги не визнав.
Вислухавши думку представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Зі змісту ст.76 ЦПК України слідує, що доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, на підставі висновків експертів.
Відповідно до ст.102 ЦПК України висновок експерта це докладний опис проведених експертних досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, постановлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд призначає експертизу.
Згідно з п.8 ч.2 ст.197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про призначення експертизи.
Відповідно до п.11 Постанови Пленуму Верховного суду України Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів №3 від 15.05.2006 року, -оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст.136 СК), - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст. 138 СК), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорюваних відомостей з актового запису про народження дитини.
З аналізу вищевикладених роз`яснень Верховного суду України слід зробити висновок, що встановити відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною, можливе лише при застосуванні спеціальних знань в області генетики.
Враховуючи, що для правильного вирішення справи потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, то суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та призначити у справі судово-генетичну експертизу.
Відповідно до ч.ч.4, 5 ст.103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Суд вважає за необхідне на вирішення експертів поставити питання запропоноване позивачем в її клопотанні, оскільки вирішення самого цього питання, на думку суду, дозволить встановити обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.ч.3 ст.103 ЦПК України, при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Таким чином, суд вважає за необхідне проведення даної експертизи доручити експертам Волинського НДЕКЦ МВС України.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Згідно з п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Оскільки проведення даної експертизи може зайняти значний час, суд вважає доцільним на час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
На підставі ст.ст.103, 105, 108, 252, 253, 352-354 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання представника позивача про проведення судової генетично-молекулярної експертизи аналізу ДНК - задовольнити.
Призначити по даній справі судову генетично-молекулярну експертизу аналізу ДНК, на вирішення якої поставити питання:
1) чи являється ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , народженої матір`ю ОСОБА_2 ?
Проведення експертизи доручити експертам Волинського НДЕКЦ МВС України ( 43025, м.Луцьк, вул.Винниченка, 43).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.384 КК України за завідомо неправдивий висновок та за ст.385 КК України за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
З урахуванням ст.108 ЦПК України надати експерту дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів експертизи.
Роз`яснити позивачу ОСОБА_2 та відповідачу ОСОБА_3 про необхідність їх явки з малолітньою дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за викликом до експертної установи за адресою: м.Луцьк, вул.Винниченка, 43.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до вимог ст.109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_2 (проживає: АДРЕСА_1 ).
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: І.І.Сіліч
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2021 |
Номер документу | 97219636 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Сіліч І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні