Ухвала
від 27.05.2021 по справі 219/7229/19
АРТЕМІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 219/7229/19

1-в/219/219/2021

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2021 року м. Бахмут Донецької області

Артемівський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого - судді Шевченко Л.В., за участю секретаря судового засідання Брагіної М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Бахмут Донецької області подання начальника Бахмутського міськрайонного відділу філії Державної установи Центр пробації в Донецькій області про звільнення від покарання у зв`язку з хворобою засудженого

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Артемівськ (Бахмут) Донецької області, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2

В С Т А Н О В И В:

17 травня 2021 року до Артемівського міськрайонного суду Донецької області надійшло подання начальника Бахмутського міськрайонного відділу філії Державної установи Центр пробації в Донецькій області про звільнення від покарання у зв`язку з хворобою засудженого ОСОБА_1 . Подання обґрунтоване тим, що ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 24.01.2020 покарання у виді штрафу в розмірі 25 500 грн., призначене вироком Артемівського міськрайонного суду від 01.08.2019, замінено на 240 годин громадських робіт. 28.02.2020 ОСОБА_1 поставлений на облік уповноваженого органу пробації та видано направлення на КП Бахмутський ККП , згідно якого засуджений повинен був прибути до відбування покарання з 02.03.2020. Однак, згідно повідомлення КП Бахмутський ККП ОСОБА_1 на підприємство не звертався, направлення не надав. 30.04.2020 ОСОБА_1 повідомив, що потребує лікування в тубдиспансері. 12.01.2021,19.03.2021, 06.05.2021 з ВСП КНП ОКПД м. Бахмут отримана інформація про те, що ОСОБА_1 знаходиться на диспансерному обліку з 02.04.2020 по теперішній час з діагнозом: МРТБ (04.20) верхніх часток легень (дисемінований) та перебуває на амбулаторному лікуванні, потребує довготривалого лікування, орієнтована дата завершення - червень 2021 року. Зазначає, що виконувати роботи з фізичним навантаженням та знаходитись серед осіб не загрожуючи суспільству не може, бо являється соціально небезпечним для оточуючих та підпадає під дію переліку хвороб, що перешкоджає відбуванню покарання згідно ч. 2 ст. 84 КК України.

У зв`язку з неявкою усіх учасників справи, які беруть участь у судовому провадженні, на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб.

Прокурор Білик О.В. надав заяву, в якій заперечув щодо задоволення даного подання органу пробації.

Дослідивши клопотання та матеріали особової справи, суд приходить до висновку, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 152 КВК України підставами звільнення від відбування покарання є: відбуття строку покарання, призначеного вироком суду; закон України про амністію; акт про помилування; скасування вироку суду і закриття кримінального провадження; закінчення строків давності виконання обвинувального вироку; умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; хвороба; інші підстави, передбачені законом.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від покарання за хворобою.

Відповідно до ч. 2 ст. 84 КК України особа, яка після вчинення кримінального правопорушення або постановлення вироку захворіла на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування. При вирішенні цього питання суд враховує тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи.

Судом встановлено, що вироком Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 01 серпня 2019 року ОСОБА_2 був засуджений за ч.3 ст. 246 КК України до штрафу у розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25 500 грн. Вирок набрав законної сили 03.09.2019.

Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 24 січня 2020 року замінено призначене ОСОБА_1 вироком Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 01 серпня 2019 року покарання у вигляді штрафу у розмірі 1 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на покарання у виді 240 годин громадських робіт.

Судом встановлено, що 28.02.2020 засуджений ОСОБА_1 був поставлений на облік в Бахмутському МРВ філії ДУ Центр пробації в Донецькій області та під підписку був ознайомлений з порядком та умовами відбування покарання, крім того йому видано направлення для відпрацювання встановленої кількості годин громадських робіт до КП Бахмутський ККП .

З листа Диспансерного відділення КНП Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер м. Бахмут № 01-09/2 від 05.01.2021 вбачається, що ОСОБА_1 знаходиться на диспансерному обліку з 02.04.2020 по теперішній час з діагнозом: МРТБ (04.20) верхніх часток легень (дисемінований) МБТ+М-МГ+РІФ+К+РезІ+(HR)+РезІІ+(СmPt) та перебуває на амбулаторному лікуванні, потребує довготривалого лікування, орієнтована дата завершення - червень 2021 року. Виконувати роботи з фізичним навантаженням та знаходитись серед осіб не загрожуючи суспільству не може, бо являється соціально небезпечним для оточуючих та підпадає під дію переліку хвороб, що перешкоджає відбуванню покарання згідно ч. 2 ст. 84 КК України.

Даний діагноз також підтверджений у листах від 22.02.2021, 19.03.2021 (арк.особ.справи 173, 179, 188). Зазначено, що за станом здоров`я ОСОБА_1 оформлюється група інвалідності, орієнтований термін медико-соціальної експертизи та спеціальної лікарської комісії для оформлення групи квітень - травень 2021 року.

Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства про звільнення від відбуття покарання засуджених, які захворіли на тяжку хворобу від 28 вересня 1973 року № 8 факт захворювання засудженого на тяжку хворобу сам по собі не тягне обов`язкового звільнення від відбуття покарання.

Відповідно до п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства про звільнення від відбуття покарання засуджених, які захворіли на тяжку хворобу від 28 вересня 1973 року № 8 у поданні повинні бути наведені такі відомості про особу засудженого: яким судом, коли, за яким законом його було засуджено; міра покарання; відбутий строк останнього; дані про його поведінку за весь час відбування покарання; відомості про минулі судимості; ступінь відшкодування збитків, заподіяних злочином фізичним, юридичним особам і державі; хвороба, якою він страждає, - а також сформульовано прохання про звільнення засудженого від дальшого відбуття покарання у зв`язку з тим, що він захворів на тяжку хворобу. До подання додаються копія вироку, особова справа засудженого та висновок спеціальної лікарської комісії . На вимогу суду можуть направлятись також інші матеріали, які мають значення для вирішення питання про звільнення засудженого.

У частині 5 статті 154 КВК України визначено, що подання про звільнення від відбування покарання внаслідок іншої тяжкої хвороби подається до суду начальником органу або установи виконання покарань. Одночасно з поданням до суду надсилаються висновок лікарської комісії й особова справа засудженого. У поданні вказуються дані, які характеризують поведінку засудженого під час відбування покарання.

Інший порядок звільнення засудженого від відбування покарання у зв`язку з тяжкою хворобою чинним законодавством не передбачено.

Вказане свідчить про те, що підставою звільнення засудженого від подальшого відбування покарання за хворобою є висновок лікарсько-консультативної комісії про медичний огляд засудженого щодо наявності захворювання, визначеного Переліком захворювань.

Однак, в матеріалах особової справи містяться лише листи завідувача диспансерним відділенням на запит, висновок лікарської комісії про наявність або відсутність захворювання у засудженого суду не надано.

Як визначено ч. 6 ст. 154 КВК України, особа, засуджена до громадських робіт, може бути звільнена від відбування покарання за поданням органу за умови, що вона визнана особою з інвалідністю першої чи другої групи. Разом з поданням до суду надсилається висновок медико-соціальної експертної та спеціальної лікарської комісії.

Суду не надано доказів того, що засуджений ОСОБА_1 має інвалідність І чи ІІ групи, з листів КНП Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер м. Бахмут вбачається, що призначення групи інвалідності за захворювання ОСОБА_1 знаходиться лише на стадії розгляду лікарською комісією.

В розумінні ст. ст. 22, 26 КПК України сторони кримінального провадження, у тому числі й засуджений, є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом та використовуючи свої права повинні самостійно обстоювати власні правові позиції, права, свободи і законні інтереси засобами, які передбачені цим Кодексом. При цьому, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків, вирішує лише ті питання, що віднесені на їх розгляд сторонами та віднесені до його повноважень, а відтак не може приймати з власної ініціативи заходи щодо збирання, доведення та обґрунтування правових позицій сторін провадження.

Враховуючи те, що в наданих матеріалах відсутній висновок спеціальної лікарсько-консультативної комісії з приводу наявності у засудженого захворювання, яке перешкоджає відбуванню покарання, а також не надано висновку МСЕК про призначення ОСОБА_1 групи інвалідності за захворюванням, суд вважає, що клопотання органу пробації є передчасним, оскільки ним не надано доказів, що засуджений хворіє на тяжку хворобу, яка перешкоджає подальшому відбуванню покарання у виді громадських робіт.

На підставі викладеного, керуючись ст. 84 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні подання начальника Бахмутського міськрайонного відділу філії Державної установи Центр пробації в Донецькій області про звільнення від покарання у зв`язку з хворобою засудженого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя Л.В.Шевченко

СудАртемівський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення27.05.2021
Оприлюднено28.05.2021
Номер документу97224348
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —219/7229/19

Ухвала від 27.05.2021

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 20.05.2021

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 05.02.2021

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 02.02.2021

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 21.01.2021

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 15.04.2020

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 09.04.2020

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 10.04.2020

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 02.04.2020

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

Ухвала від 24.01.2020

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Шевченко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні